Haydi Beyler, ASKERLİKLER NEREDE YAPILDI?

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
2011 ağustos 341 Kısa Dönem
Acemilik: Amasya 15. Piyade Eğitim Alayı Tugayı. 2 hafta acemilik yaptım devamlı rap rap yürümekle bitti acemilik.

Usta: İstanbul 66. MekaniZe Piyade Tugayı

İlk 45 gün biraz zor geçti. Eğitimler, nöbetler vs. Ama sonra nizamiye kapıscı oldun. Sabah 7:30 akşam 19:30 arası kapıdaydım. Tek sorunlu olduğum bir astsubay vardı. 4 ay rahat bir askerlik yaptım. Tabi rahat derken nöbetsiz bir askerlik? kötü tarafı başımda kompozit başlık, üstümde çelik yelek 12 saat onları taşımak bira zor oldu.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
The_SreT' Alıntı:
2006 yılı kasım ayında askerdim acemiliği erzincanda yaptım , usta birliğini edirnede [emoji846] acemilik benim için çok zor geçmişti zira kasım ayında erzincada olmak , gider gitmez hastalandım bütün acemilik hastalıkla yüksek ateşle geçmişti , zaten kimseye derdini anlatamıyosun [emoji846] usta birliğinde yani edirnede çok rahattım , birde nizamiye görevlisi yaptılar beni , oohh ne içtima var ne soran eden var [emoji846] koğuş sabahın köründe kalkardı ben daha yatardım , saat 07:30 gibi kalkardım yavaş yavaş üstümü giyinir kolluğumu takar nizamiyeye giderdim , nizamiye kulübesine girerdim bi ast teğmen , iki erdik orda çavuş işte [emoji846] orada yaptığım iş dışarı çıkan , içeri girenin üstünü aramak ( daha çok inzibatları arardım )  bide askerlerin akrabaları gelirdi görüşmek için , o askerin koğuşunu arardım telefonla bu kadar [emoji846] ne forsum vardı orda beee hey gidi [emoji16] içeri bişey sokmak isteyen bana gelirdi haliyle , az ekmeğini yemedim [emoji846] bide ast teğmene yemek söyletirdim habire , bezmişti benden bir günde sen al diye , utanmıyosun derdim 1500 tl maaş alıyosun 20 tl alan çavuşa yemek aldırtacan derdim [emoji16]

Arkadaş şöyle kebap askerlik anlatanları görünce çok kıskanıyorum heee. (Allah nazardan saklasın tabi bakmayın siz bana)
Ben Kıbrıstan Ankara 901 uçak bakıma görevli gideceğim sabah kahvaltı olarak, Yarım karper peynir, 3 adet zeytin, çeyrek somun ekmek, 15 litreye 45 litre sulandırılmış süt ile kahvalt edip çıktım. Akşam Ankarada bana kalacak yer ayarladılar, oradaki tertiplerimle konuşurken baktımki adamlar kaloriferli koğuşlarda, haftada 4 -5 gün çarşı izni (7 aydır kıbrıstaydım 1 çarşım bile olmamıştı) çöpe dökülen yemekler, Her gün tavuk yemkten şikayetler ederlerken koğuşların arasında şıpıdak terliklerle geziyorlardı ki biz postallar ile hazır kıta beklerdik her gece.

yalan değil çok eziyet çektim askerliğim boyunca.

Askerlik hayatım sabahtan akşama eğitm, akşamdan sabaha nöbet ile geçti :(

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54
Kütahya 1 ci jandarma er eğitim tabur komutanlığı 17 dinci bölük
Usta birliği kırşehir e tipi kapalı ceza evi jandarma komutanlığı [emoji41][emoji41]

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
erkut303' Alıntı:
Kütahya 1 ci jandarma er eğitim tabur komutanlığı 17 dinci bölük
Usta birliği kırşehir e tipi kapalı ceza evi jandarma komutanlığı [emoji41][emoji41]

Haydi buyur, ASKERLİK adı altında tatil yapan birisi daha :kıskıs:

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Valla Adem hocam bizim askeriyenin içinde sinema salonu vardı , abartısız bildiğin sinema salonu her akşam düzenli gider film izlerdim [emoji846] tabi önce gazinodan hamburger menümü aldıktan sonra [emoji846]

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54
Hayırlı cumalar arkadaşlar
Bende karakolda aşçıydım 110 kişiydik

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Soyle Astık Boyle Kestık Orda Gumlettık Surda Havaya Ucurduk  Operasyon Soyle Yaptık Dıyen Yok mu Hanı :)eh:

Anlasılan Herkes Yatmıs :kop:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sota' Alıntı:
Soyle Astık Boyle Kestık Orda Gumlettık Surda Havaya Ucurduk  Operasyon Soyle Yaptık Dıyen Yok mu Hanı :)eh:

Anlasılan Herkes Yatmıs :kop:

Doğuya gönüllü yazılmıştım Manisa da ama göndermediler neyi beüenmedilerse dry

Çatışmadım, asıp kesmedim vs ama askerliğim taarruz eğitimi ve nöbet tutmakla geçti dry dry dry

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
tarık uğur' Alıntı:
Ado' Alıntı:
tarık uğur' Alıntı:
Güzel konu  :)eh:

Güzel konu diye bir askeri birlik mi var :))))

komando birliği :))

acemilik sakarya il jandarma,usta sakarya ferizli cezaevi  :)estere:
doğuyu isteyipte gidemeyenlerden senden sonra ilk sırayı alırım abi :))

Cezaevi askerliği de iyidir, farklı bir cumhuriyet gibi oluyor oralar :kıskıs:

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Ado' Alıntı:
tarık uğur' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Güzel konu diye bir askeri birlik mi var :))))

Şafağın çift attığı yerdir abi :) peynir ekmek gibi gider

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
tarık uğur' Alıntı:
Ado' Alıntı:
tarık uğur' Alıntı:

Şafağın çift attığı yerdir abi :) peynir ekmek gibi gider

O zaman sende de TAM ASKERLİK anıları yoktur demek ki :kıskıs:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt