Gözlük mü ?

fikoloji 

TFC Team
13 Eki 2018
5,410
113
Takipçiler
4
merhaba,
bir kaç gündür oluşan göz yanma, batma ve ağrı sebebi ile göz doktoruna çıktım, Ekrana bakamıyordum; telefonu okuma yani sarı ekrana aldım, televizyon parlaklığını düşürüp oyun moduna aldım. neyse doktor ; göz kuruluğu nedeni ile bunu yaptığını belirtti, birkaç damla yazdı, aynı zamanda gitmişken kontrol ettireyim dedim ve numara testi yaptı, sol göz 0.50 uzak - sağ 0.75 uzak numarası olduğunu belirtti, araştırdım kimi kesim gözlük kullanma gözün temebelleşir kimi de kullan diyor.
doktor ise sana bırakıyorum dedi, gereksiz olabileceğini belirtti

bu durumda düşük olan bu numaralar için siz nasıl bir yol izliyorsunuz?
kullanıyormusunuz ?

Umut Barış

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
6,947
113
Takipçiler
34
Bence ekranla mesafeni artır, biraz da ekran parlaklığını kontrastını kıs. :bilmiyom

odaf83

Aktif Üye
26 Tem 2017
45
18
Takipçiler
0
Gözlük kullanmak gözü tembelleştirmez. Bu numaralardaki gözlük gözünüzde rahatlama sağlayabilir, veya lcd ekran etkisinden kaynaklanan sorunlar aynı şekilde kullanım sürdüğü sürece devam edebilir.

Kaliteli marka ve mavi ışık korumalı bir cam öneririm. Çerçeve çok önemli değil fakat cam kalitesi önemli. Kendim Nikon marka cam kullanıyorum. Zeiss da iyidir.

Uzun süreli lcd ekranlı telefon, tablet, tv vb.. kullanımı;
gözlerde yanma, batma, sulanma, kızarıklık
görmede bulanıklık
görüntüleri netlemede zorluk
baş ağrısı
vs.. şikayetlere yol açabilir.
Bu şikayetlerin şiddeti kişiden kişiye değişkenlik gösterir...

fikoloji 

TFC Team
13 Eki 2018
5,410
113
Takipçiler
4
Gözlük kullanmak gözü tembelleştirmez. Bu numaralardaki gözlük gözünüzde rahatlama sağlayabilir, veya lcd ekran etkisinden kaynaklanan sorunlar aynı şekilde kullanım sürdüğü sürece devam edebilir.

Kaliteli marka ve mavi ışık korumalı bir cam öneririm. Çerçeve çok önemli değil fakat cam kalitesi önemli. Kendim Nikon marka cam kullanıyorum. Zeiss da iyidir.

Uzun süreli lcd ekranlı telefon, tablet, tv vb.. kullanımı;
gözlerde yanma, batma, sulanma, kızarıklık
görmede bulanıklık
görüntüleri netlemede zorluk
baş ağrısı
vs.. şikayetlere yol açabilir.
Bu şikayetlerin şiddeti kişiden kişiye değişkenlik gösterir...
Sizin değerler nedir ?

odaf83

Aktif Üye
26 Tem 2017
45
18
Takipçiler
0
Ben miyop-astigmatım. Orta okuldan bu yana uzun yıllardır gözlük kullanıyorum. Göz numaralarım 2 civarı.

Üst Alt