Geçmiş olsun ali expressciler :)

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,609
o zaman gereksiz önyargılı yaklaşmışım konuya demek ki.

Açık konuşmak gerekirse, Ben yurtdışından panel onarım tezgahı araştırdım ve hatta bu alibaba veya aliexpres hangisi bilmiyorum ama bir yerde buldum sandım, Buldum mu bulamadım mı, orada yazan fiyat gerçek fiyatı mı yoksa bana mâl olacak fiyatı mı anlamadım.

Ciddi söylüyorum bakın Sota Sota nın bile bundan haberi yok, uygun bir makine bulabilseydim, bu makineden Ahmet'e aldırıp forum üyelerine panel onarım hizmeti sunabiliriz diye düşünmüştüm.

Neden Ahmet?

1- Ben bu tarz ortamlarda ticaretten nefret ederim
2- İçimizde en zengini o

:kop

Konusu açılmış ve işin uzmanları da buraya toplanmışken araştırın bakalım beyler COF onarımı yapabileceğimiz en ekonomik (Bize teslimat dahil) ama işlevsel bir tezgah how much money :kas
Tesadüfe bak ki abi ben de Aliexpress te incelemiştim o makineleri. :sirit

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
bugun bu ürünü almaya yazıcıoğlu işhanına gittim beylikdüzünden gidip gelmek için 10 tl ürün 60 tl toplam=70 tl bu ürünün aynısı aliexpreste evime teslim 5 tl bizimkiler haram yemeye doyamıyor 12 katı neden türkiden alim ozaman bana bunun izahını yapsın ozaman esnaftan vergi almasınlar bu ürünü bu fiyata satsın esnaf

ere.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
o zaman gereksiz önyargılı yaklaşmışım konuya demek ki.

Açık konuşmak gerekirse, Ben yurtdışından panel onarım tezgahı araştırdım ve hatta bu alibaba veya aliexpres hangisi bilmiyorum ama bir yerde buldum sandım, Buldum mu bulamadım mı, orada yazan fiyat gerçek fiyatı mı yoksa bana mâl olacak fiyatı mı anlamadım.

Ciddi söylüyorum bakın Sota Sota nın bile bundan haberi yok, uygun bir makine bulabilseydim, bu makineden Ahmet'e aldırıp forum üyelerine panel onarım hizmeti sunabiliriz diye düşünmüştüm.

Neden Ahmet?

1- Ben bu tarz ortamlarda ticaretten nefret ederim
2- İçimizde en zengini o

:kop

Konusu açılmış ve işin uzmanları da buraya toplanmışken araştırın bakalım beyler COF onarımı yapabileceğimiz en ekonomik (Bize teslimat dahil) ama işlevsel bir tezgah how much money :kas
Zengin mi. Etim ne budum ne benim. :hihi

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
86
42
aliexpress'den gelene mani olmak yerine bizlere çin gibi kargo kolaylığı sağlasınlar. bizlerden de ıvır zıvır satıp ülkeye dolar kazandıracak kişiler çıkar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Zengin mi. Etim ne budum ne benim. :hihi

Kardeşim para da kazanacaksın bu işten.

Ciddiyim bak, Normalde 600 e yapılıyorsa biz 400 e yapalım, Ben de senden maaş sgk hiç bir şey talep etmeyeceğim bak.
Diğer panel onarım merkezlerinde olduğu gibi yollarken kargo müşterilere ait, Biz geri gönderirken de bize ait olacak zira öncesinde bir kargo şirketi ile anlaşma yapacağız tabi ki.

Türkiyenin her yerinden paneller gelir, Tavsiyeforumu olarak biz daha ekonomik şekilde üyelerimize yardımcı oluruz.

Dışarıdan gelene 500, forumdan gelene 400. Gel vatandaş :ok

Ciddiyim ben, tüm teknik donanım ve bilgi birikim benden, işletme benden, makine senden. :kas

Para pul vs ben hiç bir şey istemiyorum, onarım ücretleri forum hesabına yatar, faturasını keser yollarız ürünü olur biter.

Bunları aslında önce seninle konuşmam lazımdı ama olsun bizim kadar şeffaf başka forum mu var sanki :kop

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
6 günde Çin'den gelen paketime bayağı şaşırılmış :sirit konuya biraz açıklık getireyim. Aliexpress'ten bir ürün aldığınızda satıcıya mesaj atın , paketi Turkey Post ile göndermesini söyleyin. Turkey Post , PTT'nin Çin'deki şubesidir. Kargo takip nosu R ile başlar TR ile biter. Turkey Post ile gönderilen paketler , Çin'de satıcı tarafından kargo şirketine teslim edilir edilmez PTT'nin takip sayfasından takip edilir. Normalde başka bir kargo şirketi ile gelirse , paket Türkiye'ye giriş yapana kadar PTT'den takip yapılamaz. Turkey Post ile gelen paketler nispeten diğer kargo şirketlerine göre daha hızlı geliyor , tabi bendeki 6 günde biraz şansta var :sirit her paket 6 günde gelecek diye birşey yok ama dediğim gibi Turkey Post her açıdan daha iyi bizler için :ok

Tabi bu anlattıklarım paketlerin UKİM'e girmemesi durumunda geçerli , bu sıralar UKİM'e giren bir paket 15 günden aşağı gelmiyor :ogg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
6 günde Çin'den gelen paketime bayağı şaşırılmış :sirit konuya biraz açıklık getireyim. Aliexpress'ten bir ürün aldığınızda satıcıya mesaj atın , paketi Turkey Post ile göndermesini söyleyin. Turkey Post , PTT'nin Çin'deki şubesidir. Kargo takip nosu R ile başlar TR ile biter. Turkey Post ile gönderilen paketler , Çin'de satıcı tarafından kargo şirketine teslim edilir edilmez PTT'nin takip sayfasından takip edilir. Normalde başka bir kargo şirketi ile gelirse , paket Türkiye'ye giriş yapana kadar PTT'den takip yapılamaz. Turkey Post ile gelen paketler nispeten diğer kargo şirketlerine göre daha hızlı geliyor , tabi bendeki 6 günde biraz şansta var :sirit her paket 6 günde gelecek diye birşey yok ama dediğim gibi Turkey Post her açıdan daha iyi bizler için :ok

Tabi bu anlattıklarım paketlerin UKİM'e girmemesi durumunda geçerli , bu sıralar UKİM'e giren bir paket 15 günden aşağı gelmiyor :ogg

Kardeşim üzerine tez verilecek konu bu neredeyse :kiskis

Bence sen bunu bir başlık olarak aç kullanma kılavuzu niyetine :kiskis

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
aliekispiresden 10günde ürünümde oldu 5 ayda gelende :deli1

memlekette üretilmeyen şeyi ordan alırım tabi orda 1 dolar burda 10 dolar

hayatımız vergi oldu valla yakında nefes alma verme vergisi gelir heradle

babamın işinde kullandığı gaz analiz cihazının sensörünü servisi değişimine 400-500 istiyordu aliden 90 a getirttik sensörü 10-15 günde gelmişti

şu ana kadar 90 ali 58 ebay alışverişim olmuş 2-3 kerede partzilla dan motosiklet parçası almıştım

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Ürün fiyati 6500$ dan basliyor Nakliye sayfadan hesaplatilabiliyor
Ürün videosu

Ürün Fiyati 5500$ den basliyor.

Ürün fiyati 4500$ ve üstü

paneltamir.jpg.png

Evet bulduğum makinelerden birisi buydu ama 6500usd idi. Bak bu linkte de mesela hem 4580 hem de 5580 yazıyor, buradaki fiyat farkı donanım ilaveleri taleplerine göre mi değişken acaba? :alala

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Soru cevapları bitirince ilgileneceğim
Rica ederim, sizin verdiginiz desteklerin yaninda sözü bile olmaz.Ben size kolaylik saglayacak veya üründe mutlaka olmasi gereken teknik özellikler hakkinda bilgim olmadigi icin sadece fiyat ve makine tipi konusunda fiyat arastiriyorum. "Bonding Machine"

Bu ürünün tanitiminda kücük bütceli firmalar icin yazilmis, sanirim en ekonomik makinelerden birisi bu makine;
Ürün fiyati 3500 4000$ arasi

MD-815SH, düşük bütçeli ev tamircisi için Mini Sürüm Ciltleme makinesidir.

özellikleri:

• 15 "-65" LCD / led TV tamiri için tasarım.
  • ACF ve FPC / COF / FOG / TAB'ı LCD'ye (TFT, IPS) bağlama.
  • PLC ile kontrol, nabız ısıtma yöntemi.
  • Dokunmatik ekran işlemi, birkaç ciltleme parametresi ayarlanabilir.
  • FPC / COF / FOG / TAB hot bar işlemi.
  • Mobil platform
  • CCD sistemi iş parçasının parçalanmasına yardımcı olur.

hot-sale-LCD-LED-TV-fix-ACF.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri