Grundig TLS 1.1 yazılımı

More61 Çevrimdışı

More61

Yeni Üye
12 May 2018
48
37
Merhaba,

Grundig vlx 8586bp model televizyonumda son dönemde beinconnect uygulamasın çalışmıyordu. Digiturk'e şikayette bulunmuştum. Biraz önce aradılar. Televizyonunuzun yazılımının TLS 1.1 sürümüne güncellenmesini gerektiğini Grundige iletirseniz sorununuz güncelleme sonrası düzelecek dediler. Grundig sitesinde böyle bir güncelleme olmadığını gördüm. Bu yazılımı kendim yükleyebilir miyim bir şekilde? Yoksa illa ki servis mi çağırmam gerekecek?

Selamlar,

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
Tls 1.1 bir protokol. Muhtemelen televizyon üzerindeki yazilim sslv3 veya tls 1.0 protokollerini destekliyor. Guvenlik nedeniyle eski ssl ve tls surumleri bazi siteler tarafindan desteklenmiyor sizin orneginizde beinconnect mesela. Bu guvenligi daha ust bir seviyeye cikartmakta ama bazı eski cihazlarla uyumsuzluk yaratmakta. Bu sizin kendi yapabileceginiz bir sey degil. Televizyon ureticisinin tls 1.1 destegi iceren yazılım yayinlamasi gerekmekte.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Grundigin sitesine girin cihazın seri nosunu yazınca çıkan en son sürümü pc ye indirin fat32 fotmatlı usb nin içine rardan çıkarıp atın ve cihaza yükleyin. Sorununuz düzelmezse grundig müşteri hizmetlerine başvurun

More61 Çevrimdışı

More61

Yeni Üye
12 May 2018
48
37
Televizyonumda son sürümü kullanmaktayım. Bahsettiğiniz şekilde zamanında yüklediğim sürüm son sürüm zaten. O halde mecburen servisi çağırmak gerekecek.

More61 Çevrimdışı

More61

Yeni Üye
12 May 2018
48
37
İsterseniz TV'yi sıfırlamayı deneyin ya da modemi kapatıp bir süre sonra açın.
Onunla alakalı değil. Bu sıkıntı yeni yaşanan bir sıkıntı ve bahsedilen sorunun giderilmesi adına yapılması gereken şey yeni yapılması gereken bir durum. Tvnin güncel son yazılımı temmuz 2019 tarihli. Haliyle güncel çözümü içermiyor. Acaba servis çağırmadan kendim halledebilir miyim diye danışmak istedim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Onunla alakalı değil. Bu sıkıntı yeni yaşanan bir sıkıntı ve bahsedilen sorunun giderilmesi adına yapılması gereken şey yeni yapılması gereken bir durum. Tvnin güncel son yazılımı temmuz 2019 tarihli. Haliyle güncel çözümü içermiyor. Acaba servis çağırmadan kendim halledebilir miyim diye danışmak istedim.

Vestel olsa belki daha fazla şey söyleyebilirdik ama Arçelik'e dair elimizde fazla bir şey yok maalesef. :bilmiyom

More61 Çevrimdışı

More61

Yeni Üye
12 May 2018
48
37
Herkese yorumları için teşekkür ederim. 4 farklı telefon görüşmesi sonrası bulunduğum bölgeye bakan yetkili teknik servis arayıp sıkıntının digitürkte olduğunu televizyonu almış olduğum yıldaki televizyonların hepsinde beinconnect ve digitürkplay uygulamalarının artık çalışmayacak olduğunu dile getirdi. 2017 de almış olduğum tv bu kadar kısa sürede lig maçlarını resmi yollardan izlemek adınw çöp oldu. İlla illegal yöntemlere başvurmak durumunda bırakıyorlar insanı..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Herkese yorumları için teşekkür ederim. 4 farklı telefon görüşmesi sonrası bulunduğum bölgeye bakan yetkili teknik servis arayıp sıkıntının digitürkte olduğunu televizyonu almış olduğum yıldaki televizyonların hepsinde beinconnect ve digitürkplay uygulamalarının artık çalışmayacak olduğunu dile getirdi. 2017 de almış olduğum tv bu kadar kısa sürede lig maçlarını resmi yollardan izlemek adınw çöp oldu. İlla illegal yöntemlere başvurmak durumunda bırakıyorlar insanı..

Kutu veya CI modül alsanız? :alala

More61 Çevrimdışı

More61

Yeni Üye
12 May 2018
48
37
Digitürke abone olarak bulaşmadan İnternet üzerinden izlemek iyi oluyordu benim için. Digiturkplay uygulamasından kasım ayına kadar izliyorken sağolsunlar o uygulamanın hizmetini Digitürk sonlandırdı. Beinconnecte de girilmiyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Digitürke abone olarak bulaşmadan İnternet üzerinden izlemek iyi oluyordu benim için. Digiturkplay uygulamasından kasım ayına kadar izliyorken sağolsunlar o uygulamanın hizmetini Digitürk sonlandırdı. Beinconnecte de girilmiyor.

O zaman evinizde bilgisayar varsa HDMI ile bağlayıp tarayıcı üzerinden izleyin derim. :bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri