GX6605 3.5mb+4mb boot değişimi videosu

M Çevrimdışı
18 Kas 2020
717
43
videoyu dikkatlice izleyin çok kolay boot değişimi yapılır
bende cihaz olsaydı işlemi yapıp cihazı test ederdim
boot değişimi neden yapılır hem cihazın açılmasını sağlayan hemde cihazın ön panel kodlarını
barındıran bir dosyadır bunu değiştirerek işe başlayabilirsiniz kolay gelsin

video linki :

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
eline sağlık usta :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

usta 4mb olan sadece boot kopyalıyoruz hex edit ile bir işlem yapmıyoruz anladığım kadarı ile :saskin

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı
18 Kas 2020
717
43
4mb olanlara işlem yapılmıyor 3.5 olanlarda boot header alınıp işlem yapılıyor
kb verilerine hex ile dikkat edin 1 rakam eksik yada az olursa cihaz botta kalır

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
usta 4mb mesajını yeni gördüm kusura bakma emeğine sağlık :affet

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
GX6605S NATIONAL IMAGE TOOL VERSION 2.87

Bu prg kullan istediğim gibi oynarsın cihazla Led olsun başka şeyler olsun kumandayı dahi edütlersin cok basit ben bunu yıllardır kullanıyorum burda teraspy ustayada gösterdim istediği yazılımı yükleyip tek kumanda ile bütün yazılımları deniyor

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
GX6605S NATIONAL IMAGE TOOL VERSION 2.6

Bu prg kullan istediğim gibi oynarsın cihazla Led olsun başka şeyler olsun kumandayı dahi edütlersin cok basit ben bunu yıllardır kullanıyorum burda teraspy ustayada gösterdim istediği yazılımı yükleyip tek kumanda ile bütün yazılımları deniyor
ama ön panel led çalışmıyordu sırrını usta sayesinde ögrendik , ben boot ve data diye biliyordum benim hatam data yıda eklemekmiş usta sağolsun en kısa sürede deneyecem

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
dil.jpg
kanal-listesi.jpg
kumanda-edit.jpg
led-panel.jpg
logo0c6609ab7f7ae676.jpg
tuner.jpg
versiyon.jpg

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
front panel , değiştirmek işe yaramıyor, kumanda ve diğerlerini biliyoruz, ömenli olan ön panel di bakalım sonuç ne olcak ,örnek vereyim next kank yazılımında panel,xml dahi yok

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
yazılımı guncellediğinde gene ön panel gider bilgin olsun kumanda dahil en basiti led içini aç direk kabloların yerini değiştir kökten çözüm uğraşma ben genelde 2, el cihaz aldıgımda attıgım yazılımlarda ledler çalışmıyor iki dakkka kabloların yerini değiştiriyorum canavar :)

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yazılımı guncellediğinde gene ön panel gider bilgin olsun kumanda dahil en basiti led içini aç direk kabloların yerini değiştir kökten çözüm uğraşma ben genelde 2, el cihaz aldıgımda attıgım yazılımlarda ledler çalışmıyor iki dakkka kabloların yerini değiştiriyorum canavar :)
güncellerken yine boot u değiştiririz , diye düşünmüştüm, teşekkürler ilğinizden dolayı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
kb verilerine hex ile dikkat edin 1 rakam eksik yada az olursa cihaz botta kalır
İşte benim açıkça vermeme nedenim :)

Süper oluyor bana göre ,bugünlerde vestel tv kumandasını deniyorum ramazan, ama tutturamadım bir türlü,gerçi çok da önemli değil ,kurcalama merakı işte :hihi

R Çevrimdışı

rikit

Aktif Üye
17 Şub 2020
136
43
4 MB bir yazilimda panel calisiyor ve paneli baska bir yazilima 4 MB boyutta editlemek istedim, sadece BOOT dosyasini birde panel.xml dosyasini degistirdim yine logo'da takildi kaldi.

M Çevrimdışı
18 Kas 2020
717
43
nedeni boot dosyaları aynı kb de olması gerekiyor hex ile aç bak kodlar aynı ofistemi bitiyor aynı bitmiyor ise
veri kaybı olur buda header bölümündeki sayısal verilerin yer değiştirmesi anlamına gelir ondan dolayı cihaz çöker buna çok dikkat edin

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
İşte benim açıkça vermeme nedenim :)

Süper oluyor bana göre ,bugünlerde vestel tv kumandasını deniyorum ramazan, ama tutturamadım bir türlü,gerçi çok da önemli değil ,kurcalama merakı işte :hihi
Toshibayı editledim ben bu sefer beyni yandı cihazın ? TV ile aynı anda acıyor kapıyor elimde keymap dolu 300 çeşit kumanda var sıkıntı değil ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri