Geceye Bir Şarkı Bırak

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
sevgili teraspy yokmu o günlerden bir video :ok 😊
İnan gitarist aradaşla çok aradık,geçen yıl birinde varmış bizim çaldığımız düğün videosu,"bakayım ,cd yaptırmıştık" demişti,ama cd bozulmuş,inanmamız için de arkadaşa getirmiş görsün diye.
Ama yaptığım amfinin denemesini yaparken çektiğim minicik video var sadece,bir ara burada verilmişti sanırım :)

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,630
59

Öyle Bir Yerdeyim ki​

Esengül - Taht Kurmuşsun Kalbime (Resmi Video - Türkçe Altyazılı)​

Esengul Alismisim Bir Kere​

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
O zamanlarda bile Playback yapıyormuş :kiskis
Elbette o dönem müzik yayınların tamamına yakını playback idi hatta yılbaşı proğramları bile 1hafta önceden çekilirdi. Canlı yayın sadece haberlerdi ve spor-maç yayınlarıydı. Erkin Koray kayıtta mecbur playback yapıyor görünse de bence onun yaptığından değil, onun normal söylediğinden ve yayıncı kuruluşun gerçek sütüdyo kaydının yetersizliğinden (o sahnede bu kayıt olmaz) plak için yapılan kaydı görüntüye eklemesinden kaynaklanıyor. Çünkü playback yapsa bu bariz görüntü ortaya çıkmazdı. (Yani bu günkü gibi sanatçının yetersizliğinden değil kurumun yetersizliğinden kaynaklı)

Tebrik ederim ben de izlerken takılmıştım ses senkronu uyumsuzluğuna.

Tak kulaklığını dinle, eser yorum nasıl onu söyle, bu gün yaklaşabilen varmı, müziğe bakışını okuyalım...

Renkli yayın dönemi biraz teknolojik gelişmeyle kayıt örneği,

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
1974 den bir kayıt.
Bizde müzik 50 yıl önce bile bu günden daha ilerideydi, ya insanımız daki zamanın etkileri...
Bende tüm albümü vardı Erkin Koray'ın sadece o mu, çoğunun vardı .Eski şarkı sözleri,arka plandaki çalgılar mükemmeldi o zamanlar ,şimdiki müzikleri beğenmiyorum ,elektronik müzik gibi geliyor kulağıma ama ne çalmıştım yıllar önce bu müziklerden :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri