Gündelik Kullanım İçin Masaüstü Sistem Tavsiyesi

msergenyalcin Çevrimdışı

msergenyalcin

Yeni Üye
2 Nis 2020
31
Merhaba, :bye

Bilgisayarda oyun oynamayı veya ağır programlar kullanmayı düşünmüyorum. Muhtemelen işlemcinin ekran kartı yetecektir.
Daha çok internette vakit geçirmek için istiyorum
Office Programlarını rahatça çalıştırması önemli.
Zaman zaman tarayıcıda çok fazla sekme kullanabiliyorum. Bu konuda beni üzmeyecek bir sistem istiyorum.
En az 7-8 yıl bahsettiğim işleri görebileyim.
Elimde Full HD dvi girişli bir monitör var. Full HD görüntü sağlayabilsin
SSD olması tercihim.
Kafamda net bir bütçe belirlemedim fakat yalnızca temel işlevlere sahip bir kasaya çok fazla bir ücret ödemek de istemiyorum.
Ne kadar az o kadar iyi. En fazla 2500TL veririm sanırım.
Hazır sistem veya toplama sistem olabilir fakat montaj hizmeti olmasını istiyorum mümkünse.

Tavsiyelerinizi bekliyorum dostlar şimdiden çok teşekkürler. :affet

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
:)
Aynı şeyleri yazmamayım :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

İkisi aynı şey değil ki emmi. :kiskis

msergenyalcin Çevrimdışı

msergenyalcin

Yeni Üye
2 Nis 2020
31
İkisi aynı şey değil ki emmi. :kiskis

Anakart arızası başlığını ev arkadaşım için açmıştım. Onun ağzından yazdım.
Kendim için sıfırdan pc toplamayı düşünüyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Anakart arızası başlığını ev arkadaşım için açmıştım. Onun ağzından yazdım.
Kendim için sıfırdan pc toplamayı düşünüyorum.
Çabuk söyle bakayım ,sevgili Umut Barış Umut Barış sana ne teklif etti de böyle yazdın ha :haha1
İşin şakası ,demek öğrencisin o zaman ,Buca + ev arkadaşı :)
Aslında o konudan devam edebilirdin,gerek yoktu bu başlığa bence ,istersen kilitliyelim oradan devam edilebilir :ok

msergenyalcin Çevrimdışı

msergenyalcin

Yeni Üye
2 Nis 2020
31
Çabuk söyle bakayım ,sevgili Umut Barış Umut Barış sana ne teklif etti de böyle yazdın ha :haha1
İşin şakası ,demek öğrencisin o zaman ,Buca + ev arkadaşı :)
Aslında o konudan devam edebilirdin,gerek yoktu bu başlığa bence ,istersen kilitliyelim oradan devam edilebilir :ok

:gul
Evet öğrenciyiz pc önem kazandı karantina günlerinde zaten almayı düşünüyordum daha fazla ertelememeye karar verdim.
Farklı bir konu olduğu için ayrı başlık açmak daha sağlıklı olur diye düşünmüştüm belki benzer ihtiyacı olan insanlar misafir olarak görür faydalanır diye ama siz nasıl uygun görürseniz. :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
:gul
Evet öğrenciyiz pc önem kazandı karantina günlerinde zaten almayı düşünüyordum daha fazla ertelememeye karar verdim.
Farklı bir konu olduğu için ayrı başlık açmak daha sağlıklı olur diye düşünmüştüm belki benzer ihtiyacı olan insanlar misafir olarak görür faydalanır diye ama siz nasıl uygun görürseniz. :ok
Yoo,buradan devam edebilir ,sakıncası yok :)
O zaman eski itfaiyenin oradaki dükkanları gez ,hemen de alma,fiyat sor önce,bir yere dükkan adı ile fiyatı not et,hangisi uygunsa oradan al derim :ok

msergenyalcin Çevrimdışı

msergenyalcin

Yeni Üye
2 Nis 2020
31
Yoo,buradan devam edebilir ,sakıncası yok :)
O zaman eski itfaiyenin oradaki dükkanları gez ,hemen de alma,fiyat sor önce,bir yere dükkan adı ile fiyatı not et,hangisi uygunsa oradan al derim :ok

Kronik hastalığım var maalesef inflamatuvar bağırsak hastasıyım bağışıklık sistemimi zayıflatıcı ilaçlar kullanıyorum ve bu süreçte evden dışarıya çıkmamaya gayret gösteriyorum. ?
Ayrıca bilgisayardan pek anlamadığım için pc toplamam mümkün değil.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Kronik hastalığım var maalesef inflamatuvar bağırsak hastasıyım bağışıklık sistemimi zayıflatıcı ilaçlar kullanıyorum ve bu süreçte evden dışarıya çıkmamaya gayret gösteriyorum. ?
Ayrıca bilgisayardan pek anlamadığım için pc toplamam mümkün değil.
Hımmm,geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ,o zaman 2.el de almaman gerekiyor bence ,acele etme ortalık bir düzelsin o zaman bakarsın :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bütçeni aşarsa bileşenlerde kısma yapabiliriz.
Performans açısından bellekleri 2 adet koydum, 2500'ün üstüne çıkamam diyorsan 2 tane 4 GB yerine 1 tane 8 GB koyarız.

Sinerji; ( )

AMD Ryzen APU;

Sinerji-Ryzen.png

Intel;

Sinerji-Intel.png

Teknobiyotik;

Intel;

AMD APU;

Teknobiyotik'te bir hata var, bellekleri 2 adet eklememe rağmen fiyatı 1 adet üstünden gösteriyor, bellek kısmında sağ taraftan adedi önce 1 yapıp sonra 2 yaparsan doğru fiyatı göreceksin. :kiskis

İncehesap;

AMD APU;

Intel;

msergenyalcin msergenyalcin belirttiğin bütçeye yakın sistemler topladım. Gözüne kestirdiğini bütçene göre tekrar şekillendiririz. :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt