hangi bulaşık makinesi deterjanı ? jel- tablet- toz ?

hangisi

• Jel

Oy: 11 17.7%
  • Tablet

Oy: 50 80.6%
  • Toz

Oy: 3 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    62
sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Aslında tablet olayını da ikiye bölmek lazım.Sert tablet,yumuşak jel içerikli tablet diye.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Biz bulaşık makinesini aldığımızdan beri genellikle Finiş Quantum kullandık,hala da kullanıyoruz.Bir sefer denk geldi Fairy kullandık o da iyiydi ama biraz pahalı olsa da Finiş Quantum kullanmaya devam.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
bu arada aklıma takılan bir soru var onu da yazayım bilen cevap verir. bu tabletler 3 etkili 20 etkili falan yazıyor. tuz deterjan ve parlatıcı. şimdi ilk ikisi sorun değil ama parlatıcı olayı nasıl oluyor. normal şartlarda parlatıcıyı makine durulama suyu ile alır. tablet yıkarken eriyip gidiyor içinde ne varsa.
ee o halde nasıl kurutmaya yardımcı oluyor :)

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Frosch piyasadaki çoğu üründen daha iyi. Hemde diğer markalar kadar kimyasal bileşene sahip değil. Makineye tabletten başka tuz eklemeside yapmıyorum.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Fairy kullanıyoruz. Finish denedik çok çiziyor. Birde boron jel çıktı reklamı vardı. Kullanan var mı yada nasıldır?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
bu arada aklıma takılan bir soru var onu da yazayım bilen cevap verir. bu tabletler 3 etkili 20 etkili falan yazıyor. tuz deterjan ve parlatıcı. şimdi ilk ikisi sorun değil ama parlatıcı olayı nasıl oluyor. normal şartlarda parlatıcıyı makine durulama suyu ile alır. tablet yıkarken eriyip gidiyor içinde ne varsa.
Güzel soru... :ok
Yıllar önce Üçü bir arada tabletler çıkınca ilk aklıma gelen soru bu olmuştu.
Bim, A101, Şok ve Migros'un bulaşık makinesi tabletlerini Eurotab Avrasya isimli firma üretiyor.
Yıllar önce Bir sefer denedik memnun kalmadık, şimdi de cesaret edemiyoruz.

Frosch piyasadaki çoğu üründen daha iyi. Hemde diğer markalar kadar kimyasal bileşene sahip değil. Makineye tabletten başka tuz eklemeside yapmıyorum.
Orijinal Almanya üretimi diye biliyorum... :hmm

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
aslında tablet kullanımında; tuz ve parlatıcıyı bırakmamınız gerek, tuz parlatıcı her zaman olmalı, ayar kısmı da 1 de kalmalıdır. Kullanım kitapçığında belirtilir. Zaten bu yüzden çok sorun yaşanıyor ; iyi yıkamıyor, parlak değil, buğulu çıkıyor diye,
Tuz rejanasyon içindir dediğiniz gibi direk eriyor ve rejanasyon yarım kalıyor.
deterjan ana yıkmada sorun olmuyor
parlatıcı eriyip gidiyor kalanı ne kadar kurutup parlatırsa :)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Güzel soru... :ok
Yıllar önce Üçü bir arada tabletler çıkınca ilk aklıma gelen soru bu olmuştu.

Yıllar önce Bir sefer denedik memnun kalmadık, şimdi de cesaret edemiyoruz.

Orijinal Almanya üretimi diye biliyorum... :hmm
özellikle quantum daki turuncu kısım parlatıcı kısmı diye biliyorum.En son çözünen kısımmış ben sormuştum.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
aslında tablet kullanımında; tuz ve parlatıcıyı bırakmamınız gerek, tuz parlatıcı her zaman olmalı, ayar kısmı da 1 de kalmalıdır. Kullanım kitapçığında belirtilir. Zaten bu yüzden çok sorun yaşanıyor ; iyi yıkamıyor, parlak değil, buğulu çıkıyor diye,
Tuz rejanasyon içindir dediğiniz gibi direk eriyor ve rejanasyon yarım kalıyor.
deterjan ana yıkmada sorun olmuyor
parlatıcı eriyip gidiyor kalanı ne kadar kurutup parlatırsa :)
benim makinede tuz ve parlatıcı hep vardır onları atlamam. tablette olsa jelde kesinlikle olmalı. beyaz eşya işinde satış tarafındayım firma yazmıyorum tavsiye isteyen arkadaşlar yanlış anlıyor sonra. bu deterjan firmaları tanıtıcıları uğrar. bu soruyu onlara da sordum kem küm ettiler kafalar karıştı :)
aslında hepsi bir arada , hepsi kol kola falan filan hepsi satış ağzı başka birşey değil :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Fairy kullanıyoruz. Finish denedik çok çiziyor. Birde boron jel çıktı reklamı vardı. Kullanan var mı yada nasıldır?
indirim denk getirirsem alıp deneyeceğim. sonuçları yazarım hocam

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt