hd uydu alıcısı tavsiyesi

T Çevrimdışı

Tekzen

Aktif Üye
15 Kas 2018
108
Dreamboxlara o kadar para vermeye gerek yok kendine özel birseyi yok.
Genelde Enigma2 diger cihazlarda da calisir.

Benim Tavsiyem Formuler F1 Fiyata bir bakin
839TL nerede 2995 TL nerede üstelik 4 Kanal sayisi tek elde sayamazsin

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Dreambox şifreli kanalları çözüyor. Fakat çift çanak ve bi kaç işlem gerekiyor onun için.
Benim dediğim cihaz Linx

Özellikleri burda yazıyor. İnceleyebilirsiniz
bayağa çok özelliği varmış.oku oku bitmiyor :) görünüş olarak benım eskı model uydu cihazım kadar boyutu var.artık mibi cihazlar çıktı
bunun ücreti ne kadar.piyasada satış fiyatını nereden alınacağını göremedım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Dreamboxlara o kadar para vermeye gerek yok kendine özel birseyi yok.
Genelde Enigma2 diger cihazlarda da calisir.

Benim Tavsiyem Formuler F1 Fiyata bir bakin
839TL nerede 2995 TL nerede üstelik 4 Kanal sayisi tek elde sayamazsin

bu da pahalı .özellıklerıne bakıyorumda pek fazla birşey anladığım yok :)
kart girişi modül falan bunlarla uğraşamam
wifi ınternet zaten akıllı tv de var.uydu cıhazında olması ne işe yarar ?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
linx cihazı unut eski ve üretimden kalkmış piyasada bulunmayan bir cihaz.düz cihaz istersen next görüntü kalitesi istersende Humax HD Nano Free Uydu Alıcısı alabilirsin.illa enigma alacağım dersen drembox almana gerek yok.bu markaların daha uygun fiyatlı cihazları var(enigma)olarak.
mutant
octogon
formuler
GigaBlue

Son düzenleme:
catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Valla nerede satılır kaça satılır piyasada var mı bilemem.
Ama bulursanda fiyatı diğer cihazlara nazaran uygun olucagını düşünüyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
linx cihazı unut eski ve üretimden kalkmış piyasada bulunmayan bir cihaz.düz cihaz istersen next görüntü kalitesi istersende Humax HD Nano Free Uydu Alıcısı alabilirsin.illa enigma alacağım dersen drembox almana gerek yok.bu markaların daha uygun fiyatlı cihazları var(enigma)olarak.
mutant
octogon
formuler
GigaBlue

Humax gerçekten almaya değer bir kalite vaat ediyor mu?
İçerisindeki işlemci nedir acaba?
Distribütör sitesinde detaya ulaşamadım.
Kanal geçiş hızı nasıldır mesela?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
benim bildiğim Broadcom BCM7358 işlemci var. ben 2-3 kişiye aldırdım.görüntü kalitesi fiyatına göre çok iyi.bende humax 4k var ilk çıktığında almıştım.görüntü kalitesi muhteşem ötesi.diğer odada technisat 4k var onunda mükemmel görüntü kalitesi var. Ben ilk çıktıklarında almıştım şimdi baktım döviz yüzünden deli para olmuşlar. almak artık hayal gibi.Ben batan hepsi dijitalden almıştım şimdi türkiyede satan yerde yok.

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hakancrm19

Yeni Üye
27 Eki 2018
42
39
Next al kardeşim bende minix hd modeli var 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum görüntüye gelince benım led tvnin kendi uydusuna beş çeker.Yinede sen bilirsin.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
mutant
octogon
formuler
GigaBlue
adı duıyulmamış markaları almayı tercih etmiyorum.yine nexten şaşmamak lazım.lnb bile next aldım
enigma nedir onu da anlamadım.aralarındaki farkları bir anlayabılsem iyi olacak ama malesef

Next al kardeşim bende minix hd modeli var 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum görüntüye gelince benım led tvnin kendi uydusuna beş çeker.Yinede sen bilirsin.

evet bendeki analog cihazda sapasağlam.diğerlerının ne farkı var onu anlamaya çalışıyorum.lınux enıgma falan.artısı nedir.birde machıne ile minix hd arasındaki farkı da söylebılırsen memnun olurum.büyük ihtımal bu iki cihazdan birini alacağım.yada daha iyi özellıklere sahip başka bir cihaz da benı ıkna eden olursa onu alabilirim

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
adı duıyulmamış markaları almayı tercih etmiyorum.yine nexten şaşmamak lazım.lnb bile next aldım
enigma nedir onu da anlamadım.aralarındaki farkları bir anlayabılsem iyi olacak ama malesef

evet bendeki analog cihazda sapasağlam.diğerlerının ne farkı var onu anlamaya çalışıyorum.lınux enıgma falan.artısı nedir.birde machıne ile minix hd arasındaki farkı da söylebılırsen memnun olurum.büyük ihtımal bu iki cihazdan birini alacağım.yada daha iyi özellıklere sahip başka bir cihaz da benı ıkna eden olursa onu alabilirim
Uydu cihazı almaya karar verirken önce işlemciden işe başlayın markadan değil... Linux enigma gibi durumlar ise daha çok diğer uydular ve cccam ile alakanız merakınız var ise tercih edin. Sadece turksat ise birinci madde geçerli...

T Çevrimdışı

Tekzen

Aktif Üye
15 Kas 2018
108
Benim tavsiyem taninmis bir Cihaz alin, Formuler F1 icin Reklam yapmak gibi olmasin,
ancak Formuler F1'e tüm Linux Image yapanlar Gruplarlar tarafdan destek veriliyor.

Linux enigma cccam harici özellikleri:

- HDD takin istediginiz Dizi Film cekin
- Media Player istedniz size ait videolari izleyin
- Youtube
- MediaPortal Sinema Filmleri
- Türkvod Dizi Film Spor vs....
- Disarda yoldasiniz eve baglanir izleyin
- IPTV

Bilgi (octogon ve formuler ayni Sirket! Yalniz F1 ler daha cok kaliteli ve daha uygun)

Ve Güncel

formulerf1.jpg

Yani istediginiz kadar Image bulunur.

Örnek:

Openpli
OpenHDF
OpenATV

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Diğer odadaki tv için Hiremco Turbo HD 2 uydu alıcı aldım. Biraz eski bir cihaz ama kanal geçişi ve görüntüsü tatminkar. Humax nano free hd alacaktım ama bulamamıştım. Şimdi yine satışta:

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Uydu cihazı almaya karar verirken önce işlemciden işe başlayın markadan değil... Linux enigma gibi durumlar ise daha çok diğer uydular ve cccam ile alakanız merakınız var ise tercih edin. Sadece turksat ise birinci madde geçerli...
sadece türksat kullanacağım.yani tek çanak var.ccam ne olduğunu tam olarak bilmıyorum.ama ıptv den farkını merak edıyorum

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bence TÜRKSAT için en uygunu bu Humax Nano Free Hd Uydu Alıcısı görüntüsü süperdir.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt