GÖZÜMÜZ AYDIN, ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FİYATLARINA YENİ GÜNCELLEME GELDİ

• Konbuyu başlatan Fatih009
  • Başlangıç tarihi
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,070
bir sır vereyim , burada herkes kendisi için ağlamıyor , gerçek geçinemeyenler için ağlıyor aslında .
( birazda kendine pay çıtayı yükseltmek , indirimli zamsız yaşam )
gerçek geçinemeyenlerin bazılarının içinde fonifon tuttusu var ( cahillik )
bazıları aç karnını fonifon ile doyuruyor .

sonra gerçek geçinemeyenin adı çıkacağına canı çıksın .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bir sır vereyim , burada herkes kendisi için ağlamıyor , gerçek geçinemeyenler için ağlıyor aslında .
( birazda kendine pay çıtayı yükseltmek , indirimli zamsız yaşam )
gerçek geçinemeyenlerin bazılarının içinde fonifon tuttusu var ( cahillik )
bazıları aç karnını fonifon ile doyuruyor .

sonra gerçek geçinemeyenin adı çıkacağına canı çıksın .
Şükür Allah'ıma ki aç değiliz açıkta değiliz. %15 20 50 bu zamlar gelecek, arkası kesilmeyecek belli. Aslında yandaş kesim de etkileniyor bu zamlardan. Zam yapıldığında bir kesimin cebinden çıkarken diğerinin cebine giriyor malum. Bizler bir şekilde bu faturaları ödeyebilecek gücü de buluyoruz. Yeri geliyor birikimlerimizden kullanıyor yine ödüyoruz. Birikim dediğim ne biliyor musunuz? Zamanında satın aldığımız mallarımız. Satıyoruz ve oradan gelen parayla geçiniyoruz vs. Eeee zam bana dokunmuyorsa ben rahatımı huzurumu neden kaçırayım ki o zaman ?

Yarın çocuklarımdan utanmamak için.
Hakkı yenen halkımın hakkını savunmak ve yarın halkımdan utanmamak için

Çok değil bu devran en geç 2 seneye kadar değişecek. Bir daha geri dönmemek üzere tarihin tozlu sayfalarına utanç içinde gömülecekler.

Biz yine muhalefet edeceğiz. Daha iyisi için, daha refah bir yaşam için, İlim Bilim Fen İrfan ve İNSNALIK için muhalefete devam edeceğiz.

İşte o günler geldiğinde saklandıkları kovuklardan çıkıp konuşmaya başlayanların suratlarına GERÇEKLERİ çarpmak için susmuyoruz biz.

Bakınız bir gözaltı daha geldi. Kime? ''Namussuz bu siyasetçiler'' diyen, RTE nin uzaktan bir akrabasına.

Tuz koktu, mızrak çuvala sığmıyor ve haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır.

Bu üçü aslında bütün konuyu gayet iyi anlatan 3 güzel söz.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Konu başlığı dahil önemli bir ayrıntı unutulmuş. Güncelleme 1 Temmuz normalleşme günü deldi. Yani gayet normal oldu. :)

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Uyanık olmak lazım, bu zamları yapan bile samimi olup savunamaz. İnsan nasıl kızmasın, tepki vermesin. Konu büyük bir problemin küçük bir parçası.
Gün karşısındakini, anlama ve sade vatandaş olarak tepkileri ortaklaştırma zamanı ki tepkinin gücü etkisi büyük olsun, dikkate alınır seviyede olsun.
Yoksa atı alan Üsküdarı geçmiş olur. Yine gelecekte de yayan kalırız.
Aklıselim biri açık açık anlatmış halimize tercüman olmuş. Birçoğumuzun görüşlerini ortaklaştırıp olması gerekenleri anlatmış, keyifle izledim.

V Çevrimdışı

VatZ00

Aktif Üye
28 Nis 2021
86
24
Cidden bu hükümet veyahut devleti anlamıyorum. Ya kardeşim bu ülkenin alım gücü o kadar kötü ki, utanmadan fiyatları arttırıyorlar. Ya aldığımız maaş ne ki? Allah'tan korksunlar. Vergi denilen şeyi alıyorsunuz ve bundan da ekstra. Alıyorsunuz da alıyorsunuz. Ya yıl olmuş 2021 adsl kullanıyorum abi yaa. Bu paranın bana faydası ne? Verdiğim paraların faydasını hiç görmüyorum. Bu yaptığınız insanları kötü yola yöneltiyor. Ve A Adem Helvacı abim. Elimdeki telefon 1000 TL lik telefon. Google da bile kasıyor. Evdeki mb120 49 inch tv de zamanında 1400 e aldık. Yani ölmüşüz de ağlayanımız yok. Tabii bunlara vergi/kur da dahil. Yani. Cidden bu ülkenin insanı, mahsulü ve daha bir sürü şeyi güzel. Ama yine de insan bu ülkede bulunmak istemiyor. Buradan ABD ye uçak bileti bile 3-4 bin lira. Şu kur denilen melet çoğu insanı yaşamdan soğutuyor ve gelecek kaygısı (çok saçma bir kelime yani cringe denilen şey gibi) yaşayan çok genç var ve bilakis ben de bu grupta olmaktayım. Bu hayat çok zor ve bu zorluğu yaşayacağız. Öteki taraf için sabır gerek. Orada Allah inşallah yanımızda olur. Neyse bu arada hocam telnet ten bağlanınca bazı klasörler (sistem klasörleri vendor gibi) sadece okunabilir düzeyde. (Ready only). Bunu değiştirmenin yolu var mı? Hahaha konuyu nereden nereye geçirdim :) Ve cevabınızı bekliyorum. Iyi akşamlar arkadaşlar. teraspy teraspy , A Adem Helvacı abilerimi de çağıralım. (Dejavu yaşadım?)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
A Alperentoy, bazı noktalarda anlaşamıyoruz.
Ben reel bahsediyorum sen hükumetin ağzıyla konuyorsun.
Enflasyon yüzde bilmem kaç çıktığı umrumda bile değil çünkü geçim sıkıntısı olan biri değilim.

Benim derdim asgari ücretli

Benim derdim pazarın bitmesini bekleyip
kalanları toplayan teyzeler,amcalar

Benim derdim çocuğa bez,gofret alamayan,ayda birde olsa et yediremeyen insanlar.

Tuik kendine güveniyorsa hangi kalem ürünü nerden kaça aldı yazar.

Tüik guvenilir olsaydı
böyle bir oluşum olmazdı.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
İçişleri Bakanı , Afyonkarahisar ziyaretinde yaptığı konuşma esnasında temmuz ayının başıyla beraber Türkiye'de ekonominin şahlanacağını ve , ve gibi gelişmiş bir çok ülkenin Türkiye'yi kıskanacağını dile getirmişti. Soylu'nun bu açıklamalarının ardından Temmuz ayını umutla bekleyen vatandaş ilk müjdesini aldı. 1 Temmuz'dan itibaren elektrik fiyatlarına yüzde 15, doğalgaz fiyatına ise yuzde 12 zam yapıldığı duyuruldu.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
A Alperentoy, bazı noktalarda anlaşamıyoruz.
Ben reel bahsediyorum sen hükumetin ağzıyla konuyorsun.
Enflasyon yüzde bilmem kaç çıktığı umrumda bile değil çünkü geçim sıkıntısı olan biri değilim.

Benim derdim asgari ücretli

Benim derdim pazarın bitmesini bekleyip
kalanları toplayan teyzeler,amcalar

Benim derdim çocuğa bez,gofret alamayan,ayda birde olsa et yediremeyen insanlar.

Tuik kendine güveniyorsa hangi kalem ürünü nerden kaça aldı yazar.

Tüik guvenilir olsaydı
böyle bir oluşum olmazdı.

o teyzeler o amcalar varya uydu yapmaya gittiğim evlerde çok denk geliiyor parasızlıktan kıvranıyorlar fakat iktidara laf söyletmiyorlar bütün bunların suçu dış güçlermiş

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Önümüzdeki günlerde Benzin,Motorin,LPG 50 kuruş ÖTV zammı gelmesi bekleniyor.
Güncelleme pompa fiyatlarına yansıması muhtemel.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt