Grundig TLS 1.1 yazılımı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Tls 1.1 bir protokol. Muhtemelen televizyon üzerindeki yazilim sslv3 veya tls 1.0 protokollerini destekliyor. Guvenlik nedeniyle eski ssl ve tls surumleri bazi siteler tarafindan desteklenmiyor sizin orneginizde beinconnect mesela. Bu guvenligi daha ust bir seviyeye cikartmakta ama bazı eski cihazlarla uyumsuzluk yaratmakta. Bu sizin kendi yapabileceginiz bir sey degil. Televizyon ureticisinin tls 1.1 destegi iceren yazılım yayinlamasi gerekmekte.
Yani firma serttifikayı güncellese sorun çözülür gibi algıladım ben ,eğer cevap "evet" ise,aslında basit bir iş bana göre,yani full yazılıma da gerek yok.

More61 Çevrimdışı

More61

Yeni Üye
12 May 2018
48
37
Yani firma serttifikayı güncellese sorun çözülür gibi algıladım ben ,eğer cevap "evet" ise,aslında basit bir iş bana göre,yani full yazılıma da gerek yok.
Kasım ayına kadar tvdeki digitürk play uygulamasından login olup maçları izliyordum fakat Kasım ayında Digitürkplay uyglulamasına login olacakken artık bu uygulamayı kullanmayacağız , Aynı bilgilerle beinconnecten giriş yapın uyarısı verdi. Beinconnect'e girmek isteyince de hata kodu 6 uyarısı verdi. Aynı şekilde digitürk play uygulaması da hata kodu 6 uyarısı verdi. Anladığım kadarıyla digitürk yayın linklerinde bir güncelleme yaptı ve tv'deki uygulama yeni linklerin gösterimi için uygun değil. Bana kalırsa digitürkün dediği gibi arçelikin uygulamayı güncellemesi lazım fakat tvdeki uygulamayı yazan arçelik mi yoksa digitürk uygulamayı yazıp al bu uygulamayı tv arayüzüne ekle mi diyor acaba? Her iki tarafta suçu birbirine atıyor.

hata836f1df79a8cad58.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Kasım ayına kadar tvdeki digitürk play uygulamasından login olup maçları izliyordum fakat Kasım ayında Digitürkplay uyglulamasına login olacakken artık bu uygulamayı kullanmayacağız , Aynı bilgilerle beinconnecten giriş yapın uyarısı verdi. Beinconnect'e girmek isteyince de hata kodu 6 uyarısı verdi. Aynı şekilde digitürk play uygulaması da hata kodu 6 uyarısı verdi. Anladığım kadarıyla digitürk yayın linklerinde bir güncelleme yaptı ve tv'deki uygulama yeni linklerin gösterimi için uygun değil. Bana kalırsa digitürkün dediği gibi arçelikin uygulamayı güncellemesi lazım fakat tvdeki uygulamayı yazan arçelik mi yoksa digitürk uygulamayı yazıp al bu uygulamayı tv arayüzüne ekle mi diyor acaba? Her iki tarafta suçu birbirine atıyor.

hata836f1df79a8cad58.jpg
Serttifika sorunu ,bence tv üreticisi sorumlu,DT sistemi değiştirir,tv üreticisi buna göre yazılımını editler veya yeniler ,tabii bu benim nacizane düşüncemdir,ama böyle olmalı,pc bile tarayıcıda serttifika eski ise "yükleme" için uyarıyor :ok

More61 Çevrimdışı

More61

Yeni Üye
12 May 2018
48
37
Serttifika sorunu ,bence tv üreticisi sorumlu,DT sistemi değiştirir,tv üreticisi buna göre yazılımını editler veya yeniler ,tabii bu benim nacizane düşüncemdir,ama böyle olmalı,pc bile tarayıcıda serttifika eski ise "yükleme" için uyarıyor :ok
Ben de sizinle hemfikirim ve bence Arçelik kolaya kaçıp problemi digitürk üzerine atıyor. Ama aklı başında birine denk gelemedim. Detaylıca bir mail göndereceğim Arçelik'e.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İşin aslı çok da kolay yüklenir settifikalar,ama neden firmalar buna izin vermez(ler) anlamıyorum,bence işin peşini bırakma,bu sadece DT işi de değil,mesela ben web sitemde değişiklik yapsam ,ona bile erişim olamayacak,yani normal bir web erişiminden bahsediyorum tabii.
Sana şimdiden kolaylıklar diliyorum sevgili More61 :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Fabrika bilgilendirdiyse planlı eskitme iyice coştu

Bein farklı bir yazılım altyapısına geçtiyse ve TV'lerdeki donanım bunu kaldıracak durumda değilse yapabilecekleri bir şey yok.
PC kadar güçlü altyapısı yok bu TV'lerin.
Aynı şey ileride Vestel'deki MB130'ların da başına gelebilir. :bilmiyom

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Bein farklı bir yazılım altyapısına geçtiyse ve TV'lerdeki donanım bunu kaldıracak durumda değilse yapabilecekleri bir şey yok.
PC kadar güçlü altyapısı yok bu TV'lerin.
Aynı şey ileride Vestel'deki MB130'ların da başına gelebilir. :bilmiyom
konu sahibi arkadaşın cihaz 2016 çıkışlı ve zamanın dolu dolu tvlerinden biri. Muhtemelen başka bir problem vardır. Donanımına güveniyorum arçelik grubu tvlerin. 2 çekirdekliler hariç

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
konu sahibi arkadaşın cihaz 2016 çıkışlı ve zamanın dolu dolu tvlerinden biri. Muhtemelen başka bir problem vardır. Donanımına güveniyorum arçelik grubu tvlerin. 2 çekirdekliler hariç

Vestel'deki kadar altyapıyı irdeleyen birileri olsaydı daha çok şey konuşabilirdik hocam. :kiskis
Ama altyapının da buna müsait olması gerekir tabi. :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt