GX6605S keymap.xml - Botech-Next-Hometech-Goldmaster-Digimaster-CinestarHD20- kumanda kodları

H Çevrimdışı

hhc2014

Yeni Üye
24 Kas 2019
29
53
cihazim star com botech 600 cihazinin aynisi yukleme yaptim alttada resmi ekledim.lutfen birde aciklayici bilgi .ilk sayfada anlatilmis ama nasil yapicam ben anlamadim.

20191129_231238.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

kumandaya yukleme mi yapilacak acaba?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
bu senin orjinal kumandanmı ?
Peki elinde cihazından aldığın dump dosyası varmı,varsa bir yere yükle bakalım,yapabilecekmiyim,veya senin cihazının fotosunu at buraya markası okunsun özellikle,olursa yaparım kodlu yazılımı veririm :ok

H Çevrimdışı

hhc2014

Yeni Üye
24 Kas 2019
29
53
Star com cihazin markasi

bu da istediginiz dump dosyasi.Ben cihaza baska bir yazilim ukledim kumanda cihazi calistirmiyor ne yapabilirim?

simdiden tesekkurler.

bu da aldigim cihazin linki.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

daha dogrusu bu dikkat etmemisim yukaridaki baska herhalde

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bakayım bakalım,açık kod ise kesin yapılır,dump içinden alınıp ama değilse hangi yazılım yüklendiyse onun kumandası alınır mecburen :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet,alınıyor,şimdi de hangi yazılımı yüklemiştin,link ver bakayım bana ,senin kumandayı ekliyeyim :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Maalesef,yüklediğin dosyada kumanda kodlarının bulunduğu "dvb" kalsörü olmadığından değişim olmamaktadır,veya en azından ben yapamadım ,eski yazılımına rs232 ile dönebilirsin veya piko600 kumanda ile sorunu çözersin ama bence eniyisi rs232 aparat alıp hiç değilse istediğin yazılımı atarsın ama,usb ile döneceğini samıyorum çünkü ancak kendi yazılımından usb ile dönebilirsin,mesela cihaza attığın 9090 yazılımı ile usbden dönüş yapabilirsin

H Çevrimdışı

hhc2014

Yeni Üye
24 Kas 2019
29
53
Maalesef,yüklediğin dosyada kumanda kodlarının bulunduğu "dvb" kalsörü olmadığından değişim olmamaktadır,veya en azından ben yapamadım ,eski yazılımına rs232 ile dönebilirsin veya piko600 kumanda ile sorunu çözersin ama bence eniyisi rs232 aparat alıp hiç değilse istediğin yazılımı atarsın ama,usb ile döneceğini samıyorum çünkü ancak kendi yazılımından usb ile dönebilirsin,mesela cihaza attığın 9090 yazılımı ile usbden dönüş yapabilirsin
oncelikle tesekkurlerimi iletiyorum ugrasiniz icin.denemelerimi sizlerle paylasirim.hangi yazilimi yuklemem gerekiyor aslinda o konuda bir bilginiz var mi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Rica ederim,İzmirde oturuyorsan kesin yardımcı olurum bu konuda :)
6605s (se) ile olan tüm yazılımları rs232 ile denersin,geçen baktım da tam 13 gb küsür yazılım indirmişim,tabii çoğunu sildim bugün,içinde server ,özellikle funcam verenleri ayırdım,hoş onlarda mutlaka seri no istiyor,tabii senin kumanda çalışmadığından göremiyorsun seri noyu...
Peki elinde 8in1 kumanda varmı,aklıma şimdi geldi,en azından denerdin diye sordum,ama senin dump yazılımı benim pikoya atıp bakayım elimdeki hangi kumanda uyumluymuş,belki uyumlu kumanda çıkar ,bellimi olur :)

H Çevrimdışı

hhc2014

Yeni Üye
24 Kas 2019
29
53
maalesef ustam yurtdisindayim.Yakinda olsam kesin ugrardim yaniniza elbette.8in1 kumanda temin edicem evet belki calistirabilirim.bir de testinizin sonucunu bende merak ettim simdi.

saygilar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Teşekkür ederim,ama şimdi yapamam da,yarın mutlaka yaparım :ok
Ama usb to rs232 mutlaka edin bence,elinin altında bulunsun :) ,link vermiştim buralarda bir yerde,gerçi yurt dışından daha kolay temin edersin :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yükledim :)
Eutelsat 21B var,kumanda işlemedi şimdilik,eski hometech kumandası farklı çalıştı,numaralarda gezinti var,0 mesela aşağı tuş,info ise çıkış :)

uydu4.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yüklediğin samsat 9090 için piko kumandası almalısın,ilk sayfadaki ortadaki kumanda,tuş takımı aynı olmalı,harfine kadar :) yoksa çalışmaz kumanda ,hatta senin orjinal yazılıma da bu kumandayı gömebilirim,böylece orjinal yazılımda da kullanma şansın olur :ok
Dur yazılımına ekleyip link vereyim yarın :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt