Haydi Beyler, ASKERLİKLER NEREDE YAPILDI?

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
1 inci taktik ana jet üs komutanlığı 113 üncü filo, Hey gidi hey, rahmetli babamın görev yeriydi. Konu hem uçuş hem de Eskişehir olunca durum daha özel oluyor benim için :))
Ben liseye giderken okula broşür göndermişlerdi ( memleket Kırıkkale)
Arkadaslarla gidip atlayış yapmıştık.
Nasipmidir nedir askerlikte de karşıma çıktı:hoba1

Ve usta birliğinde de Kayseride kaldım

zembla Çevrimdışı

zembla

Yeni Üye
20 May 2018
32
45
289 kısa dönem olarak adapazarı 1 piyade tugayı taşkısıgı kışlası topçu taburu 1 batarya adestim olarak yaptım.Askerligimin bitmesine 10 gün kala askerlik düştü :) .son 8 ay kısa dönem yapan bizlerdik. sene 2002

S Çevrimdışı

Serkan.Aydemir

Yeni Üye
20 Haz 2018
12
45
Kadınların Doğum hikayeleri bitmediği gibi bizim de askerlik anıları bitmez malum. :kıskıs:

Kaça kaç yapıldı askerlikler? Nerde yapıldı herkes dökülsün bakalım. :ok:

Ben 1974/2 tertip gittim, 1973 lüyüm ama benim askerlik zamanım geldiğinde Abim zaten askerde olduğu için gelene kadar bekledim bu nedenle 1 sene geç gittim.

Acemi birliğim Manisa 8 inci piyade alayı

Usta Birliğim Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri, Havalıcık Birlik Komutanlığı Muhafız Taburundaydı.

1978 doğumluyum ama 2001 yılında gittim 81/1 tertip olarak. Tam 18 ay bir diğer deyişle 550 gün askerlik yaptım. Söylerken bile çok :) Adana 6.Kolordu Komutanlığı Muhabere Bölük Komutanlığı

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Askerliğimi 1961/2 tertip,acemi birliği ulaştırma şoför adayı 2.Tabur,1.Bölük Malatya,usta birliği 9.Tümen,4.Topçu Alayı,1.Batarya Topçu şoför olarak eksi 35 derece soğukta Sarıkamış'da yaptım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Askerliğimi 1961/2 tertip,acemi birliği ulaştırma şoför adayı 2.Tabur,1.Bölük Malatya,usta birliği 9.Tümen,4.Topçu Alayı,1.Batarya Topçu şoför olarak eksi 35 derece soğukta Sarıkamış'da yaptım.

Abi bu durumda 1941 doğumlusunuz yani?

Maşallah Allah nazardan saklasın diyelim zira sizin jenerasyon forum ortamlarını pek sevmiyor aslında :ok

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
4 sene tecil ettirdim, 2 sene daha uzattım , uzattıktan 5-6 ay sonra kafam bozuldu tecili bozdurdum. o sıralarda askerlik 18 aydan 15 aya düşmüştü.

86/3 acemi birliği Ankara Zırhlı Birlikler, usta birliği Ankara Gata Ulaştırma Bölüğü . TSK Sağlık ve Gata Komutanı Korg. sivil makam şöförlüğü. dünyanın en büyük tümeninde 30bin asker içerisinden yaklaşık 10 farklı eleme ve seçme sonrasında bu göreve seçildik. esas ismi hanımefendi şöförü ama gerek Ankara içini çok iyi bildiğim için gerek şöförlük tecrübesi gerekte komutan babayla aramızın çok iyi olması hasebiyle neredeyse bütün özel ve resmi ulaşım işinden ben sorumluydum.

velhasıl askerlik yaptık dersek yapanlara ayıp etmiş oluruz. :cigara

bu vesileyle dünya üzerinde bizzat tanıma şerefine nail olduğum en kral komutan ve insan emekli Korg. Ömer Necati Özbahadır komutanımın ellerinden öperim. ergenekon balyoz kumpasları olmasa Genel Kurmay Başkanlığı için birinci sırada gösteriliyordu. elbette bütün Atatürkçü Vatansever paşalar gibi pasif konuma düşürülüp emekli edildi. saygıyla selamlıyorum kendisini ve kendisi gibi haksızlığa uğrayan şerefli Türk Ordusu mensuplarını.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Abi bu durumda 1941 doğumlusunuz yani?

Maşallah Allah nazardan saklasın diyelim zira sizin jenerasyon forum ortamlarını pek sevmiyor aslında :ok

Sn.@Ado yanlış anlamışsınız,ben 1961 doğumluyum,1981 yılında asker oldum.Bizim zamanımızda tertipler doğum yılına göre yazılırdı,şimdi değiştiyse bilmiyorum.Güzel sözleriniz ve temennileriniiz için teşekkür ederim.İyi günler.

TamirciÇırağı Çevrimdışı

TamirciÇırağı

Aktif Üye
19 Eki 2018
59
30
En yeni askerden gelen benim sanırım 1995_2 Acemi birliği Kütahya Usta birliği Adana İncirlik Üssünde yaptım askerliğimi PlayStation oynamakla geçti

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt