Hangi marketin etleri ve kıymaları daha lezzetli?

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
BİM a101 ve şok marketlere gelen etleri deneyenler hangi et daha lezzetli?

Yakınımda migros ve kasap olmadığından pandemiden dolayı dışarı da çıkmak istemiyorum yakındaki marketlerden birinden et almayı düşünüyorum sizce hangi marketin eti güvenilir sağlıklı ve lezzetli?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
açıkcası et süt kurumu paketli kıyma et satışına başladığı vakit eşimle tüm market kıymalarını alıp denedik ve bir daha almadık.Zira saman gibi ve yağ oranı çok fazlaydılar.

Şuan Carrefour dan alıyoruz 42 liraya kıyma 44 liraya kuşbaşı orta yağlı satılıyor genel olarak.Normalde yağ oranı orta dan fazla ancak tanıdık bir abi sağolsun az yağlı vermeye çalışıyor ,zaten o oradaysa alıyoruz.

Migros eti güzel ancak pahalı.

Kim market eti güzel 49.90 alınabilir.

Ancak geçen Edirne Kipa ya gittik eşimle köfteci yusuftan pişmemiş köfte alalım dedik ,baktık kıyma et ette satılıyormuş 49 liraydı kilosu.Hayatımda gördüğüm en taze ,canlı ,yağ oranı neredeyse %10 dan az gibiydi.2 gün önce Carrefour dan almasak kesinlikle alırdık köfteci yusuftan.

Kısaca fiyat performans olarak carrefour eti

kalite olarak köfteci yusuf tan alınabilir.

migros eti kalitesine göre pahalı

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
sürekli alış veriş yaptığım kasap var onun dışında marketlerden pek et almıyorum. bulunduğum bölgeden m**** için toptan hayvan alımlarıda yapılıyor ama ne buldu alıyor m***** market .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,173
Şeytan ayrıntıda gizli. :kiskis

IMG-20200917-WA0024.jpg

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Pide lahmacun içi hazırlamak için Carrefour'dan dana döşü kıyma yaptırın ve içine ilave yağ koymayın... Lezzetül ala oluyor ki bu saatte hiç iyi olmadı bu konu... :cigara

Normal olarak da, Carrefour'un et ve et ürünlerini tavsiye ederim. Kendi çiftlikleri var ve uzman kasaplar çalışıyor. En azından Aydın'da durum bu...

Diğer marketlerin ürünleri bana güven vermiyor, özellikle de paketli ürünleri.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
901
43
Hamsi gibi küçük balıklardan bir şey anlamıyorum açıkçası, yemesi de işkence bence.
Büyük balıkları yemesi zevkli, insan yediğini anlıyor hiç yoktan.
Minicik 20 tane balık yemektense, bir tane büyük balık yemeyi tercih ederim. :hihi
bahsi gecen baliklardan sardalya ve hamsi ki ikiside yanlis bilmiyorsam ayni baligin farkli cinsleri haricinde palamut cok kücük bir balik degil torik de zaten onun büyügü.
baligin her cinsini severim ayirt etmem taze balik buldummu en kral karasal eti getiseler baligi tercih ederim.
fakat okudugum yazilardan ögrendigim/duydugum bilgilerle bir kac bilgi.
balik denizde kaldigi sürede denizden civa toplar büyük baliklar daha uzun süre denizde kaldiklari icin daha cok civa toplar yediginiz balik ne kadar büyük ise vücudunuza aldiginiz civa miktarida daha fazla olur ki bu hic iyi birsey degildir. her gün hamsi yiyerek vücudunuza aldiginiz civa haftada bir yiyeceginiz o büyük baliklardan daha az civa ihtiva eder gibi bir oranti söz konusu.

baliklarda en fazla omega vs vitamin üzerindeki koyu bölgelerde olur hamsi de örnegin bu gayet belirgindir.

görece dogal olmayan yöntemlerle yetistirilen ciftlik baligi diye tabir ettigimiz baliklar genellikle büyük baliklardir.

isin lezzet kismi bir tarafa saglik acisindan kücük balik yemek daha faydalidir.
bu bilgiler kisisel görüsüm olup okudugum ve gördügüm bilgilerin toplamina dayanmaktadir aksini iddia eden varsa dinlemek isterim.:cool

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri