Geçmiş olsun ali expressciler :)

juxbox Çevrimdışı

juxbox 

Aktif Üye
9 Tem 2018
153
42
dolar kuru nedeniyle artık pek cazip değildi zaten ama aradığımız ve tr de olmayan araç gereç ve elektronik parcaları kolayca buluyorduk yazık oldu gerçekten

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
cazip değil derken bi arkadaşım için inverter kaynak makinesinde kullanılan ıgbt transistör leri ali den sipariş ediyorum burada tanesi 25tl ali de 5tl 5-10kuruş para kazanıyoduk oda bitiyor artık

A Çevrimdışı

anlatbakim

Yeni Üye
21 Şub 2019
15
34
Şu ıvır zıvırı ülkemizde üreticek babayiğitler lazım. Biz de bi ürünü 60 gün beklemekten keyif almıyoruz sonuçta. Burada satanlarda, yok yurtdışından geliyor şu kadar gümrük vs ödüyorum diye ağlıyor. Adam 15 centlik ürünü ücretsiz kargoyla taa Çinden yolluyor. Sen burda 10 lira kargo ücreti istiyosun.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Devamlı iktidarda kalmak için veya iktidara grlebilmek için bu millete yapılan revamı arkadaşlar. Yeterince düşmanımız yokmuş gibi milleti ortadan ikiye bölmek , kutuplaştırmak çok mu güzel ? Annenle , babanla , kardeşinle , amcanla veya bir arkadaşınla sırf bu ayrıştırma , kutuplaştırma yüzünden tartışmak , birbirinin kalbini kırmak çok mu güzel ? Nereye kadar gider bu böyle sizce , insanların içine birbirlerinden nefret edercesine kadar , hatta birbirlerini vatan haini , terörist olarak görmelerini sağlayacak kadar kutuplaştırırsanız nereye kadar dayanır bu düzen ? Araplara bakında ibret alın ibret , Allah muhafaza bu köpek Amerika ve bizi zerre kadar sevmeyen Avrupa birgün Türkiye'de bu Araplara yaptıklarını yapmaya kalkışırlarsa ne olur ? Daha çok yazılacak şey var ama neyse , hani hep deriz yaa biz Türk milleti içeride birbirimizi yeriz ama dışarıya karşı birlik oluruz , bu ruhu kaybettirmesinler bu millete , yazık etmesinler bu millete bu ülkeye. Sonra bunun altından kimse kalkamaz , hep beraber batarız.
Değerli dostum, ortak alınan karar dorğultusunda senin de müsaadenle mesajları silmeye başlıyorum.

Çok güzel bir konuya değinmişsin. O bütünlük bozulmasın, başka talebimiz yoktur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet Nerede kalmıştık?

Vay beeeee demek öyle oldu haaaaa, neyse ''vardır bunda da bir hayır'' diyelim :ok

Yeri gelmişken, sanırım hayatımda bir kere bile bu tarz yerlerden alışverişim olmadı. bana hep çok uzak geldi nedense böyle gümrük mümrük 40-50 gün bekle ki gelsin vs tarzı bir şey olarak değerlendirmiştim hep.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
usta türkiyede üretilen bir ürün çinden sipariş ediliyorsa vergi koyulsun hatta fiyat eşitlecek şekildeolsun bunda haklılık payı var ama ben elektronik komponent sipariş ediyorum türkiyede üretilmiyor sa fahiş vergiyede karşıyım. örnek vereyim bilirsin eski bulaşık ve çamaşır makina kartlarında trafosuz adaptör yerine kullanılan 1mf ve 1,5mf kapasitörleri çinden topluca sipariş edip müşteri ye servis ücreti karşılığında taktık onlarcasına .yeni kart tak eskiyi at yapmadık eskiyi bi şekilde değerlendirdik müşteri kazandı bizde kazandık bu sayede müşteride kazandık.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Evet Nerede kalmıştık?

Vay beeeee demek öyle oldu haaaaa, neyse ''vardır bunda da bir hayır'' diyelim :ok

Yeri gelmişken, sanırım hayatımda bir kere bile bu tarz yerlerden alışverişim olmadı. bana hep çok uzak geldi nedense böyle gümrük mümrük 40-50 gün bekle ki gelsin vs tarzı bir şey olarak değerlendirmiştim hep.
Son siparişim bana 6 günde gelmişti Adem hocam :hihi

Screenshot_20190228-225326_Opera.jpg

40-50 gün beklenen paketler ayıklanıp kontrol için UKİM'e gönderilen paketler oluyor. UKİM'e uğramayan paketler ise maksimum 15 günde geliyor :ok

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
usta türkiyede üretilen bir ürün çinden sipariş ediliyorsa vergi koyulsun hatta fiyat eşitlecek şekildeolsun bunda haklılık payı var ama ben elektronik komponent sipariş ediyorum türkiyede üretilmiyor sa fahiş vergiyede karşıyım. örnek vereyim bilirsin eski bulaşık ve çamaşır makina kartlarında trafosuz adaptör yerine kullanılan 1mf ve 1,5mf kapasitörleri çinden topluca sipariş edip müşteri ye servis ücreti karşılığında taktık onlarcasına .yeni kart tak eskiyi at yapmadık eskiyi bi şekilde değerlendirdik müşteri kazandı bizde kazandık bu sayede müşteride kazandık.
Bende elektronik sigara alıyorum , elektronik sigara parçaları alıyorum Türkiye'de yoklar. Hatta ithal edilmesi bile yasak , içinde elektronik sigara parçası bulunan paketim UKİM'e gönderilince direkt iade ediliyor. Bende geri gidince geçene kadar sipariş ediyorum illaki gözden kaçıyo geliyo bana :hihi Türkiye'de varda biz mi almıyoz dimi hocam :krokop

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Son siparişim bana 6 günde gelmişti Adem hocam :hihi

Screenshot_20190228-225326_Opera.jpg

40-50 gün beklenen paketler ayıklanıp kontrol için UKİM'e gönderilen paketler oluyor. UKİM'e uğramayan paketler ise maksimum 15 günde geliyor :ok
o zaman gereksiz önyargılı yaklaşmışım konuya demek ki.

Açık konuşmak gerekirse, Ben yurtdışından panel onarım tezgahı araştırdım ve hatta bu alibaba veya aliexpres hangisi bilmiyorum ama bir yerde buldum sandım, Buldum mu bulamadım mı, orada yazan fiyat gerçek fiyatı mı yoksa bana mâl olacak fiyatı mı anlamadım.

Ciddi söylüyorum bakın Sota Sota nın bile bundan haberi yok, uygun bir makine bulabilseydim, bu makineden Ahmet'e aldırıp forum üyelerine panel onarım hizmeti sunabiliriz diye düşünmüştüm.

Neden Ahmet?

1- Ben bu tarz ortamlarda ticaretten nefret ederim
2- İçimizde en zengini o

:kop

Konusu açılmış ve işin uzmanları da buraya toplanmışken araştırın bakalım beyler COF onarımı yapabileceğimiz en ekonomik (Bize teslimat dahil) ama işlevsel bir tezgah how much money :kas

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt