Grundig TLS 1.1 yazılımı

More61 Çevrimdışı

More61

Yeni Üye
12 May 2018
48
37
Grundig 48 vlx 8586bp model bir tv. 2017 senesinde piyasadan stoklar tükenirken almıştım. 4k, 3d gözlüklü zamanının güzel tvlerinden. Tvnin yazılımın Digitürkün güncel teknolojisine uydurulması lazım fakat bilerek ve isteyerek uydurmuyorlar zannımca. Yoksa tvden memnunum gerçekten
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Fabrika bilgilendirdiyse planlı eskitme iyice coştu
Şikayet varda bu konuda bir sürü şikayet var.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Grundig 48 vlx 8586bp model bir tv. 2017 senesinde piyasadan stoklar tükenirken almıştım. 4k, 3d gözlüklü zamanının güzel tvlerinden. Tvnin yazılımın Digitürkün güncel teknolojisine uydurulması lazım fakat bilerek ve isteyerek uydurmuyorlar zannımca. Yoksa tvden memnunum gerçekten

Şikayet varda bu konuda bir sürü şikayet var.
O zaman umudunuzu kesmeyin elbet güncelleme gelir

More61 Çevrimdışı

More61

Yeni Üye
12 May 2018
48
37
Dün grundige tekrar mail göndermiştim. İkindi vakti arayan servis sıkıntının beinconnect kaynaklı olduğunu söylüyor ısrarla. Beinconnectin güncel teknolojisine ayak uyduramadıklarını dile getirdim. Yuvarlak cevaplarla güncel uygulamayı bize beinconnect sunmalı tarzından cevap verdiler. Örnek olarakta aşağıdaki durumu gösterdiler fakat aşağıdaki durum da açıkca biz güncel teknolojiye ayak uydurmuyoruz anlamına geliyor. Youtube playerını günceller çok normal. Sen de ona göre yazılım desteği sunman lazım. Tıpkı LG tvlerdeki uygulamalara gelen güncellemelerin bir tuşla kullanıcı tarafından yüklenmesi gibi. Bunu grundig yani arçelik grubu yapamıyor ya da yapmak istemiyor. Tüketici hakem heyetinde bu sorunun bir karşılığı olur mudur bilemiyorum. Delil niteliğinde de elimde birşey de yok neredeyse. Belki başka markalarda da benzer sorunlar yaşanıyordur lakin bir daha asla yerli tv tercih etmeyeceğim aşikar.

hata33f542f13188ab0f.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Beinconnect sitesinde müşteri hizmetleri ile yapmış olduğum canlı sohbette müşteri temsilcisi beinconnectin grundig tv'yi desteklemediğini iletti.

Benim bildiğim Grundig, Arçelik, Beko TV'ler aynı fabrikadan çıkmıyor mu?
Aşırı kısıtlanmış bir altyapısı olan model değilse, Arçelik'te olan desteğin Grundig'te de olması lazım.

Elimizde iki TV var diyelim, biri Grundig diğeri Arçelik.
Bunların anakartı bire bir aynı olsun, ama yazılımı birisinin kısıtlanmış diyelim.
O zaman desteklenmemesi için bir neden olamaz bence.

Ama yok Grundig'te daha düşük kapasiteli bir donanım kullanıldıysa, yeni altyapıyı çalıştıramayabilir.

Bu TV'lerin teknik detaylarını net olarak bilemediğimiz için ne yorum yapsak havada kalıyor.

TV'de uygulamadan girilen şey PC'de girilemiyor mu? Koskoca BEIN sadece bir uygulama ile mi kısıtlamış yani? :alala

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Beinconnect sitesinde müşteri hizmetleri ile yapmış olduğum canlı sohbette müşteri temsilcisi beinconnectin grundig tv'yi desteklemediğini iletti.
Kumanda dan menu 8500 yapıp servis menüsüne girin sonra tv configuratorun üstüne gelip 2356 tuşlayın. Açılan menüdeki osd ayarını arçelik yapın sonra çıkıp tekrar deneyin belki düzelir

Benim bildiğim Grundig, Arçelik, Beko TV'ler aynı fabrikadan çıkmıyor mu?
Aşırı kısıtlanmış bir altyapısı olan model değilse, Arçelik'te olan desteğin Grundig'te de olması lazım.

Elimizde iki TV var diyelim, biri Grundig diğeri Arçelik.
Bunların anakartı bire bir aynı olsun, ama yazılımı birisinin kısıtlanmış diyelim.
O zaman desteklenmemesi için bir neden olamaz bence.

Ama yok Grundig'te daha düşük kapasiteli bir donanım kullanıldıysa, yeni altyapıyı çalıştıramayabilir.

Bu TV'lerin teknik detaylarını net olarak bilemediğimiz için ne yorum yapsak havada kalıyor.

TV'de uygulamadan girilen şey PC'de girilemiyor mu? Koskoca BEIN sadece bir uygulama ile mi kısıtlamış yani? :alala
Donanım her tvsinde aynı yazılımsal bir şey var muhtemelen

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Html5 ,sanki çok maddah bir şey yapması.Kısaca bize "al işte sesini çıkarma,izledin izledin,izleyemiyorsan sesini çıkartma" diyorlar ,tamam tv işletim sistemi bir pc değildir ama linux tur sonuçta,bir windows da değildir,bu sadece arçelik için değil,tüm yerli-yabancı tvler için geçerli.Elinde SDK var(kabaca yazdım,herkes anlasın diye) ,oturt elamanını masaya,adam gibide bir maaş ver ,yazılımı tekrar html5 için derlesin,olmayacak birşey değil.
Bunun yerlisi-yabancısı fark etmiyor ,bir tane yazılım derleniyor,bu yazılımı tüm tvlere uyguluyorlar,bunun en basit örneği vestel tvlerdir,kim ne derse desin,bugünkü tvlerin yazılımı 2012-13 yazılımlarıdır,tek farkı 4k panel ve tuner eklenmesi,bunu iddialı olarak yazdım,Girsinler vestel sdk sitesine tüm yazılımlar aynı,bu yazılımlara html5 eklemek bir arabaya extradan sis farı takmak kadar kolay.
Neyse,hadi sustum yine :)

More61 Çevrimdışı

More61

Yeni Üye
12 May 2018
48
37
Kumanda dan menu 8500 yapıp servis menüsüne girin sonra tv configuratorun üstüne gelip 2356 tuşlayın. Açılan menüdeki osd ayarını arçelik yapın sonra çıkıp tekrar deneyin belki düzelir

Donanım her tvsinde aynı yazılımsal bir şey var muhtemelen
2356 menüsüyle en azından tv renklendi. Tema niyetine güzel oldu ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt