Haydi Beyler, ASKERLİKLER NEREDE YAPILDI?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Gençler aklım geldi,
Gaziemir "hava teknik okullar komutanlığı" nda askerlik yapan varmı acaba aranızda,hımm :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Meğer o şişman kız benim teyze kızıymış iyimi ,
Abi alemsin :kop

Ben o yıllarda sanırım 7 yaşlarımdaydım.

Bazen siyasi sohbetlerde benim söylemlerimden rahatsız olanlar olur ve ''Darbecimisin bilader'' derler zira ben biraz asker yanlısıydım baba mesleği de olunca.
Bu gün o dönemler hakkında ahkam kesmek, konuşmak, Rahmetli Kenan Evren'in arkasından bela okumak kolay geliyor herkese. Ancak 7 yaşında bir çocuk olarak okul bahçesine oyun oynamaya diye evden çıkıp, o dönemlerin sağcı ve solcu gruplarının arasında çıkan çatışmanın (Silahlı) ortasında kalmak ne demektir yaşayanlar bilir.

Kimlik göstermeden bir sokaktan diğer sokağa gidemezdiniz ancak kimlik sorgulayanlar polisler değildi, ya sağcısındır ülkücüler kimlik sorgular onlardansan geçer, değilsen dayağı yerdin, Ya da solcusundur kimlik sorgulayanlar parkalılar grubudur, onlardansan geçer, değilsen dayağı yerdin.

Ülkede polisin hiç bir etkisi kalmamış, siyasiler çaresiz, sokaklar yangın yeri. Gençler bulduğu her fırsatta eline geçen ilk silah ile karşıt görüşü vurup öldürüyor.

Diyeceğim o ki, Kenan Evren'e bela okumak işin kolay yanı. Hiç buna sebep olan olgunlaştırıcı koşullar ve en son tetikleyen konular nedir bunları kimse görmek istemez. Demokrasiye darbe vuruldu denir geçilir de o işler öyle değil işte.

Bu yazı buradan çok başka yerlere gider de, o nedenle daha fazla yazmamak en iyisi. Ne de olsa halen kış, havalar soğuk..

Ben şuraya güzel bir demokrasi örneği bırakıp kenara çekileyim.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Antalya, Topçular'da 3. piyade tugayında 21 gün (öğretmen-asker) olarak yaptım. Ayıptır söylemesi, odalarımız klimalıydı :cool

ozan elevli Çevrimdışı

ozan elevli

Yeni Üye
4 Haz 2018
28
2009 yılında 331 kısa dönem olarak gittim jandarma denizli kocabaş cezaevi acemi denizli beyağaç usta birliği

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
289 . dönem İstanbul Nakkaştepe. Hayatım da görebileceğim en güzel manzaralı yerde askerlik yaptım.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
91/2 acemi birliği hatay serinyol 121.jandarma eğitim komutanlığı usta birliği diyarbakır lice abali jandarma karakolu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri