Grundig TV

N Çevrimdışı

NoNameO

Yeni Üye
30 Mar 2020
49
36
yaw bu değişim işi bence sakat o zaman:hmm

ben yine en iyisi gidip çıplak gözle görüp öyle alayım,teşhir panelmi şimdiki Grundig paneli de öyle almıştım:kiskis
sıfır KM takıntım yoktur nasılsa

kafamda bir tane Grundig var ve üreticiye de hiç güvenmiyorum,şimdiden yolunu bulmam lazım
nasıl olacak diye

Hocam, Grunding'in hangi modelini alacaksınız?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
arkadaş bunların bir tek en üst serisi yarar diğerleri de fena değil ama bana yaramaz onlar
GCU9800 55/65 Nano-Led IPS/100Hz/10-bit bu panel 2019 model,benim kullandığım da(VLX9750) bunun bir altı 2018
model olup en üst serisidir 100Hz/10-bit(Nano-LED benimki)

Contrast kötüdür,aydınlık/canlı v.s isteyen adama uymaz!
Monitör yaptım ben bunu!

bir de şu serisi F/P paneldir fena sayılmaz GCU8900 buda 2019 model olup Samsung VA panel vardır
ama Samsung diye aldanmayın olaya!

Smart özellikleri beş para etmez! montajları da iyi değildir zırt pırt çeşitli sıkıntılar veriyor!
hoş diğer tüm markalarda aynı sayılı bu konuda

benim kullanım amacım farklı olduğu için ben böyle panellere gidin koşun alın filan demem!

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Aynen hocam, Bu değişim sürecinde servisi doğrudan etkileyen birşey yoktur değil mi? Yani olumsuz yönde etkilenmezler değil mi? Ekranı görüp evet ekranda şöyle sorun var deyip, değişim raporunu gayet rahat alabilir mi?
Servisin tavrı ne olur bilmiyorum ama doğru yol kibarca iletişim kurmak vasıtasıyla servis bana göre

N Çevrimdışı

NoNameO

Yeni Üye
30 Mar 2020
49
36
arkadaş bunların bir tek en üst serisi yarar diğerleri de fena değil ama bana yaramaz onlar
GCU9800 55/65 Nano-Led IPS/100Hz/10-bit bu panel 2019 model,benim kullandığım da(VLX9750) bunun bir altı 2018
model olup en üst serisidir 100Hz/10-bit(Nano-LED benimki)

Contrast kötüdür,aydınlık/canlı v.s isteyen adama uymaz!
Monitör yaptım ben bunu!

bir de şu serisi F/P paneldir fena sayılmaz GCU8900 buda 2019 model olup Samsung VA panel vardır
ama Samsung diye aldanmayın olaya!

Smart özellikleri beş para etmez! montajları da iyi değildir zırt pırt çeşitli sıkıntılar veriyor!
hoş diğer tüm markalarda aynı sayılı bu konuda

benim kullanım amacım farklı olduğu için ben böyle panellere gidin koşun alın filan demem!

Ne paylaştığıma bak: Grundig Barcelona 58 Gcu 8905B 58" 147 Ekran Uydu Alıcılı 4K Fiyatı @MIUI|

Hocam, samsung panelli dediğiniz model bu mu?

Sizin, kendinize düşündüğünüz modelin satışı yok.

Siz, onu nasıl nerden araştırma yapıyorsunuz?

A Çevrimdışı

Arda64

Yeni Üye
15 Nis 2020
16
38
Cevap için teşekkürler hocam. Ekranın köşelerine dokunmadığım için boşluk olup olmadığı hakkında maalesef bilgim yok.
Ekranın sağ üst köşesi boşta gibi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bende Hepsiburada dan aynı serinin 49 inç ini yani 49gdu7810b aldım . TV nin sol üst köşesinde ekran arkasında boşluk var sizikinde de öylemi acaba Tüketici kanununa göre ilk alti ay için de oluşan arzilar teslim edildiği anda var olduğu kabul edildiğinden ayıplı mal sayılır . Servise rapor tuturarak iade edebilirsiniz.
Hocam sağ üst köşe dediğiniz gibi boşta gibi.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Ne paylaştığıma bak: Grundig Barcelona 58 Gcu 8905B 58" 147 Ekran Uydu Alıcılı 4K Fiyatı @MIUI|

Hocam, samsung panelli dediğiniz model bu mu?

Sizin, kendinize düşündüğünüz modelin satışı yok.

Siz, onu nasıl nerden araştırma yapıyorsunuz?

89x serisi 50/55 VA panel ve F/P ürünüdür! panelini geçin takılmayın buna
şimdi Samsung dendimi millet bir şey var sanacak ama öyle bir şey yok sadece
VA diye düşünün! üst seviye bir panel değildir+Smart cart curt işleri kötü!
ucuz yollu büyükçe bir VA TV işte

beni boşver,teşhir de 1 sene kalır ve bulursam bir yerlerde çok da ucuz olursa ne ala!
şimdiki Grundig 49 luk TV yi de böyle almıştım,geçen sene 5,5 kağıt idi,ben 3 kağıda
aldım,aslında çok bile verdim yaw,demekki iyi günüme denk gelmiş:kiskis

2020 yazında bakalım ne olacak olmadı yılbaşına kadar nasılsa zamanı var!

Ekranın sağ üst köşesi boşta gibi.

Hocam sağ üst köşe dediğiniz gibi boşta gibi.

boşluk olabilir bunlara takılmayın montaj hataları veya yerine oturamama v.s
siz panele bakın resim de sorun yoksa veya benzer işler de devam edin gidin

C Çevrimdışı

cyarr 

Yeni Üye
22 Şub 2019
49
44
65 vlx7730sp benim tv bu panel va mı yada servis menüsünün neresinde panel ismi

20200416_000615.jpg

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
65 vlx7730sp benim tv bu panel va mı yada servis menüsünün neresinde panel ismi

20200416_000615.jpg

Ekrana parmağınızla hafifçe bastırın. Sadece parmağınızın dokunduğu noktada bozulma oluyorsa IPS'tir. Parmağınızın dokunduğun noktanın çevresinde 10 cm yarıçaplı bir alanda renk dalgalanmaları oluyorsa VA'dır. Açık renkli görüntüde denerseniz daha rahat anlayabilirsiniz.

Teknik servis geldi, televizyondaki lekeleri inceledi. Ben daha bir şey demeden kendisi değişim yapılacağını söyledi. Bu arada ekranın köşesindeki arkasındaki boşluk varmış gibi durumu da sordum. O zaten öyle dedi.

Yeni TV kurulurken ekranı iyice kontrol edin. Hayırlı olsun.

A Çevrimdışı

Arda64

Yeni Üye
15 Nis 2020
16
38
Ekrana parmağınızla hafifçe bastırın. Sadece parmağınızın dokunduğu noktada bozulma oluyorsa IPS'tir. Parmağınızın dokunduğun noktanın çevresinde 10 cm yarıçaplı bir alanda renk dalgalanmaları oluyorsa VA'dır. Açık renkli görüntüde denerseniz daha rahat anlayabilirsiniz.

Yeni TV kurulurken ekranı iyice kontrol edin. Hayırlı olsun.
Sağolasın hocam.

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
Teknik servis geldi, televizyondaki lekeleri inceledi. Ben daha bir şey demeden kendisi değişim yapılacağını söyledi. Bu arada ekranın köşesindeki arkasındaki boşluk varmış gibi durumu da sordum. O zaten öyle dedi.
hayırlı olsun. Arçelik vestel servislerinin iyi olduğunu düşünüyorum. Servisin yaygın ve hızlı olmasının avantajı. Umarım hemen değişim sağlarlar.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Arçelik grubu servisler hızlı ama sadece o kadar,bir çok işlemde ayrıca çuvallıyorlar!
TV işinde bu herifler zaten iyi değiller!
iyi mal yapıyorlar(resim kalitesi olarak) iyi "montaj" kısmında kötüler ciddi şekilde sınıfta kalıyorlar!

Servisleri çoğu yer gibi ezbere çalışıyor! işi iyi bilmiyorlar..... daha bir çok eksiklik gözlemledim

Ben bu arada THHeyetine gittim,bekliyorum ama henüz 2,5 ay oldu gelen giden daha yok yaw:kiskis
stabil olmayan bir servis(ve de Merkez) durumu gözlemledim ben bunlarda,rutin ve herkese aynı muamele şeklinde
diye uygulamaları yok!!

Almanyaya nasıl ihraç ediliyor da hizmet veriliyor bilemiyorum artık!

M Çevrimdışı

Mehmet D

Yeni Üye
5 May 2020
10
46
Hayırlı ramazanlar, bir çok konuda tavsiyelerine başvurduğum forumda yine yorum ve tavsiyelerinize ACİL ihtiyacım var .
Aşagıdaki tv ler arasından veya 2500 civarı fiyat performans ürün tavsiye rica edeceğim.
Vestel 49UD9160 : 2700 tl (saat 24 .00 a kadar fırsat)
Grundig 49 GDU 7810B :2535tl (2 gün fırsat)

Geri
Üst Alt