Hangi internet

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Türknetten aradılar bugun. 35mgbt alabileceğimi söylediler. Dün nette yorumları okurken çoğu kişi memnun değil gibi.
müşteri hizmetleri sıkıntılı, kimse işten anlamıyor gibi yorumlarada denk geldim

ne yapacağıma karar veremıyorum bir türlü ?
Adsl alt yapısı ttnet iken, 2016 Aralık ayında Superonline'a geçmiştim... Hız olarak bir şey değişmemişti ama 65 lira isteyen ttnet'e göre 49 liraya 6 ay kullanıp adres değişikliği yaptığımda fiber alt yapısı olduğu için aynı fiyata fiber (100 Gb/35 mbps) İnternetim olmuştu, sonra kota da kalktı sınırsız oldu.

Vodafone ve Superonline gibi firmaları araştır istersen en azından ulaşabileceğin müşteri hizmetleri olur.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Türknetten aradılar bugun. 35mgbt alabileceğimi söylediler. Dün nette yorumları okurken çoğu kişi memnun değil gibi.
müşteri hizmetleri sıkıntılı, kimse işten anlamıyor gibi yorumlarada denk geldim

ne yapacağıma karar veremıyorum bir türlü ?
evet satış sonrası destek yok, uygulamasından yada telefonla kayıt oluşturuyorsun kontrol edip dönüş sağlıyorlar.
örnek veriyorum bi ara çok yavaştı kayıt oluşturdum 3 gün sonra dönüp; şu anda sorun yok dediler. evet yoktu 1 ay sonra bir gün aynısı oldu yine süreç tekrarladı 3 gün sonra şu anda sorun yok dediler.
milenyum bu konuda daha iyi, bi ara laf dalaşı olan reklamları da vardı :) gerçek müşteri temsilcisi fln gibi. bilmiyorum be abi ben 2 senelik süreçte 730 gün içinde 700 gün memnunumdur. kalan 30 gün süreçte ise kimi zaman yavaşladı kimi zaman dondu kimi zaman kesildi. genele baktığımda memnunum
eğer bir gün türkneti bırakırsam milenyum deneyeceğim.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Adsl alt yapısı ttnet iken, 2016 Aralık ayında Superonline'a geçmiştim... Hız olarak bir şey değişmemişti ama 65 lira isteyen ttnet'e göre 49 liraya 6 ay kullanıp adres değişikliği yaptığımda fiber alt yapısı olduğu için aynı fiyata fiber (100 Gb/35 mbps) İnternetim olmuştu, sonra kota da kalktı sınırsız oldu.

Vodafone ve Superonline gibi firmaları araştır istersen en azından ulaşabileceğin müşteri hizmetleri olur.
Yanı superonline iyi bir seçenek fakat 2020 ye girecek olsakta altyapı olarak sıkıntı yaşıyorum maalesef ( İstanbul / Avcılar )
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

evet satış sonrası destek yok, uygulamasından yada telefonla kayıt oluşturuyorsun kontrol edip dönüş sağlıyorlar.
örnek veriyorum bi ara çok yavaştı kayıt oluşturdum 3 gün sonra dönüp; şu anda sorun yok dediler. evet yoktu 1 ay sonra bir gün aynısı oldu yine süreç tekrarladı 3 gün sonra şu anda sorun yok dediler.
milenyum bu konuda daha iyi, bi ara laf dalaşı olan reklamları da vardı :) gerçek müşteri temsilcisi fln gibi. bilmiyorum be abi ben 2 senelik süreçte 730 gün içinde 700 gün memnunumdur. kalan 30 gün süreçte ise kimi zaman yavaşladı kimi zaman dondu kimi zaman kesildi. genele baktığımda memnunum
eğer bir gün türkneti bırakırsam milenyum deneyeceğim.
Şimdi abone olsam zaten 1 ay deneme süresi diyorlar. Bu deneme sürecinde ne zaman bağlantı gelicek? 2 haftayı buluyor dıye yazan bıle var ??
Ben ne ara denıycemde ne ara test edıcem.
sağlam bi sağlayıcı bulmak şart.
yada evi mi değiştirsem ????

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
Yanı superonline iyi bir seçenek fakat 2020 ye girecek olsakta altyapı olarak sıkıntı yaşıyorum maalesef ( İstanbul / Avcılar )
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi abone olsam zaten 1 ay deneme süresi diyorlar. Bu deneme sürecinde ne zaman bağlantı gelicek? 2 haftayı buluyor dıye yazan bıle var ??
Ben ne ara denıycemde ne ara test edıcem.
sağlam bi sağlayıcı bulmak şart.
yada evi mi değiştirsem ????
millenicomda ilk 2 ay bedava kod kullanırsan

bu arada milenyum değil MİLLENİCOM @fikoloji

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Beyler,şimdiler de,Bill-board lar da bir sürü reklamlar görmekteyim,örneğin "500MB" gibi(alt yapı destekliyorsa tabi ki)?
İyi de benim bir Rus arkadaş var Ural dağlarının oralarda Allahın terkettiği bir yer de yaşıyor! herif 1Gb net kullanıyor
hem de 3 senedir!(bir cihaz incelemesin de görmüştüm alet 800/900Mb lere kadar çıkabiliyordu,ben de o zaman sormuştum
ne iştir diye de o zaman öğrendim ki hız 1Gb imiş:hoba1

Benim taahhüt de bitmek üzere,şimdilik Superonline Fiber liyim,devam edermiyim Allah bilir,lanet AKN olduğu zamanlar da
zırt-pırt demeden hemen doluyordu,AKN siz bir pakete transfer oldum 35Mb hız için 139 kağıt ödedim,sonra AKN kalktı
biliyorsunuz ama benim fiyat düşmedi!!
Bana 50/100Mb filan gerekiyor bu boktan 25/35ler filan hikaye yaw,TV Box kullanıyorum ki bunların da Wifi/Ethernet chipset leri
acaip dandik:hayir dolayısıyla hız daha da düşüyor(örneğin ben KODI testinden 35Mb ile 5/8Mb Wifi den alıyorum veya Ethernet den
ise 8/10Mb ki bunlar tam hikaye,gerçi Hızın 100Mb bile belki anca 40/45Mb alırsın ki benim son cihaz testinde herif max 45Mb
alabilmiş 100 lük tarife den,dolayısıyla cihaz dandik ama senin hızın da iyi veya çok iyi olursa 4K ları da izlersin adam gibi veya
diğer tüm stream ları da takılma-durma v.s olmadan izlersin

Box lar da adam gibi chipset ler yok maalesef! dolayısıyla senin netin bayağı yüksek olacak ki aradaki boşluğu doldursun!
Benim 2 tane IPTV Server hesabım vardır;birin de 4K(aslın da "hesap da 4K" ama bit-rate oldukça yüksek sayılır ve ben de 4K
diyorum haliyle)

>Şimdi PC den açamıyorum,hiç yemiyor bende ki Hız(35Mb)bunu hala çözemedim? heriflerin aynı zaman da WEBTV hizmeti var
örneğin evde Box filan yoksa PC den girip izliyorsun gibi,ama ben bu 4K ları bırakın izlemek,açamıyorum bile!

>Box dan açabiliyorum ama o da pek yemiyor gibi! takılıyor,sürekli Buffer yapıyor veya arada tamamen gidiyor v.s

>Sıra geldi TV ye,IPTV programı panel de vardır(SS-IPTV diye bana göre boktan bir program var onu kullanmak zorundayım)
ancak sürpriz biçim de panelin Ethernet den bağlı olduğu uygulamayla 4K ları açabildim! ancak arada o da takılıyor!

Not;pixel ölçüsü Vertical 2160 değil de bazı içerikler de 1600 veya 1900 v.s gibi olursa sorunsuz açılıyor,2160 olursa biraz
şişiyor ve yine yememeye başlıyor!

Şimdi anladım ki benim panel bu konuda iyi ve hızım da 50Mb olursa olay biter,program dandik ama hız dan dolayı mecburen
bunu kullanmak zorunda kalabilirim...

Şunun için yazdım bunları;nereden neyi izliyorsunuz da size HIZ gerekiyor,soru bu??

yoksa basit hız testleriyle örneğin İstanbul da iseniz İzmiri ölçerseniz tabiki 35 de 35 veya 25 de 24 gibi alırsınız!
iyi de işin tam tekniği ve pratiği hiç de böyle değildir! yabancı server lar veya aktarmalı gelen server lar v.s oluduğu
zaman hızlar acaip düşüyor,yukarıda KODI den(izlenen Apps lar için)hızı durumunu yazdım! 35 den kafadan 10/12
lere kadar düşüyor hatta daha da altına ve 4K lar zaten açılmıyor 1080p ler bile adam gibi yüksek-bit-rate ise o da
yememeye başlıyor!

Alt komşum var,abi ben de 25Mb var(Superonline)her şeyi süper açıyorum diyor,doğru açıyor ama çamur gibi
film görüntülerine bakıyor ve ona göre Film bilgisin de 1080p de yazdığı için adam 1080p izlediğini sanıyor yaw:haha
bana göre o resim en fazla 576 dır hatta o bile değil

yaw netin içine edeyim,her zaman en güzeli Uydu ama onun da modası geçti gibi ayrıca iptv kadar da seçenek yok v.s

valla ben şimdi 100Mb peşindeyim olmadı 50Mb aşağısına razı olamam,hele teklifleri bir yapsınlar göreyim bir de şu
500Mb olayı da merak ediyorum kaç para acep! ben 100 e razıyım yaw,TTNet e de geçebilirim ama ilgili sayfaları açıyorum
ülen bilmece gibi hiç bir şey anlıyamıyorum,neyse canlı arasınlar ona göre konuşurum ya da gelir sorarım,10/20
kağıdın hesabını yapmam ama çok fazla olursa o zaman düşünürüm,yaw beni Taahhüt yaktı desem yeridir,AKN den kaçtım
yüksek rakam ödedim ama bir kaç ay sonra AKN kalktı ve ben de 139 kağıdı şimdi kuzu kuzu ödüyorum.

fatih11e Çevrimdışı

fatih11e 

Aktif Üye
14 Ara 2018
164
BEN NETSPEED FİRMASINDAN INİTERNET KULLANIYORUM BİR KAÇ ARKADASIMADA TAVSIYE ETTIM ONLARDA KULLANIYORLAR FIYAT OLARAK HIZ OLARAK GAYET IYILER ALTTA RESMINI ATTIM

Adsiz9937848cd6a5c933.jpg

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Superonline fiberdeyim ben de şu an. Fiyatları cezbetmiyor. Yılların abonesiyim oysa. :yumruk
Uygun fiyata internet kalmadı gibi, 24 mbit 59₺ ödüyordum Türsel tv hediye 10 mbit hız 84 ₺ oldu... Beni cezbeden şey, 24 mbit hızda olan takılma donma olmayacak demeleri oldu. Gerçekten de hız ve stabiliteden çok memnunum.

Birde, başka operatöre geçme işleri ile uğraşmak istemedim, son geçişimde hakkımı tüketici hakem heyetine başvurarak alabilmiştim. :krokop

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Uygun fiyata internet kalmadı gibi, 24 mbit 59₺ ödüyordum Türsel tv hediye 10 mbit hız 84 ₺ oldu... Beni cezbeden şey, 24 mbit hızda olan takılma donma olmayacak demeleri oldu. Gerçekten de hız ve stabiliteden çok memnunum.

Birde, başka operatöre geçme işleri ile uğraşmak istemedim, son geçişimde hakkımı tüketici hakem heyetine başvurarak alabilmiştim. :krokop

Bizim burada Superonline fiber altyapısı olduğu için Millenicom'da da fiber alabileceğim.
Ama taahhütün bitmesine epey var. :hihi

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Şu anda hem turknet hemde turk telekom bağlantım var . Downlod sırasında bazı sitelerde turknet ile 500 kb ile çektiğim dosyası turktelekomda 3-4 mb ile çekebiliyorum hız kontrollerinde problem yok. Farklı bağlantılarda turknet ile gene 3-4 mb çekebiliyorum. Turknet bazı sitelere hız kısıtlaması koyuyor .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt