GX6605s Tuner problemi

R Çevrimdışı

rikit

Aktif Üye
17 Şub 2020
136
43
Arkadaslar benim uyduda AV2018 Tuneri mevcut fakat RDA5815 Tunerli dönüsüm yazilimlarini kullandigimda sinyal problemleri yasiyorum bazende hic sinyal alamiyorum yada kör tarama yaptigimda hep ayni 20-25 kanali arka arkaya defalarca kaydediyor.
acaba bu Tuner degisimini Default.xml'den degil KERNEL.bin dosyasindan komplet degistirme imkanimiz varmi acaba ?

simdiden cevaplariniz icin tesekkürler

R Çevrimdışı

rikit

Aktif Üye
17 Şub 2020
136
43
evet dogru driver falan farkli, bunu degistirmenin yani orijinalden dönüsüm yazilimina ekleme imkanimiz varmi acaba ?

Ikram dirujii Çevrimdışı

Ikram dirujii

Yeni Üye
22 Ara 2020
32
28
Dear we can't edit the drivers from the Kernel.bin.
Every tuner has their own drivers for.
You can try to replace your tuner with the help of Hellobox Manager or NCIT Tool.

R Çevrimdışı

rikit

Aktif Üye
17 Şub 2020
136
43
hello @ikram,

I have the same problems with NCIT and with Hellomerger I can only fix Hellobox firmware, no other firmware !

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Dvb görünüyorsa ,ncit ile düzenliyebilirsin ,görünmüyorsa maalesef ,kernelde olmaz zaten ,yani sürücü olmaz,programla tuner cinsi ve işletme yolu değiştiriliyor ,ama dediğim gibi dvb olmalı ,yoksa hata verir açılmaz bin dosyası.

R Çevrimdışı

rikit

Aktif Üye
17 Şub 2020
136
43
teraspy usta dvb dosyasi mevcut fakat basta yazdigim problemlerle karsilasiyorum, benim tahminimce sürücüden kaynaklanabilir degisik tunerler oldugu icin

R Çevrimdışı

rikit

Aktif Üye
17 Şub 2020
136
43
ncit programi aciyorum orijinal firmware ile ve frontenddeki tuner bilgilerinin aynisini dönüsüm yazilimina ekliyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
ncit programi aciyorum orijinal firmware ile ve frontenddeki tuner bilgilerinin aynisini dönüsüm yazilimina ekliyorum
Hımm,sendeki (oktagon) bilgileri bulduğun yazılıma mı atıyorsun ,birde attıktan sonra tekrar bak dosyaya ,orada ne görünüyor ,yazılımı da uyduya atarken önce mutlaka " flash tümünü sil" yapmayı unutma,ayrıca bazen fabrika ayarlarına döndürmek ,tuneri düzeltiyor ,tabii bende böyle oldu bir kaç kez , ama daha hiç döndürdüğüm tunerden sıkıntı yaşamadım ,bir tanesinde hariç ,o da 6605 yazılımdı (s) olmadan.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt