Full yazılımdan kastınız nedir?

D Çevrimdışı

Derin Soysal

Yeni Üye
27 Ocak 2020
7
34
Merhaba,
TV aldığımızda zaten menüsünde yazılım güncelleme diye bölüm var ordan güncel yazılım var mı yok mu varsa yükleme işlemi yapılabiliyor.
Fakat burda konularda full yazılım vb. konular linkler görüyorum
Dışardan niye yazılım yüklenme gereği duyuluyor ki?
Yada bu gerekliyse yeni tv alındığında servis niçin full yazılım kurmuyor?
TV menüsündeki yazılım güncelleme ile full yazılım arasındaki fark nedir?
Full yazılım kurulunca TV'de neye etki ediyor?
Bilgi alabilir miyim?
Teşekkür ederim.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,941
Bir bilgisayara format atıldığında donanıma ait sürücü yazılımlarıda yüklenir. Donanımdan kastım ses kartı , ekran kartı , modem kartı , wifi , bluetooth vs kartlar bunlar dahili (onboard) veya harici (slotlara sonradan) takılabilen kartlardır. Bilgisayarın tam performanslı çalışabilmesi için işletim sistemi ile birlikte donanımdaki parçalarında yazılımı eksiksiz olmalı buna full yazılım diyebiliriz.
Tv de de çalışan bir işletim sistemi var ve tv nin de donanımsal parçaları var. Tuner , tft panel , ses vs full yazılım donanımdaki bileşenlerin hepsini kapsar yanlış yazılım yüklenirse panel uyumsuzluğu nedeni ile görüntü alınamayabilir veya negatif görüntü vs tv de sinyal hatası olabilir kanallar çıkmayabilir. Hepsine ilaveten açılıştaki marka logosu farklı gelebilir. Bütün bunların önüne geçmek için full yazılım nokta atışıdır full yazılım yüklemek daha uygun olur. Üretici firma ilerleyen zaman sürecinde alınan geri bildirimler sonucu hata düzelten yardımcı yazılımlar yapmışlardır bu yazılımlara da core update yazılım adı verilir. En azından Vestel de böyle Tv nizde gördüğünüz yazılım güncelleme menüsü bunun içindir. Burada yazılım isteyen bir çok arkadaşımız tv ye yanlış yazılım yükleyip çökmesine sebep olmuş olabilir , elektronikçi olup tv ye yeni anakart takmış olabilir bu sebepten full yazılım istenir. Sabah akşam yazılım yüklemeye gerek yok tv sorunsuz çalışıyorsa ? ellemeyin.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Full Yazılım Tv deki Sorunları Çözümlemeye Yardımcı olur

TV aldığımızda zaten menüsünde yazılım güncelleme diye bölüm var ordan güncel yazılım var mı yok mu varsa yükleme işlemi yapılabiliyor. Demişsiniz ordan Yeni Yazılım Piyasaya Sürülmüşse Kontrol Etmeye Yarıyor Yani Güncelleme demek Güncellemelerde de Yazılımda değişiklik varsa onarım Tüketicilerin Geri Dönüş Yaptığı istek İstediği Talepler Varsa onlar eklenir.

Servis Full yazılım atmaz Atamaz ilk Kurulumda Sadece geçerli Bir Durum Bu Tv ye Zaten Yazılım Kurulu Halde Geliyor Sadece Montaj Yapıp Standart Kurulumu Yapar Gider.

Vestellerin Bazı Modellerinde İnternetten Güncelleme Mümkünmüş Bu bilgi Ne Derece Doğru Bilemiyorum F fikoloji Ustam Bilir Daha çok Hakim Bu konuya

Dışardan Yazılım Eklensede Pek Bir Değişiklik Olmuyor hatta bana soracak olursanız Tv lere Yazılım Güncelleme Yapmamak en iyisi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tv lere Yazılım Güncelleme Yapmamak en iyisi.
Çok çok çok yanlış bir yönlendirme bu sevgili koro.

Ben konuya cevap yazmak için girdiğimde sevgili By_Trol By_Trol ün açıklamalarını görünce, ''üstüne söylenecek söz'' yok dedim geri çıktım ancak sonra senin mesajı görünce yazma gereği duydum.

Feedback denen kavram tüm markalarda vardır. Üretimden sonra fabrika testlerinde kesinlikle tespit edilemeyecek durumlar ancak ve ancak saha dönüşleri ile anlaşılır ve buna da feedback denir.

Bu geri dönüşlerden elde edilen donöler ile mevcut üründe ortaya çıkan buglar tespit edilmiştir ki bunları elimine edecek yeni bir yazılım yazılmıştır.

Abc 123 model tv aldım, xyz001 sürüm yazılım var, 2 ay kullandım, tv her şeyi iyi ama interneti yavaş. Bu şikayetler artınca yapılan araştırmada yazılımın 17889 kodlu satırında random hatası tespit edildi ve düzeltildi, sahaya xyz002 sürüm yeni yazılım sunuldu. Herkes yükledi ve mutlu mesut tv kullanıyorken, Senin tavsiyeni dinleyen bu arkadaş interneti yavaş mı kullansın şimdi? (Mecazi Örnektir)

Bu gün gündüz de sormuştum sana ''Neye dayanarak?'' diye ;)

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Çok çok çok yanlış bir yönlendirme bu sevgili koro.

Ben konuya cevap yazmak için girdiğimde sevgili By_Trol By_Trol ün açıklamalarını görünce, ''üstüne söylenecek söz'' yok dedim geri çıktım ancak sonra senin mesajı görünce yazma gereği duydum.

Feedback denen kavram tüm markalarda vardır. Üretimden sonra fabrika testlerinde kesinlikle tespit edilemeyecek durumlar ancak ve ancak saha dönüşleri ile anlaşılır ve buna da feedback denir.

Bu geri dönüşlerden elde edilen donöler ile mevcut üründe ortaya çıkan buglar tespit edilmiştir ki bunları elimine edecek yeni bir yazılım yazılmıştır.

Abc 123 model tv aldım, xyz001 sürüm yazılım var, 2 ay kullandım, tv her şeyi iyi ama interneti yavaş. Bu şikayetler artınca yapılan araştırmada yazılımın 17889 kodlu satırında random hatası tespit edildi ve düzeltildi, sahaya xyz002 sürüm yeni yazılım sunuldu. Herkes yükledi ve mutlu mesut tv kullanıyorken, Senin tavsiyeni dinleyen bu arkadaş interneti yavaş mı kullansın şimdi? (Mecazi Örnektir)

Bu gün gündüz de sormuştum sana ''Neye dayanarak?'' diye ;)
Abi Bu bilgileri Sevgili Vestel efendinin Yetkili Servisinde çalışanlardan almıştım Fikrimi Sundum USTA Sensin Yanlışlar olduğunda Doğruları düzeltmen Çok Hoş :ok:ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ah ahh Bu türkçe Hocam Varya :haha:haha:haha

''Bu'' yu büyük, 'türkçe'' yi küçük harf ile yazmışsın. Sen öldürecen beni bir gün :rant

Bak ciddi söylüyorum bundan sonra sana bezdirme uygulatırım sana Sota Sota dan rica ederek.

Forumda bir mesaj atabilmek için 10 dakika beklersin sayfa açılsın diye, o esnada uzun uzun düşünürsün yazdıkların doğru mu yanlış mı diye :kiskis

Domestos Domestos bundan iyi ceza olmaz bence, sen ne dersin? :kiskis

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
''Bu'' yu büyük, 'türkçe'' yi küçük harf ile yazmışsın. Sen öldürecen beni bir gün :rant

Bak ciddi söylüyorum bundan sonra sana bezdirme uygulatırım sana Sota Sota dan rica ederek.

Forumda bir mesaj atabilmek için 10 dakika beklersin sayfa açılsın diye, o esnada uzun uzun düşünürsün yazdıkların doğru mu yanlış mı diye :kiskis

:haha1:haha1:haha1:haha1:haha1 Abi Vurun Sizde Vurun Kardeşinizi Döveydin Daha iyi ya Zaten kaç gündür patron Canımızı Ağlatıyor Bir Yandan İçimiz Yanıyor Kız Meselesi Yüzünden bir tek huzur bulduğum eğlendiğim bu Forum Var Ailesi Var oda Vursun:bye
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

teraspy teraspy Emmii Bak Ne oluyor Ya :haha:haha:haha

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

o cezayı yaşayanlara sormak lazım :fiskos :sirit

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

On numero ceza olur... :krokop

Geri
Üst Alt