hd uydu alıcısı tavsiyesi

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
SD yayın tedavülden tamamen kalkınca akrabalara aldıracağım.
Şu an SD alıcı kullanmakta ısrar ediyorlar. :hihi
Maalesef sd yayınların sonlanacağı yok.çoğu evde 10-15 senelik sd uydu alıcıları hala kullanılıyor.hatta 4k tvde bile sd alıcı takmış seyredeni gördüm.(içersinde dahili uydu alıcısı olduğu halde).

D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
Bu uydu alıcısı olayı neden bu kadar abartılıyor bilmiyorum bizim mahalledeki uyducudan 80 liraya tkgsli herz marka mini bir cihaz aldım, ip tv içinde indirimle 150 liraya x96 tv box aldım 2/16 gayet işimi görüyor, maç zamanlarında source değiştiriyorum hepsi bu.

Ekleme: Yan odada kullandığım plazma tv için kullanıyorum, istekler arttıkça tabi fiyatlarda artıyordur, 4k falan işin içine girince fiyatlar yükselebiliyor.

Cihaz bu, dikkat etmedim HDMI falanda varmış :) görüntüsü gerçekten cam gibi.

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
Panelin doğal çözünürlüğünde izliyor olmam kısmını çok anlayamadım hocam :) Uydu alıcısına çok para vermeyi anlamsız buluyorum, bence uydu cihazından çok çanaktaki lnb ve sinyal kalitesi çok daha önemli ve tabi tv de önemli, aynı uydu cihazıyla farklı panellere sahip tvler ile çok farklı sonuçlar alınabiliyor defalarca deneyip gördüm bunu, ben hiç bu receiver daha pahalı çünkü şu görüntü işlemcisinden dolayı daha iyi görüntü veriyor diye bahsedip tonla para verip alanı duymadım, broadcom işlemcili falan modeller varda bana gereksiz pahalı geliyor, verdikleri görüntü kalitesi sonuçta sinyalle alakalı geriye kalan şeyler işte iptv desteği, 4k desteği, arayüzü, usb oynmatma, içinde android oluşu falan (atladıklarım olabilir). Verdiğim paraya çok mucizevi farklar yaratacağını bilsem veririm ama yapacağı şey belki biraz daha keskin görüntü vermek falan olacak, standart led tvlerde öyle büyük farklar oluşturacağını düşünmüyorum, tabi bunlar benim tecrübelerime göre olan düşüncelerim, yanıldığım kısımlar elbette olabilir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aman tanrım fiyatlara bak, şöyle bir piyasada bahsi geçen cihazlara bakayım dedim, 4.232,42 TL 'den 2.877,62 TL'ye düşmüş bir tanesi diğeri de 1.590,00 TL. Yukarıda tüm söylediklerimi geri alıyorum uydu alıcısı teknolojisi sanırım çok bambaşka yerlere gitmiş :) Çanaksız Turksata falan bağlanıyor bunlar herhalde roket takıp :)) ne olmuş arkadaş bunlar böyle.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Panelin doğal çözünürlüğünde izliyor olmam kısmını çok anlayamadım hocam :) Uydu alıcısına çok para vermeyi anlamsız buluyorum, bence uydu cihazından çok çanaktaki lnb ve sinyal kalitesi çok daha önemli ve tabi tv de önemli, aynı uydu cihazıyla farklı panellere sahip tvler ile çok farklı sonuçlar alınabiliyor defalarca deneyip gördüm bunu, ben hiç bu receiver daha pahalı çünkü şu görüntü işlemcisinden dolayı daha iyi görüntü veriyor diye bahsedip tonla para verip alanı duymadım, broadcom işlemcili falan modeller varda bana gereksiz pahalı geliyor, verdikleri görüntü kalitesi sonuçta sinyalle alakalı geriye kalan şeyler işte iptv desteği, 4k desteği, arayüzü, usb oynmatma, içinde android oluşu falan (atladıklarım olabilir). Verdiğim paraya çok mucizevi farklar yaratacağını bilsem veririm ama yapacağı şey belki biraz daha keskin görüntü vermek falan olacak, standart led tvlerde öyle büyük farklar oluşturacağını düşünmüyorum, tabi bunlar benim tecrübelerime göre olan düşüncelerim, yanıldığım kısımlar elbette olabilir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aman tanrım fiyatlara bak, şöyle bir piyasada bahsi geçen cihazlara bakayım dedim, 4.232,42 TL 'den 2.877,62 TL'ye düşmüş bir tanesi diğeri de 1.590,00 TL. Yukarıda tüm söylediklerimi geri alıyorum uydu alıcısı teknolojisi sanırım çok bambaşka yerlere gitmiş :) Çanaksız Turksata falan bağlanıyor bunlar herhalde roket takıp :)) ne olmuş arkadaş bunlar böyle.

Doğal çözünürlükten kastım şuydu hocam, Panel 4K ise izlediğiniz yayın da 4K olacak. Ya da panel FHD ise izlediğiniz yayın da FHD olacak.
O zaman alınan netlik ve keskinlik normal. Bunu demek istemiştim.

Cihazlar pahalılaştıkça değişen şey, donanım ve yazılım oluyor.
Bu yazılımın beraberinde gelen IPTV, Smart uygulamalar da oluyor haliyle. (Müşterinin talebi oluştu bu yönde sonuçta.)

İşlemcinin iyi olması elbette tek başına doğrudan kurtarmıyor tabi, bir de onu süren yazılım veya algoritmaların da önemi mevcut.
Resim kalitesi bence değişiyor. Özellikle SD yayınlar 720P gibi oluyor.

Sinyal kalitesi de önemli fakat o sayısal veriyi işleyen taraf (uydu alıcısı) da önemli.

Görüntü konusunda takıntılı olup aylarca hatta 1 sene boyunca hangi tv yi almaya karar verememiş insanları görmüşsünüzdür illa ki forum ortamlarında.

Pahalı cihazları alanlar zaten tek uydu ile de yetinmiyorlar, coğrafi konumları müsait ise birden fazla uydu seyrediyorlar.
Uydudan izleyemiyorlarsa IPTV alıyorlar.

Yani arz kendi talebini yaratıyor bir şekilde.:hihi

D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
her talep kendi ar(sı)zını yaratıyor bizde biraz, her zaman daha iyisi daha fazlası elindekiyle yetinmeme bir alış-veriş manyaklığı içindeyiz toplum olarak, bende öyleyim ki buradayım zaten :bye

T Çevrimdışı

Tekzen

Aktif Üye
15 Kas 2018
108
yine sizlere tavsiyem Formuler F1,
Görüntü cam gibi
CCCAM ler de sorunsuz
Mediaportal hepisi var

Fiyat 839TL

Dreambox'lar tarihe gecti, cihazlarin hepisi asaga yukari ayni önemli olan Imageler

Resim Kalitesine gelince Bitrate üzeri bakabilirsiniz, sorun Türk Kanallarin HD Kalitesinden kaynaklaniyor

360 HD Türksat
bitrate1.md.jpg

360 SD Türksat

[IMG='width:506px;']https://resim.tavsiyeforumu.com/images/bitrate2.jpg[/IMG]

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
lınux (enigma cihazların)görüntü kaliteleri birbirine çok yakındır yazılıma göre değişir.görüntü kalitesinde dünyada en iyi cihazlar alman malı cihazlardır bunlarda technisat-humax-katherindir düz cihazlardır ama görüntü kalitesinden ödün vermezler süper görüntü verirler.fakat ülkemizde pek satılmıyor yurtdışından almak gerekiyor.ama humax Nano Free Hd Uydu Alıcısı piyasada bir kaç yerde satılıyor.ben bir kaç kişiye aldırdım.çok iyi görüntü kalitesi vardı.benim ccam ile enigma ile işim olmaz ben sadecene TÜRKSAT seyredeceğim diyenler için en iyi cihazdır.

T Çevrimdışı

Tekzen

Aktif Üye
15 Kas 2018
108
Kathrein Üretimi durdurdu

Technisat TV'lere agirlik veriyor. Üretim Almanyada

Humax Kore Firmasi, Alman degil

Ücünü de kullandim, Enigma2 ' ye yaklasamazlar.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bende bütün enigma cihazları kullandım 4k enigmalarıda kullandım.görüntü kalitesinde technisat-humax ve katherinin yanına bile yanaşamazlar.ama bunlar düz cihazlar. bende uydu hobisi olduğu için enigma cihazda hala kulanıyorum mesela şu an mutant hd 1200 kullanıyorum.ccamda ıptvde-turkvodda bu cihaz kullanıyorum.dsmart modül ilede technisat cihazımı kullanıyorum.Diğer odadada humax cihazımı kullanıyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bende uydu hobisi olduğü için yeni çıkan her cihazı alıyordum daha sonra hevesim geçince satıyordum bu yüzden çok para kaybettim ama hobi işte .formüler.vudu-drembox-octogon.gıgablue -mutant gibi enigma cihazların çoğunu kullandım.ben uydu montajındanda anladığım için çok eve girip çıkıyorum konu komşuya-akrabaya-arkadaşa çok cihaz aldım.görüntü kalitesi olarak humax nano fre uydu cihazı içlerinde en güzelidi.sadecene TÜRKSAT kullanacak enigma -ccam ile işi olmayanlar için bence ideal cihaz.

T Çevrimdışı

Tekzen

Aktif Üye
15 Kas 2018
108
Benim Kullanmadigim cihaz da kalmadi, Pluginler yazilirken Fikir veren birisiyim
tüm Enigma2 sitelerde adim gecer.

Tavsiyem cok para vermeyin, Cihaz ada göre degil özellikleri icin alinir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt