Hem PC Hem de TV Box için Monitör Tavsiyesi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Konu sahibi arkadaş 27" ekran, 2xHDMI ve dahili ses veya jak talep etmiş. Ben de 27" 1080p 60hz TN Panel 1ms 2xHDMI + VGA ve Dahili 2W hoparlörü olan talep ettiği fiyata yakın, 3 yıl garantili ve rüştünü ispat etmiş bir model tavsiye ettim.

1240 liraya piyasası balon bir model önermişsiniz kusura bakmayın.
Hiç de öyle rüştünü ispat etmiş diyerek yalan atmayın. :hihi

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
1240 liraya piyasası balon bir model önermişsiniz kusura bakmayın.
Hiç de öyle rüştünü ispat etmiş diyerek yalan atmayın. :hihi
Asus bu piyasada bulabileceğiniz en iyi markalardan biri. Her türlü bilgisayar bileşeninde tavsiye edilen ürünler satıyorlar. Bunun ürün/marka kalitesi ve ürün arkasında durmak gibi çeşitli sebepleri var. Bu dediğim "Kesinlikle ışık sızması olmaz.", "Ölü piksel kesinlikle yok." demek değil. Olmayan marka model varsa söyle biz de kullanalım.

Altı ay önce 1240 liraya söylediğim özelliklere sahip bir monitör alan birine söyleyeceğim tek şey kazıklamışlar seni demek olurdu. Ama şuan paramızın değeri ve karşılığındaki ederi bu. Ben arkadaşın söylediği bütçeye ve özelliklere uygun bir ürün tavsiye ettim. Siz niye bu kadar içerlediniz? Sizin tavsiye ettiğiniz ürün çok mu iyi? 870 liraya 24" 1080p TN panel 5ms 60hz DELL marka dahili hoparlörü olmayan cihaz önermişsiniz. Bu mu kaliteli ürün?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben iki sebeple dislike attım. Birincisi Umut Barış Umut Barış kardeşimiz benim 2. yorumda vermiş olduğum (arkadaşın belirttiği tüm özellikleri içeren) tavsiyeye dislike attığı için. Yani takibe takip hesabı gibi.

İkincisi de aşağıdaki arkadaşa katılıyorum. Konu sahibi arkadaşın talebini tam karşılamayan önerilerde bulunmuş.

Konu sahibi arkadaş 27" ekran, 2xHDMI ve dahili ses veya jak talep etmiş. Ben de 27" 1080p 60hz TN Panel 1ms 2xHDMI + VGA ve Dahili 2W hoparlörü olan talep ettiği fiyata yakın, 3 yıl garantili ve rüştünü ispat etmiş bir model tavsiye ettim.
Açıklamalarınız için size de teşekkür ederim. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yani anlıyorum ki sonuçta teknik mevzuları konuşuyoruz.

Sonuçta en güzeli ve en rahatı ne biliyormusunuz?

Hiç birimiz pazarlamacı değiliz, mal satma kaygımız yok, o nedenle gönül rahatlığı ile objektif ve kişisel olduğunu belirttiğimiz yorumlar yapabiliyoruz.

Yöneticisinden üyesine kadar herkes bu forumda birbirine faydalı olmaya ve bildiği kadarını makul gerekçelere dayanarak fikir olarak sunmaya çalışıyor.

Üzmeyin birbirinizi a dostlar ?

Hepinizi karşılıklı olarak o dislike ları silmeye davet ediyorum ki aranızda gönül kırgınlığı olmasın :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Garantiyi siz vereceksiniz Rampage alsın tabi ki.
Arkadaşın sabit 144 FPS alabileceği sistemi var mı bakalım?
Display Port çıkışı olan bilgisayarı var mı bakalım?
Garantiyi üreticiden sonra Reser Bilgisayar Elektronik Ltd.Şti. veriyor Bursa oem pc toptandıcısıdır belli başlı markaların distribütörüdür daha önce bayiliğim vardı garanti konusunda sıkıntı olmaz üzmezler 144FPS sistemi olması şart değil ama ileride olur neden olmasın oyun oynarken keyif alarak oynar almışken iyisini alsın Display Port çıkışlı pc olması şart değil 2 adet hdmı 1adet vga çıkışı var dilediği yerden görüntüyü alır almış iken kalite alsın iyisini alsın diyoruz ileriye dönük Umut Barış Umut Barış sen ne demek istiyorsun şimdi benim anladığım sen bir garip köylüsün 144hz dp port senin neyine diyorsun:hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Asus bu piyasada bulabileceğiniz en iyi markalardan biri. Her türlü bilgisayar bileşeninde tavsiye edilen ürünler satıyorlar. Bunun ürün/marka kalitesi ve ürün arkasında durmak gibi çeşitli sebepleri var. Bu dediğim "Kesinlikle ışık sızması olmaz.", "Ölü piksel kesinlikle yok." demek değil. Olmayan marka model varsa söyle biz de kullanalım.

Altı ay önce 1240 liraya söylediğim özelliklere sahip bir monitör alan birine söyleyeceğim tek şey kazıklamışlar seni demek olurdu. Ama şuan paramızın değeri ve karşılığındaki ederi bu. Ben arkadaşın söylediği bütçeye ve özelliklere uygun bir ürün tavsiye ettim. Siz niye bu kadar içerlediniz? Sizin tavsiye ettiğiniz ürün çok mu iyi? 870 liraya 24" 1080p TN panel 5ms 60hz DELL marka dahili hoparlörü olmayan cihaz önermişsiniz. Bu mu kaliteli ürün?

ASUS'ta sanırsın Harman Kardon ses sistemi var.
Arkadaş, o monitörün 22'liğini kullandım ben, kime ne anlatıyorsunuz?
1200 liraya çıktınız bari, IPS panel olsa gam yemeyeceğim, TN panel.

Ben tavsiye verirken panel özelliklerine ve 2 X HDMI girişi olmasına baktım.
Hoparlör o kadar da dert olmamalı bence. Alırsın bir USB hoparlör halledersin.
Tavsiye isteyen üyenin nasıl bir sistemi var bilmiyoruz, ben bilmiyor muyum gidip 1 adet Displayport, 1 adet HDMI olan model önermeyi?
Size de tavsiyem, önce panele bakın.

Şöyle bir ürün de var, ne kadar kötüdür bilemem, üyeye fikir olsun diye bırakıyorum;

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Garantiyi üreticiden sonra Reser Bilgisayar Elektronik Ltd.Şti. veriyor Bursa oem pc toptandıcısıdır belli başlı markaların distribütörüdür daha önce bayiliğim vardı garanti konusunda sıkıntı olmaz üzmezler 144FPS sistemi olması şart değil ama ileride olur neden olmasın oyun oynarken keyif alarak oynar almışken iyisini alsın Display Port çıkışlı pc olması şart değil 2 adet hdmı 1adet vga çıkışı var dilediği yerden görüntüyü alır almış iken kalite alsın iyisini alsın diyoruz ileriye dönük Umut Barış Umut Barış sen ne demek istiyorsun şimdi benim anladığım sen bir garip köylüsün 144hz dp port senin neyine diyorsun:hihi

Marka Rampage olduktan sonra benim için o merdiven altı kategorisine giriyor maalesef. (Axen, Sunny gibi.)
Çin'de bir üreticiye logonu yolla, yapsın sana Mehmet marka monitör.

ASUS, Samsung, LG'de uçup kaçmıyor tabi ama 1200 TL'sini Rampage'e gömmek isteyene meydan açık. :bilmiyom
Ben tavsiyeyi beğenmediğim için "dislike" attım hepsi bu.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
LG den mailime sürekli bülten gelir.

Az önce şu mail gelmiş sizlerle paylaşayım dedim :)

LG'den Dünyada Bir İlk! 1 Ms Nano Oyun Monitörü

En üstün donanım olarak adlandırılan Nano IPS 1 ms'ye sahip 27GL850 ile beklentilerinizin ötesine geçen nefes kesici oyun performansı yaşayabilirsiniz.

LG UltraGear™ monitörünün gerçek renkleriyle kendinizi savaşta gibi hissedebilirsiniz. DCI-P3 renk gamının 98%' inden ve sRGB 100%' den 35% daha büyük bir renk aralığından oluşan oluşan geniş bir renk spektrumunu destekleyen LG 27GL850 oyun monitörü savaş alanında daha canlı sahneler oluşturur.

UltraGearTM, Nano IPS Teknolojisi ve G-SYNC® ile oyunseverler için şimşek hızında tepki süresi sunarken, ekran yırtılmasını önleyerek ve tutukluğu en aza indiriyor. Daha sorunsuz ve daha hızlı bir oyun deneyimi sunan NANo IPS monitörü büyüleyici hızı ve çarpıcı görüntü kalitesiyle, oyunculara şimdiye kadar yaşadığı en sürükleyici oyun deneyimini sunuyor.

Dünyanın ilk 1 milisaniye (ms)1 IPS ekranı olan yeni LG UltraGearTM Nano IPS G-SYNC oyun monitörleri özel fiyatlarla Vatan Mağazalarında ve Online Satış kanallarında kullanıcılarını bekliyor.

Detaylı bilgi için sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
LG den mailime sürekli bülten gelir.

Az önce şu mail gelmiş sizlerle paylaşayım dedim :)

LG'den Dünyada Bir İlk! 1 Ms Nano Oyun Monitörü

En üstün donanım olarak adlandırılan Nano IPS 1 ms'ye sahip 27GL850 ile beklentilerinizin ötesine geçen nefes kesici oyun performansı yaşayabilirsiniz.

LG UltraGear™ monitörünün gerçek renkleriyle kendinizi savaşta gibi hissedebilirsiniz. DCI-P3 renk gamının 98%' inden ve sRGB 100%' den 35% daha büyük bir renk aralığından oluşan oluşan geniş bir renk spektrumunu destekleyen LG 27GL850 oyun monitörü savaş alanında daha canlı sahneler oluşturur.

UltraGearTM, Nano IPS Teknolojisi ve G-SYNC® ile oyunseverler için şimşek hızında tepki süresi sunarken, ekran yırtılmasını önleyerek ve tutukluğu en aza indiriyor. Daha sorunsuz ve daha hızlı bir oyun deneyimi sunan NANo IPS monitörü büyüleyici hızı ve çarpıcı görüntü kalitesiyle, oyunculara şimdiye kadar yaşadığı en sürükleyici oyun deneyimini sunuyor.

Dünyanın ilk 1 milisaniye (ms)1 IPS ekranı olan yeni LG UltraGearTM Nano IPS G-SYNC oyun monitörleri özel fiyatlarla Vatan Mağazalarında ve Online Satış kanallarında kullanıcılarını bekliyor.

Detaylı bilgi için sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
A Adem Helvacı hocam baktım nano bize tuzlu çok pahalı

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ASUS'ta sanırsın Harman Kardon ses sistemi var.
Arkadaş, o monitörün 22'liğini kullandım ben, kime ne anlatıyorsunuz?
1200 liraya çıktınız bari, IPS panel olsa gam yemeyeceğim, TN panel.

Ben tavsiye verirken panel özelliklerine ve 2 X HDMI girişi olmasına baktım.
Hoparlör o kadar da dert olmamalı bence. Alırsın bir USB hoparlör halledersin.
Tavsiye isteyen üyenin nasıl bir sistemi var bilmiyoruz, ben bilmiyor muyum gidip 1 adet Displayport, 1 adet HDMI olan model önermeyi?
Size de tavsiyem, önce panele bakın.

Şöyle bir ürün de var, ne kadar kötüdür bilemem, üyeye fikir olsun diye bırakıyorum;

Dostum ben çok kaliteli bir ses sistemi mi var dedim? IPS panel monitörün renk canlılığı TN panele göre çok daha iyi (Burada şuan IPS, TN, VA diye kıyaslama yapmak çok yersiz birçok insan artısını eksisini biliyor.) ama tepkime süresi yüksek olur görüntü bulanık olur ve akıcı olmaz. Ayrıca 27" IPS paneli 1200 TL'ye vermezler.

Ben bir tavsiyede bulundum ve bu arkadaş karşılığında bir kutu hıyar almıyor istediği özelliklerde bir cihaz alıyor. Siz beğenirsiniz beğenmezsiniz onu beni ilgilendirmez. Sizin tavsiye ettiğiniz ürünler de beni alakadar etmez. Arkadaş seçenekleri değerlendirip alakasız bir şey de alabilir ama senin kalkıp "yalan atmayın", "kime laf anlatıyorsun" diye konuşmaların yakışmıyor. Aynen sana iade ediyorum. Ben de ASUS marka monitör kullandım 3 sene. Yaşadığım tek ve hiçbir yerde hiçbir yorumda bahsedilmeyen ve şuan hiçbirimizin gündemine almadığı problem cihaz masada dururken klavye ve mouse hareketlerinden dolayı hafif hafif sağa sola sallanmasıydı. Yerinde kaya gibi duran bir model değildi. Ama genel anlamda çok memnun kaldım.

Şuan AOC 32" 1440p 75hz 5ms VA panel FreeSync olan bir monitör kullanıyorum. Yaklaşık 1 sene önce 1100 liraya almıştım. Piyasa şartları hergün değişiyor.

wbthnokur Çevrimdışı

wbthnokur

Yeni Üye
25 Tem 2019
28
22
Konu baya karışmış. Tavsiye istemiştim şuan tamamen kararsız kaldım. Dahili olması zorunlu değil jak çıkışı bile olması yeterli. Evde ses sistemim var. Olmadı bir tv box için soundbar alırız :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Konu baya karışmış. Tavsiye istemiştim şuan tamamen kararsız kaldım. Dahili olması zorunlu değil jak çıkışı bile olması yeterli. Evde ses sistemim var. Olmadı bir tv box için soundbar alırız :)
oyun için mi? film youtube netflix internette gezinmek için mi? oyun için dersen eğer biraz bütçeni biraz aşar ama aldığına değer bunu al derim

oyun için değilse istediğini almakta özgürsün hemen hemen hepsi aynı bana göre
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

fiyat yine değişmiş 1350 olmuş :hihi

1350.png

wbthnokur Çevrimdışı

wbthnokur

Yeni Üye
25 Tem 2019
28
22
oyun için mi? film youtube netflix internette gezinmek için mi? oyun için dersen eğer biraz bütçeni biraz aşar ama aldığına değer bunu al derim

oyun için değilse istediğini almakta özgürsün hemen hemen hepsi aynı bana göre
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

fiyat yine değişmiş 1350 olmuş :hihi

1350.png
ofis çalışmaları, internette surf ve dizi&film için alacağım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt