Gündelik Kullanım İçin Masaüstü Sistem Tavsiyesi

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Elimde 2 adet 4GB 2666 mhz ddr4 ram var. İşinize yararsa uygun bir fiyattan verebilirim.

IMG_20200407_004517.jpg

İşlemci de var ama apu değil Ryzen 1500x var.

IMG_20200407_004603.jpg

Bi de ekran kartı olarak Galax 1060 6 GB var.

10600.jpg
IMG_20200407_011621.jpg

msergenyalcin Çevrimdışı

msergenyalcin

Yeni Üye
2 Nis 2020
31
Bütçeni aşarsa bileşenlerde kısma yapabiliriz.
Performans açısından bellekleri 2 adet koydum, 2500'ün üstüne çıkamam diyorsan 2 tane 4 GB yerine 1 tane 8 GB koyarız.

Sinerji; ( )

AMD Ryzen APU;

Sinerji-Ryzen.png

Intel;

Sinerji-Intel.png

Teknobiyotik;

Intel;

AMD APU;

Teknobiyotik'te bir hata var, bellekleri 2 adet eklememe rağmen fiyatı 1 adet üstünden gösteriyor, bellek kısmında sağ taraftan adedi önce 1 yapıp sonra 2 yaparsan doğru fiyatı göreceksin. :kiskis

İncehesap;

AMD APU;

Intel;

msergenyalcin msergenyalcin belirttiğin bütçeye yakın sistemler topladım. Gözüne kestirdiğini bütçene göre tekrar şekillendiririz. :ok

Umut Barış Umut Barış Üstad çok sağ ol emeğine sağlık. Donanım hakkında pek bilgim olmasa da AMD işlemciler düşük sistemler için daha mantıklı fiyat performans açısından diye aklımda yer etmiş.
İllaha intel olsun gibi bi takıntım yok sinerjiden topladığın amd sistem en mantıklısı gibi geldi.
Fakat aklıma takılan bi durum var pc de oyun oynamaktan vazgeçsem bile maalesef sağlıklı bir pc için 2-2.5 bin tl en az bütçe ayırmam gerekiyor sanırım.
Peki 2020 yılında mesela GTA5 'i rahatça oynayabileceğim bir sistem bana kaça patlar sizce?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Laptop düşünmüyorum. Elimde fullhd monitörüm var ayrıca. Teşekkür ederim yinede. :ok
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Elimde 2 adet 4GB 2666 mhz ddr4 ram var. İşinize yararsa uygun bir fiyattan verebilirim.

IMG_20200407_004517.jpg

İşlemci de var ama apu değil Ryzen 1500x var.

IMG_20200407_004603.jpg

Bi de ekran kartı olarak Galax 1060 6 GB var.

10600.jpg
IMG_20200407_011621.jpg

Malesef pek bi bilgim yok donanım hakkında.
İşime yarar mı bilmiyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Üstad çok sağ ol emeğine sağlık. Donanım hakkında pek bilgim olmasa da AMD işlemciler düşük sistemler için daha mantıklı fiyat performans açısından diye aklımda yer etmiş.
İllaha intel olsun gibi bi takıntım yok sinerjiden topladığın amd sistem en mantıklısı gibi geldi.
Fakat aklıma takılan bi durum var pc de oyun oynamaktan vazgeçsem bile maalesef sağlıklı bir pc için 2-2.5 bin tl en az bütçe ayırmam gerekiyor sanırım.
Peki 2020 yılında mesela GTA5 'i rahatça oynayabileceğim bir sistem bana kaça patlar sizce?

Hocam muhtemelen 4'e yakın olur diye düşünüyorum.
4'ü de geçebilir.
Ki döviz nedeniyle fiyatlar da değişip duruyor açıkçası.
Ama en az 4'ü gözden çıkarmanız şart keyifli bir şekilde oynamak için. :ok

AMD alacaksanız eğer Ryzen 5 2400G koyduğum sistemlere bakın, Ryzen 3 eklediğim yerlerde Ryzen 5 satılmadığı için Ryzen 3 koydum.
Ryzen 5 2400G Ryzen 3 2200G'den daha güçlüdür işlemci olarak.
Oyun testlerinde yakın FPS'leri alsalar da Ryzen 5'in CPU'su daha güçlü Ryzen 3'den.

Ryzen 5 2400G ile de GTA 5 oynarsınız ama düşük ayarlarda olur. Bütçeniz müsaitse daha iyi bir sistem toplamaya çalışalım. :bilmiyom

msergenyalcin Çevrimdışı

msergenyalcin

Yeni Üye
2 Nis 2020
31
Hocam muhtemelen 4'e yakın olur diye düşünüyorum.
4'ü de geçebilir.
Ki döviz nedeniyle fiyatlar da değişip duruyor açıkçası.
Ama en az 4'ü gözden çıkarmanız şart keyifli bir şekilde oynamak için. :ok

AMD alacaksanız eğer Ryzen 5 2400G koyduğum sistemlere bakın, Ryzen 3 eklediğim yerlerde Ryzen 5 satılmadığı için Ryzen 3 koydum.
Ryzen 5 2400G Ryzen 3 2200G'den daha güçlüdür işlemci olarak.
Oyun testlerinde yakın FPS'leri alsalar da Ryzen 5'in CPU'su daha güçlü Ryzen 3'den.

Ryzen 5 2400G ile de GTA 5 oynarsınız ama düşük ayarlarda olur. Bütçeniz müsaitse daha iyi bir sistem toplamaya çalışalım. :bilmiyom

Anladım yıl olmuş 2020 nerdeyse 6-7 sene önce çıkmış bir oyunu oynamak için 4 bin bütçe ayırmak istemiyorum açıkçası.
Hiç oynatmasın daha iyi belki ilerde konsol alırım maddi olarak durumum daha iyi olursa.
Gündelik işlerimi halledebileceğim bir pc benim için yeterli o zaman şu an.
Sizin önceliğiniz önerdiğiniz hangi sistem olurdu peki? Bilgisiz olduğum için şu an kendimi size teslim etmiş durumdayım ne deseniz tamamım :gul
Önerdiğiniz sistemler FHD görüntü sağlar değil mi? O durum önemli benim için.
Kurulum hizmeti 3 sitede de var mı?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Anladım yıl olmuş 2020 nerdeyse 6-7 sene önce çıkmış bir oyunu oynamak için 4 bin bütçe ayırmak istemiyorum açıkçası.
Hiç oynatmasın daha iyi belki ilerde konsol alırım maddi olarak durumum daha iyi olursa.
Gündelik işlerimi halledebileceğim bir pc benim için yeterli o zaman şu an.
Sizin önceliğiniz önerdiğiniz hangi sistem olurdu peki? Bilgisiz olduğum için şu an kendimi size teslim etmiş durumdayım ne deseniz tamamım :gul
Önerdiğiniz sistemler FHD görüntü sağlar değil mi? O durum önemli benim için.
Kurulum hizmeti 3 sitede de var mı?

Evet, kurulum hizmeti üç sitede de var.
FHD görüntü sağlar, DVI bağlantı olmasına özellikle dikkat ettim.
Şu haliyle Sinerji'den toplayın derim. Ekran görüntüsündekileri aynen seçin, sonra sepete eklersiniz.
Önce siteye üye olmanız gerekebilir.

final.png

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
Şu haliyle Sinerji'den toplayın derim. Ekran görüntüsündekileri aynen seçin, sonra sepete eklersiniz.

final.png

Selamlar umut barış hocam

Bende bu tavsiye ettiğiniz sistemi aldım biraz önce..şirketin bilgisayarları aldığı yerden aldım orada monitör yokmuş onuda internetten alıcam akşam nasip olursa dell e2218hn diye bi üst modeli gözüme takıldı nasıldır tavsiye edermisiniz.

Birde ssd yi 480 lik yapalım dedi aldığım yerdeki arkadaşlar gerek varmı sonra lazım olunca ikinci ssd takılır mı sisteme.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
İşte aradığım tav

Selamlar umut barış hocam

Bende bu tavsiye ettiğiniz sistemi aldım biraz önce..şirketin bilgisayarları aldığı yerden aldım orada monitör yokmuş onuda internetten alıcam akşam nasip olursa dell e2218hn diye bi üst modeli gözüme takıldı nasıldır tavsiye edermisiniz.

Birde ssd yi 480 lik yapalım dedi aldığım yerdeki arkadaşlar gerek varmı sonra lazım olunca ikinci ssd takılır mı sisteme.

İsterseniz 6 tane SSD takarsınız hocam, depolama eklemeyi sıkıntı yapmayın.
Niye şirketin aldığı yerden aldınız ki, o tip firmalar daha pahalıya satmıyor mu genelde? :kiskis

Monitörler arasında kontrast ve HDMI dışında bir fark göremiyorum.

T Çevrimdışı

Timur Duman

Aktif Üye
26 Mar 2019
73
İsterseniz 6 tane SSD takarsınız hocam, depolama eklemeyi sıkıntı yapmayın.
Niye şirketin aldığı yerden aldınız ki, o tip firmalar daha pahalıya satmıyor mu genelde? :kiskis

Monitörler arasında kontrast ve HDMI dışında bir fark göremiyorum.
Evet aslında baya bir fatura çıkarttı arkadaş Sinerjiden olan listeyi gösterdim bu fiyata verirsen alırım dedim tamam dediler.
Monitörü alayım mı 100 lira farka değer mi sizce eve gelince evdekiler güzelini almışsın desinler yüzüm kara çıkmasın?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Evet aslında baya bir fatura çıkarttı arkadaş Sinerjiden olan listeyi gösterdim bu fiyata verirsen alırım dedim tamam dediler.
Monitörü alayım mı 100 lira farka değer mi sizce eve gelince evdekiler güzelini almışsın desinler yüzüm kara çıkmasın?

İkisi de giriş seviye ve birbirine çok yakın modeller, HDMI ve kontrast dışında bir fark yok.
İleride HDMI çıkışıyla cihaz bağlarım diyorsanız E2218HN olanı alın.
Bağlamam diyorsanız 100 liranız cebinizde kalsın. :bilmiyom :sirit

msergenyalcin Çevrimdışı

msergenyalcin

Yeni Üye
2 Nis 2020
31

final.png

Tamamdır Umut Barış Umut Barış çok teşekkür ederim.
İşletim sistemi demo olarak gelecek sanırım.
Full nasıl kurabilirim. Ucuza key alabileceğim siteler var mı yoksa korsan olarak mı kullansam?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Tamamdır Umut Barış Umut Barış çok teşekkür ederim.
İşletim sistemi demo olarak gelecek sanırım.
Full nasıl kurabilirim. Ucuza key alabileceğim siteler var mı yoksa korsan olarak mı kullansam?

İşletim sistemi geliyor mu bilmiyorum.
İndirebileceğiniz bir bilgisayar varsa, bir de USB belleğiniz varsa, kurulum yapmak kolay iş.

Ucuza key alabilirsiniz, RETAIL key bakın. OEM olanlar donanım değişikliği sonrası geçersiz olur çünkü.
Tabi çalıntı oldukları için ucuz keylerin geçersiz olma ihtimali her zaman mevcut. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri