Haydi Beyler, ASKERLİKLER NEREDE YAPILDI?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
92/1 devre kaybı olarak ; acemilik Burdur 58. Piyade er eğitim alayı .
Usta birliği ise ; 2. Zırhlı Tugay İstanbul kartal. Kendimde İstanbulda ikamet ediyorum. Tugayin aşağısındaki E5 ten
( kartal devlet hastanesi karşısı oluyor ) 500T ye binip , 40 dk da Eyüpteki evime gidiyordum her çarşı izninde. Yada evci vs alıyordum. Ama evinin yanında askerlik yapılmaz. Buda özeti olsun.

Normalde 2005 gitmem lazımdı. Ama 6/7 sene geç gittim. Çok rahat askerlik yaptım. :kas

Ben de evime yakın asker olmak istemezdim açıkçası. Accık hasret nedir öğrenmek lazım :kiskis

Ö Çevrimdışı

ömerbjk95

Yeni Üye
19 Kas 2018
26
28
Çok atışın var mı MG3 ile?

Ben de Askerde sorsan Ani müdahale mangası 1 inci manga 1 inci tim 3 üncü avcı eri keskin nişancıydım ama, Askerliğim boyunca toplasan 15 -20 mermi atmamışımdır sanırım. Üzüntüdür benim için. Zaten attığım o 15-20 merminin de hiç bir zaman 3 de 3 ü olmamıştır. :(
Bendede aynısı oldu sivasta mg3 eğitimi aldım şırnak ta bixi vardı onu öğrettiler taş çatlasın 30 tane anca

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Arkası yarın :)
Özet için buraya göz atın,göz atarken ,gözlüğü olanlar dikkat edin,gözlüğünüz kırılmasın :haha1 <--- Millet sadece şakaydı haaaa...
Dedim yaa bizim Yzb.bana kızdı diye,aslında öğretmen hanım(eşi) bana anlattı,(okulda bazı işler yapıyordum,serigrafi gibi) meğer gittiğimiz kahveci bizi şikayet etmiş,askerler buraya geliyor haberiniz olsun demiş :)
Neyse,nur içinde yatsın bizim Yzb. bazen takılıyor bana "miğferini almadan gitme"diye,hazır kıtayım ya artık,tam techizatla yatıyoruz,sadece silah yok yatarken,kasatura falan var,bir gün gece dışardaydık,sözde artesi gün dinleneceğiz,saatı hatırlamıyorrum ama öğleden önceydi,alarmla kalktık,toplandık,başımızdaki komutan "okula gidiyoruz, takviye olacağız" dedi (burada sansür yaptım :) ) gitmeden herkese görev yerini anlattı,bizi (ben -ibo,ve karavanayı döken çavuş arkadaş) okulun arkasına verdi ve "oradan kaçanları tutun,kimseye izin vermeyin" dedi.
Bindik araçlara doğru okul.
Biz hemen okulun arkaya geçtik, baktım kum yığını var,iboya " gel len buraya yatalım,kum çuvalı gibi" dedim :) üçümüz yattık,bu arada müthiş silah sesleri geliyor,yıl 1980.Bir ara çavuş (ki onunla alakalı da yazacağım ama kesin yazıyorum ,okurken en kaba şekilde "yok deve" diyeceksiniz),"alo,sağdaki 2.ci cama dikkat et,oynuyor "dedi,ibo da baktı hemen "açılıyo lan cam" dedi, (bu arada benden böyle yazıları(lan-lun) ilk defa okuyorsunuz ama bana ait değil bunlar" ,ben birazda korkudan "kimse çıkmasın camdan ateş ederizzzzz" diye bağırdım :haha1
Ama gözümüz camda,uzatmayayım,açılan camdan bir kız kafasını çıkardı sağa-sola bakındı, sanki zorlanır gibi dışarı çıktı,biz 3çümüz aval aval bakınıyoruz tabii,
baktık elinde birşey yok,silah olarak yani,onun arkasından başka bir kız yine zorla çıktı,onda da birşey yok,yani tek tek çıkmaya başladılar (okulun alt katında oluyor olay,zeminle bir bir yer,sanırım odtü arkası,veya başka bir okul ama ben odtü diye biliyorum),çıkan bizim yanımızdan geçip kaçıyor :) sonra yine bir kız şişman olduğndan çıkamayınca artık ben gittim ,elinden tuttum ve çektim dışarı,teşekkür edip koşa koşa gitti.Velhassıl o pencereden herkes kaçtı gitti,silah atanlar yakalandılar falan...
Yıllar geçti,ben evlendim,bizim oğlan 2 yaşında,rahmetli teyzem bizi yemeğe çağırdı,gittik,yemeğimizi yedik,muhabbet ederken bizim teyze kızı eşiyle geldi,ali ağbiyle (benden büyüktür) konuşurken bana "nerde askerlik yaptın alo "dedi,Ankara abi dedim,bizim teyze kızı hemen "amanınnn biz neler yaşadık o yıllar,paçayı zor kurtardık"dedi ,bende "nerde kız,sen nerdeydin ki "dedim,anlatınca şok oldum,okulun alt katında toplanmışlar,herkes kaçmış,2-3 kişi kalmış,şişman olduklarından camdan askerler çıkartmış :haha1
Tüm samimiyetimle yazıyorum,bu kesinlikle gerçektir,Meğer o şişman kız benim teyze kızıymış iyimi ,o gün arkadaşına ziyarete gitmiş,hadi gelmişken yemek de yiyelim demiş,olaylar olunca yemekhanede sıkışmış kalmış :) ,tabii ben o izdihamda-heyecanda tanıyamadım,elinden tutup camdan çektim :haha

Yarınki özet:
12 eylülde neredeydim...
Özet bitti :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri