Haydi Beyler, ASKERLİKLER NEREDE YAPILDI?

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
1969-1 acemi birliğim Antalya 5.er eğitim tugayı perişan oldum derken bizi acemiliğin son onbeş günü Ankara etimesgut a şöför eğitimine göderdiler trenle yaklaşık 48 saatlik bir yolculuktan sonra asıl askerliğin ne olduğunu antalyanın nasıl bir cennet olduğunu çok değil onbeşgünde tükürükle traş olurken anladım abartmıyorum susuzluktan tükürükle sakallarımı yumusatmaya çalışıyordum suyun lazım olduğu diğer şeyleri siz hesaplayın artık (hani ado hocam çok ezildim diyo ya) oradan birkaç defa gönüllü doğuya yazılmama rağmen Ankara mamak 4.kolordu 30041.akaryakıt bölüğüne düştüm Allaha şükür burası etimesgut kadar kötü değildi ama yinede gündüz eğitim ve tatbikat gece full+full nöbet son dört ayım hazır kıta nöbet tuttum inanın bu dört ayda enfazla beşkez güneşi gördum bir ara kendimden şüphelenmeye başladım acaba vampirmi oldum diye neyse son üç günümde dilimi eşşşşek arısı soktu az daha ölüyordum eve dilim davul gibi şişmiş elimde dilimi ıslatim diye bir pet şişeyle geldim bazen arkadaşlarla askerlik anılarımızı konuştuğumuzda doğuda askerliklerini yapanlar bana acıyo

Not : Klavye özürlü olduğum için çoğunu da yazamıyorum

derhan34 Çevrimdışı

derhan34 

Aktif Üye
29 Ağu 2018
136
44
Açemi birliği
HATAY Serin Yola-BİLECİK SÖĞÜT (Ulaştırma )
Usta Birliği
KIRŞEHİR E TİPİ KAPALI CEZA EVİ
1981/2

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Babam asker emeklisi, onun sağdan soldan toplayıp bulduğu torpille askerliğimi Van 'da yaptım. Çok değil bi 50 km daha torpil ayarlasa İran Mekanize Tugayı falan olurdu sanırım =D

Van Helikopter Filo usta birliğim. Acemilik, Zonguldak Devrek.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Bende AÖF okurken sınıf tekrarı ve askerlik şubesinin yönlendirmesiyle kendimi karar aldırmış halde buldum oysa sınıfı geçince tecil edeceklerdi ama karar aldırınca geri dönüş olmuyormuş 1979/4 devre kendimi askerde bulu vermiştim :)
Acemi birliği Zonguldak/Devrek oldu meslek seçimleri yapıldı bilgisayar operatörü olarak seçilince 39 günde bitti acemi birliği. Ver elini Diyarbakır/Ofis ( bu arada nick ile bu ofisin alakası yok tesadüf oldu ) Yazıcı seçilip rahat bir askerlik yaptım sayılır tek sıkıntı nöbetti son haftalarım da zar zor nöbetten düşmüştüm.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
son haftalarım da zar zor nöbetten düşmüştüm.
Şafak Doğan Güneş derken dahi 21:00/23:00 - 05:00/07:00 devriyem vardı.

Askerlik hayatımda tutmadığım tek nöbetim yoktur, gitmediğim tek devriyem ise, o gece nöbetçi onbaşı olan Şahin Aydemir kardeşim benim devriyeme giderek ona jest yapmıştı o dur :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
95/1 b SİVAS TEMELTEPE DEN ŞIRNAK / ULUDERE BAĞLICAKÖYÜ MG3 NİŞANCISI
Çok atışın var mı MG3 ile?

Ben de Askerde sorsan Ani müdahale mangası 1 inci manga 1 inci tim 3 üncü avcı eri keskin nişancıydım ama, Askerliğim boyunca toplasan 15 -20 mermi atmamışımdır sanırım. Üzüntüdür benim için. Zaten attığım o 15-20 merminin de hiç bir zaman 3 de 3 ü olmamıştır. :(

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt