Hak Yenmeye Çalmaya Devam

Mesleği Bırakıp bilişim İşinemi Girsem?

• Eczaneyi Bırak Bilişime Gir

Oy: 0 0.0%
  • Dava işine Girme

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    8
  • Anket kapatılmış .
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Evet arkadaşlar Daha Önceden de https://tavsiyeforumu.com/konu/isci-ve-emekcinin-hakkini-yiyenler-nereye-kadar.5846/ bu konuyu ben açmıştım şimdiii

sene 2017 Asgari ücret 1404 TL

Sene 2018 Asgari Ücret 1603 Tl

Sene 2019 Asgari Ücret 2020 Tl

Sene 2020 Asgari Ücret 2324 TL

Geçen hafta İşverenle Konuştum Buyrun konuşma geçmişimiz B ben P patron

B:Abi Çıkmadan söylemek istediğim bir kaç şey var

P:Tabiki Koraycım dinliyorum

B:Abi asgari ücret 2500 Tl ye dayanacak sizde zam sırası bana geldiğinde elinizi Vijdanınıza koyarak bana hakkım olan parayı vermenizi rica ediyorum.

P:Zam elbet yapacaz zaten her yıl sonunda ben gereken zammı yapıyorum.

B:Benim hakkım yeniyor ama siz benim hakkımı yiyorsunuz

P:Olmaz böyle şey ne konuştuğunu farkındamısın ben kimsenin hakkını yemem.

B:Yiyorsunuz abi Asgari yok SGK Yok Yemek yok bu maaşla siz çalışırmıydınız?

P:Ben Ayrı Sen Ayrı karıştırma

B:Öğle olsun madem

P:Bu Zamanda bu parayı kimse vermez veren varsa güle güle kimseyi zorla çalıştırmıyorum

B:Piyasayı araştırayım o Halde

P:Araştır Bulursan Helalleşir Yollarım seni

B:Araştıracam merak etmeyin

Evet arkadaşlar bu yılbaşından yaklaşık 1 hafta önceki konuşmamız sonra ben facebookta bir paylaşım yaptım oda bu paylaşıma çok fena kızdı alındı maaşına zam yaptım dedi 1200 tl şimdi ben orda hala o bahsettiğim işleri yapmaktayım bu adamı bu kadar seviyor düşünüyor kıymet veriyordum ama değmezmiş gerçekten şimdi avukatla görüştüm bana delil toplamamı söyledi delil topla haksız yere seni işten çıkarsa önce ihtar çekip uzlaşma deniycez dedi baktık vermiyor parayı mahkemeye verecez aklı başına gelsin 3.5 yıldır ben bu iş yerindeyim dedim hesap kitap yaptı 40 Bin Tl ye yakın tazminatın çıkar dedi bana koyacağın masraflarıda ona kitleriz dedi şimdi ne yapmamı tavsiye edersiniz tabi bunu yapmak riskli neden diye sorarsanız Meslekten İhraç olacak benim için yani Defteri kapatacaz çünkü referansım kötü olacak
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Diğer 2 eleman SGK+Asgari Alıyor ve adam kazanıyor arkadaşlar yani ben şahidim bazen öğlen olmadan kasaya giren nakit 1000i geçmiş oluyor bazen tüm gün 1000 i bulmuyor işler ne çok kötü ne çok iyi eczaneler kazanıyor eczanelere gittiğiniz zaman pazarlık yapın korkmayın belki buradaki meslektaşlarım bana bağırıp çağırırlar ama dürüstlükten şaşmayın derim ne paylaşım yaptım onuda göstereyim size

WhatsApp-Image-2020-01-03-at-22.33.31.jpg

e63b56dd8825eb5ff.jpg

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Daha önce kısa ve net yazdım bu konuda... "emeğini ucuza satıyorsun, ev işe iki apartman ileride diye memnunsan sen bilirsin ama emeğine yazık"

Yeni bir tavsiyede bulunayım, yaşın genç, ne yap ne et ülkeyi batıdan terk et, gideceğin yerde emeğinin karşılığını bu ülkeden 6 kat fazla alırsın... :kas

Şu da var, kanatlar kendine ait değilse, hiç uçarım diye heveslenme... P'ye emeğini satmaya devam et ve şikayet etme.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Daha önce kısa ve net yazdım bu konuda... "emeğini ucuza satıyorsun, ev işe iki apartman ileride diye memnunsan sen bilirsin ama emeğine yazık"

Yeni bir tavsiyede bulunayım, yaşın genç, ne yap ne et ülkeyi batıdan terk et, gideceğin yerde emeğinin karşılığını bu ülkeden 6 kat fazla alırsın... :kas

Şu da var, kanatlar kendine ait değilse, hiç uçarım diye heveslenme... P'ye emeğini satmaya devam et ve şikayet etme.
işsiz kalamam öncelikle iş bulduktan sonra çıkmam lazım şikayet neden etmiyim hakkımı yiyenin alnını keleşlerim ben.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Öncelikle ispat etmelisin,nasıl ispat edeceksin orada çalıştığını?
Kaydın yok sigortan yok,en az senden ilaç alan 2 şahide bakar,varsa daha fazlasına,hatta sen dükkanı açıyorsan kepengi kaldırdığına dair de şahit olursa iyi olur,bunun için avukat tutmana da gerek yok,"çalışıyorum beni sigorta yapmamak için oyalıyorlar" dersin bir dilekçeye bakar,bunun için "kamu spotu" da var sanırım,yani sigortasız çalışmayın diyordu,telefon da veriyorlardı ,ama her türlü ispat etmelisin tabii.
Eskiden iş mahkemeleri her zaman çalışandan yanaydı,belki halen öyledir,bilmiyorum,dediğim gibi avukata gerek yok,şahitleri bul yeter ,yeter de bunun için çok iyi düşünmelisin,çünkü işveren "kovalıyoruz geliyor" gibi absürd bir savunmada yapar,en iyisi kamu spotunun dediğini yap,müfettiş istersin ,zaten yollarlar :)
Peki sonra ne yapacaksın ,iş yok-güç yok ,ortalık gergin,savaş kapıda ,iyi düşünmeli acele karar vermemelisin :ok

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Koro96 Koro96 iş hayatı poker oyununa benzer Bazenn elin açmaz olsa da biöf yapmayı bileceksin Eğer patronun Bunun gidecek yeri yok Benim haricimde başka işte çalışma gibi bir niyeti de yok durumunu hissederse şartlarını iyileştirme konusunda kılını kıpırdatmayacaktır. Yapman gereken elinde olmasa dahi farklı bir alternatifin olduğu yönünde bir durum olduğunu hissettirmeye çalışmaktır. Sevgiler

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Koro96 Koro96 iş hayatı poker oyununa benzer Bazenn elin açmaz olsa da biöf yapmayı bileceksin Eğer patronun Bunun gidecek yeri yok Benim haricimde başka işte çalışma gibi bir niyeti de yok durumunu hissederse şartlarını iyileştirme konusunda kılını kıpırdatmayacaktır. Yapman gereken elinde olmasa dahi farklı bir alternatifin olduğu yönünde bir durum olduğunu hissettirmeye çalışmaktır. Sevgiler

Anlatılana göre hemen 1200 TL yapmış. Ama avukata hemen güvenme derim Koro96 Koro96 .
Avukat arkandan gizlice iş çevirebilir. Bir de bu adam sana böyle maaş verdiğine göre ya senin çaresizliğine güveniyor, ya da orada burada tanıdığı olan biri.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Öncelikle ispat etmelisin,nasıl ispat edeceksin orada çalıştığını?
Kaydın yok sigortan yok,en az senden ilaç alan 2 şahide bakar,varsa daha fazlasına,hatta sen dükkanı açıyorsan kepengi kaldırdığına dair de şahit olursa iyi olur,bunun için avukat tutmana da gerek yok,"çalışıyorum beni sigorta yapmamak için oyalıyorlar" dersin bir dilekçeye bakar,bunun için "kamu spotu" da var sanırım,yani sigortasız çalışmayın diyordu,telefon da veriyorlardı ,ama her türlü ispat etmelisin tabii.
Eskiden iş mahkemeleri her zaman çalışandan yanaydı,belki halen öyledir,bilmiyorum,dediğim gibi avukata gerek yok,şahitleri bul yeter ,yeter de bunun için çok iyi düşünmelisin,çünkü işveren "kovalıyoruz geliyor" gibi absürd bir savunmada yapar,en iyisi kamu spotunun dediğini yap,müfettiş istersin ,zaten yollarlar :)
Peki sonra ne yapacaksın ,iş yok-güç yok ,ortalık gergin,savaş kapıda ,iyi düşünmeli acele karar vermemelisin :ok
Emmi Avukat dediki:

Kamera Kaydı

Resim Birlikte varsa iyi olur

Ses kaydı maaşını verirken felan

sigortalıların listesini çek

bunları delil diye topla gerisini bana bırak iş mahkemelerine ben bakıyorum yüzde 99 alırsın dedi.

Anlatılana göre hemen 1200 TL yapmış. Ama avukata hemen güvenme derim Koro96 Koro96 .
Avukat arkandan gizlice iş çevirebilir. Bir de bu adam sana böyle maaş verdiğine göre ya senin çaresizliğine güveniyor, ya da orada burada tanıdığı olan biri.
Walla neyine güveniyor bilmiyorumda hak yiyorsun deyince tepesi attı şerefsizin.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Emmi Avukat dediki:

Kamera Kaydı

bunları delil diye topla gerisini bana bırak iş mahkemelerine ben bakıyorum yüzde 99 alırsın dedi.

Walla neyine güveniyor bilmiyorumda hak yiyorsun deyince tepesi attı şerefsizin.
hakkını ara valla dostum , kopar hakkını gerisini boşver .Yaş kaç bilmiyorum ama meslek edindirme kursları, çıraklık eğitimi vs. belgelerini al bak ne güzel eczane çalışma tecrübende varmış.

hangi şehirdesin?İş kur bazen güzel imkanlar sunuyor danışabilirsin ama 1200 tl için orada gençliğini harcama seninle aynı durumda bilgisayarcıda çalışan arkadaşın kardeşi var.2 yıl oldu söylüyorum ama nafile çocuk gençliğini harcadı oda haftalık 350 TL alıyor.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Emmi Avukat dediki:

Kamera Kaydı

Habersiz alınan ses kaydı kanıt sayılmaz ve alan kişiye cezası vardır dikkat et haklıyken haksız duruma düşme :ciks

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Sigortanız hala yok ise ssk yı arayıp sikayet edin iş yerinde sigortasız eleman çalıştırılıyor diye gelme ceza kesme sigortasız elemanın hakları verme gibi cok büyük cezaları var

İş yerinde 5 kişiden az çalısan varsa paralar banka aracılıgı ile deil elden verilir bu kısımdan bişey cıkartamayabilirsiniz

Fakat siz ordayken denetime gelirseler hakkınızı alırsınız

Ayrıca 3 sene için 40 bin tl cıkmaz orda bi yanlıs var

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Habersiz alınan ses kaydı kanıt sayılmaz ve alan kişiye cezası vardır dikkat et haklıyken haksız duruma düşme :ciks
hmm bak bunu bilmiyorduk.eyvallah sağolasın

hakkını ara valla dostum , kopar hakkını gerisini boşver .Yaş kaç bilmiyorum ama meslek edindirme kursları, çıraklık eğitimi vs. belgelerini al bak ne güzel eczane çalışma tecrübende varmış.

hangi şehirdesin?İş kur bazen güzel imkanlar sunuyor danışabilirsin ama 1200 tl için orada gençliğini harcama seninle aynı durumda bilgisayarcıda çalışan arkadaşın kardeşi var.2 yıl oldu söylüyorum ama nafile çocuk gençliğini harcadı oda haftalık 350 TL alıyor.
evet arıycam da işte biraz borçlarım var kapatıyım

Sigortanız hala yok ise ssk yı arayıp sikayet edin iş yerinde sigortasız eleman çalıştırılıyor diye gelme ceza kesme sigortasız elemanın hakları verme gibi cok büyük cezaları var

İş yerinde 5 kişiden az çalısan varsa paralar banka aracılıgı ile deil elden verilir bu kısımdan bişey cıkartamayabilirsiniz

Fakat siz ordayken denetime gelirseler hakkınızı alırsınız

Ayrıca 3 sene için 40 bin tl cıkmaz orda bi yanlıs var
hepsinin cezası var sgk ya bildirmeme çalıştırma deneme süresince bile sgk sız çalışmak yasak.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Genc dinamik bir insansınız hakkınızı arayın vermiyosalar bunun ıcın ne verekiyorsa yapın

Birde benden tavsiye mesleğiniz neyse ona yönelin ilerde kendi işinizi kurabileceginiz veya uükselebileceginiz

Deneme süresi ye bişey yok işe alınıp işe ayakbastıgınız andan 1 gün önce sigorta işletinizin tamamlanması gerekir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt