Film izleme uygulama veya web site tavsiyesi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Teşekkürler detaylı bilgi için merak ediyorum stremio premium üyelik ne kadar nereden nasıl alınır Türkçe dublaj altyazılı içerikler mevcut mu internet e düşen herşey var mı? Detaylı bilgi verebilir misiniz şimdiden teşekkürler not: telefon dan app ile TV app cast yapıp izlemeyi düşünüyorum android değil sadece smart TV 1080p cast app ile idare ediyoruz çok merak ediyorum sizin kalite de izlemek nasıl yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılarımla
Stremio ücretsiz dir.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
44
bu konunun erol büyükburcu benim sanirim
yillarca bu islerle ugrasmis birisi olarak iki satirda ben yazayim saksi degilim ben en cok bana soracaksiniz:rant
:hihi
zaten arkadaslar yazmis online izleme siteleri gibi direkt tv den acayim izliyim olayi orjinal 4k icerik icin zor. senin internetin hizli olacak 500 mbit en az olmasi lazim tabi bu da yeterli olmayacak o yayini sana yapacak yeri bulamazsin bu islerden para yapan netflix yada dünyanin en zengini amazon bile o kalitede yayin yapamiyor onun altyapisini olusturmak ve maliyeti karsilamak icin gereken ... kimsede bulunmuyor ... geriye tek secenek pc ye indirmek ve öyle izlemek o iceriklerin adi internet ortaminda "bluray remux" olarak gecer görüntü dosyasi +ses dosyasi muxlanarak tek dosya yapilarak blurayden film ayristirilir. yani ne araman gerekli? film adi+ bluray remux türkce dublaj istiyorsan bunuda ekle yada dual yaz google dan sonuclara bak yasal sorunlar yasamasinlar diye burada yazamiyorum
bu iste dublaj istiyorsan 2 secenegin var 1 torrent siteleri : isi bilirsen ek maddi yük olmadan filmleri illegal yoldan indirirsin
2 türkce forum siteleri : turbobit vs yerlere filmleri parcalayarak yüklerler yada kendi serverlerinda saklarlar hesap satin alirsin ve indirirsin
Altyazili veya ojrinal dilde icerikler izlemek icin kaynak cok para ödeyeceksen en iyisi usenet yoksa acik torrent siteleri isini görür

dün unuttum yazmayı ki bu da ciddi önemlidir!

Net hızınız min.200Mb hatta 300/500Gb olmalı veya olacak ama
sizin TV daha hala 100Mb de yaw:haha
çoğu Box larda aynen 100Mb lik dir

şimdi tarifen 1Gb olsa ne yazar!

piyasadaki Box ların tüm TV lerin v.s ethernet/wifi desteği standard 100Mb dir
yani o bahsedilen dosyaları açma da tırt bir değer
100Mb ile ben fazla 60Gb a kadar açıyordum

işi sağlama almak için özellikle cihazın 1000mb(1Gb)LAN lı olmasına bakın!!!
Ethernet chipseti gerçi 1Gb kadar desteklemez ama 500Gb sağlam basar
bazı dandik Box larda bu değer 300/350Mb kadar anca çıkar

"dandik chipset kullanımı"!!

TV ile bunlar pek mümkün değildir,meraklıysanız BOX alın ama 1Gb LAN olan bir Box olmalıdır!
Box lar genel de 5GHz WiFi ile en yüksek değere çıkarlar LAN değerleri genel de daha düşüktür!
bunun testini cihazı alınca yaparsınız artık

Modem ile cihaz mesafesi uzak veya çok dolambaçlı odalar v.s ise o zaman 5GHz hikaye olur!
direk Ethernet den bağlayacaksınız!

sakın 2.4GHz ile bağlamayın rezil şeklide hız düşer!!!!

iyi bir Box da şöyle olur Hız durum

1.5GHz WiFi
2.Ethernet
3.2.4 ancak hız çok kötüdür 2.4 de!
5 ghz wifi baglantisi yeterli oluyor benim samsung tv de cok lazim olmaz diye maliyeti düsürmek amaciyla sanirim etherneti 100 mbit yapmislar wlan 1 gbit destekliyor router ve tv 5ghz baglanti ile birbirine bagli pcyi agda paylasima actim direkt icindeki filmleri tv den acip izliyorum 2.4 ghz de cözünürlügü 4k ama kalitesi aslinda 1080p kadar olan yani bitratei düsük 4k filmlerde izleniyor ama bitrate yüksek oldugunda sorun yasatiyor takilma vs

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,352
Ukrayna da arkadaşım var herif 4 senedir 1GB LAN kullanıyor!!
hız testi yaptırıyorum 5GHz ile 1010 çıkıyor! Ethernet ile 990 çıkıyor
2.4 ile bile 33 çıkıyor

>kaliteli/güçlü üst segment bir WiFi/Ethernet Chipset takılı olacaktır aksi halde 1000mb görünse bile
testte bu değer 600/500 veya 700 çıkabilir hatta 350 filan da çıkabilir!

>ancak bu "kalite" chipset olayı çoğu cihaz da yoktur(TV/Bluray/Box v.s gibi)
bu arada PS5/XBox da test ettim max hıza çıkabiliyor,min. da 800mb ve üzeri olmalıdır
şayet LAN 1 Gb ise

>NetFlix/Amazon/Hulu v.s stream sistemler prof. adamlar için pek uygun değildir
zira herifler 4K diye 13/14mb den yayın veriyorlar yani şaka gibi 4K gerçi 1080p dedikleri
yayınla rda düşük bit-rate lidir yani 13/14mb ile 4k oluyorsa 1080 de ne olacak ki!

>"Beleşe" bu işler prof. veya en üst pek olmaz hatta hiç olmaz!
ancak çok yüksek rakamlar da kesinlikle değildir,yani o kadar keyif arayan adam biraz da
cebine yüklenecektir!

>Benim bahsettiğim metod da örneğin 300Mb hızı olan güzel izler ama 200mb de izlenmez
300mb zaten min. değerdir 500mb ise alayına yeter!

>"PC" olayı ise hala en iyisidir diyebilirim yani sıkı bir PC ile indirme yapıp sonra bunu izlemek
sonra silmek veya arşive atmak v.s gibi ama bunlar zaman alıyor ve biraz da sıkabilir çoğusunu

>bir de şöyle yalnış bir söylenti var,adam 1080p leri açıyorum şakır şakır izliyorum hemde beleş filan der
bunlar sallama görüşlerdira,ıp da izlediği en babasından 720 bile değildir 480/540 gibi filmleri izliyor
1080p diye veya 4k yı izliyorum diyor gibi.... böyle sallayanları geçin bir kalem

elini sallasan RUS siteleri vardır alayı korsan paso 1080p dir her şey ama gerçek 1080p değildir
aynı bu RUS lar başka sistemler+paralı siteler v.s atraksiyonları da yapıyorlar ve bunlar beleşe değildir!
bir de bazı kendi RUS siteleri vardır ama bunlar da dublaj/altyazı filan olmaz ve yine beleştir ama resim
kalitesi ciddi iyidir,yani 1080p film hemen hemen 1080p kalitesindedir!

Bunları vatana millete hayır için verirler,nasılsa "Amerikan" firmaları olduğu için herifler gıcıklık olsun
diye bunlara sebil dağıtıyorlar:haha1
Rus lara göre bu işler zaten "illegal" değildir:hihi

>bazı bilgiler+gerekirse bazı masraflar+PC genel de olmazsa olmaz cihazdır!
nete girip de aradığınız her bir şey bolca mevcuttur!

>"-bitrate" en önemli husustur resmin kalitesi için örneğin 1080p yayın ama bit-rate 2/3mb ise geçin bunu!
10/15mb ise oldukça iyidir 20mb lere pek gelmez ama 15mb>>1080 için adeta çoğu 4k resim den bile iyidir
çünkü adam 4k diye film çekiyor veya video ama ölçü 4k formatı ama bit-rate rezalet düşükse örneğin 10/15mb gibi
o 4 k yı da geçin sadece adı 4k dır gibi

belli bir paralellik ve daha yüksek değerlere çıkılmalıdır özellikle bit-rate değeri yükselmiş olmalıdır
bazı video veya filmler vardır içerik 1080p çekilmiştir ama bit rate 12,5/15mb gibi olursa tadından yenmez!
4k da ise bu değer 60 olursa adam gibidir!

4k film 100/120Gb depoluyor! ona göre bitrate çok yüksek oluyor 45mb>>üstü gibi ama tercih 60bit dir!
2k Bluray 30/50Gb depolar bitrate 30 ise çok iyidir

bunlar olması gereken standard lar dır bunun altında kalan diğer değerler biraz hkaye biraz çakma olur!

onun için TV ler den hiç bir işlem v.s yapmadan ilave bazı cihazlar v.s kullanmadan böyle tam olması
gereken değerler zaten hayaldir!
TV lerin yaptığı "varmı-var" gibisinde işlemlerdir yani NFlix varmı var ama bitrate-13/15mb bu seni kesiyorsa
eyvallah

TV ler de Ethernet hala 100Mb dir,iyi de günümüz de artık bunun 1Gb LAN olması gerekiyor yaw
veya her Box bile 1Gb LAN değildir o da 100mb dir!
Net hızınız nedir??? 35/80/100 gibi değerler zaten bu üst limitler için hikayedir! hatta 200mb bile ciddi sınırda kalıyor

ben 200mb ile ancak max.75/80Gb ları açabiliyorum "takılmasız"! ama 90Gb ve üstünü seçersem bunu hızım yemiyor!
ayrıca kullandığım Box da 100mb LAN var+TV de zaten her zaman 100Mn LAN var yani, 200mb net hızım
hiç bir işe yaramıyor gibi şayet bunlar örneğin bende 1Gb LAN olsaydı sanırım 120Gb lık dosyayı açardım ama takılırdı
bir süre sonra!

sonuç da bugün için 500Mb net hızı olması lazım+kullandığınız cihazlarında 1Gb LAN desteği olması gerekiyor!
yani tek başına hızım 1Gb LAN demekle de olmuyor

++

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Ben halen eski usul Torrentçiyim..
Torrent üzerinden indirip, TV de (Google TV benim televizyonum), Kodi Player ile izliyorum. Şu ana kadar ses sistemiyle uyun ve ek servisleriyle birlikte en verimlisi Kodi oldu benim için ...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bu konunun erol büyükburcu benim sanirim
yillarca bu islerle ugrasmis birisi olarak iki satirda ben yazayim saksi degilim ben en cok bana soracaksiniz:rant
:hihi
zaten arkadaslar yazmis online izleme siteleri gibi direkt tv den acayim izliyim olayi orjinal 4k icerik icin zor. senin internetin hizli olacak 500 mbit en az olmasi lazim tabi bu da yeterli olmayacak o yayini sana yapacak yeri bulamazsin bu islerden para yapan netflix yada dünyanin en zengini amazon bile o kalitede yayin yapamiyor onun altyapisini olusturmak ve maliyeti karsilamak icin gereken ... kimsede bulunmuyor ... geriye tek secenek pc ye indirmek ve öyle izlemek o iceriklerin adi internet ortaminda "bluray remux" olarak gecer görüntü dosyasi +ses dosyasi muxlanarak tek dosya yapilarak blurayden film ayristirilir. yani ne araman gerekli? film adi+ bluray remux türkce dublaj istiyorsan bunuda ekle yada dual yaz google dan sonuclara bak yasal sorunlar yasamasinlar diye burada yazamiyorum
bu iste dublaj istiyorsan 2 secenegin var 1 torrent siteleri : isi bilirsen ek maddi yük olmadan filmleri illegal yoldan indirirsin
2 türkce forum siteleri : turbobit vs yerlere filmleri parcalayarak yüklerler yada kendi serverlerinda saklarlar hesap satin alirsin ve indirirsin
Altyazili veya ojrinal dilde icerikler izlemek icin kaynak cok para ödeyeceksen en iyisi usenet yoksa acik torrent siteleri isini görür

5 ghz wifi baglantisi yeterli oluyor benim samsung tv de cok lazim olmaz diye maliyeti düsürmek amaciyla sanirim etherneti 100 mbit yapmislar wlan 1 gbit destekliyor router ve tv 5ghz baglanti ile birbirine bagli pcyi agda paylasima actim direkt icindeki filmleri tv den acip izliyorum 2.4 ghz de cözünürlügü 4k ama kalitesi aslinda 1080p kadar olan yani bitratei düsük 4k filmlerde izleniyor ama bitrate yüksek oldugunda sorun yasatiyor takilma vs
2 satır demişin kırk katır çıkmış :kiskis

50mbps ile 180gb film indirdim inmek bilmedi bizdeki net hızları ile olacak işler değil.

Hdtürk de hesap vardı benim hesabı silmişler yükleme limiti sınırın altına inmiş uzun süre aktif olmayınca hesap gitti.
Bunlar da kendini birşey sanıyor davet bağlantısı dışı hesap açmak yok.
Yabancılar candır gerisi heyecan bizimkilerden bi cacık olmaz.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
44
2 satır demişin kırk katır çıkmış :kiskis

50mbps ile 180gb film indirdim inmek bilmedi bizdeki net hızları ile olacak işler değil.

Hdtürk de hesap vardı benim hesabı şilmişler yükleme limiti sınırın altına inmiş uzun süre aktif olmayınca hesap gitti.
Bunlar da kendini birşey sanıyor davet bağlantısı dışı hesap açmak yok.
Yabancılar candır gerisi heyecan bizimkilerden bi cacık olmaz.
konu detayli oldugu icin bunun 2 satirida kirk katir oluyor ben yine kisa tuttum albanez albanez döktürmüs :bilmiyom

online film izleme siteleri legal olsun illegal olsun kaliteli yayin yapmaz sorun altyapi ve bunun maliyeti
internet hizi eger stream yapacaksaniz önemlidir aksi takdirde cok da sorun degildir bende 500 mbit internet vardi bir uhd blurayi 15 dk da indiriyordum dedim zaten eskisi kadar internetten dosya cekmiyorum 50 mbit isimi görür simdi 50 mbite gectim 3-4 saatte iniyor
pcde her zaman 1-2 izlemelik film bulunduruyorum ben onu izleyene kadar vs derken baska bir film de inmis oluyor
200+mbit stream yaparken zorunluluk olabilir ama filmi benim gibi indiir izle sil yapiyorsaniz sadece lüksdür
bu is uzar gider cesitli parametreler var filmin kaynagi nedir bluray mi dvd mi yoksa rip den mi rip yapilmis , filmi hazirlayan kisi bu konuda ne kadar bilgili rip programina ne kadar hakim hangi ayar ne ise yarar gereklimi gereksiz mi bunu biliyormu ripledigi filmin cözünürlügü dahada önemlisi albanez albanez in de dedigi gibi derinlik miktari nedir bunlar önemli olan
illegal stream siteleri zaten cöp en iyi ihtimalle torrent sitelerinden alinmis riplenmis görüntüyü koyuyorlar stream yaparken kalite düsüyor hele bazi yerler ripden filmi ripliyor en hizli en dandik ayarda onlari izlemek icin dünyanin en iyi filminin baska bi yerde olmamasi lazim yoksa hayatta cekilmez

film dedigin böyle olur

3456.png

asagisi kurtarmiyor

Avatar--The-Way-of-Water-2022-2160P-UHD-BluRay-Remux-AVC-TR-EN-DE-TrueHD-Atmos-7.1-TURG.mkv_snapshot_00.03.39.862.png

isin birde oynatici kismi var daha önce burada konusunu yapmistim pc de actigim filmin görüntüsü ile tvden direkt oynattigim filmin görüntüsü arasinda daglar kadar fark var hdr ve renk konusunda daha basarili
yukaridaki pc den mpc ile aldigim görüntü asagidaki tvden telefonla cektigim görüntü

edfrghtjzkloa.jpg

K Çevrimdışı

Kaletoriko

Yeni Üye
26 May 2022
16
33
Yorum yapan herkese teşekkürler 🙏 ilginiz için sayemizde herkes aydınlandı bilgi sahibi olduk.

Kodi+addons eklentiler dediğiniz şeyler medya oynatıcı programı mı oluyor sadece video açmak için? Tavsiye ettiğiniz program uygulama var mı?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yorum yapan herkese teşekkürler 🙏 ilginiz için sayemizde herkes aydınlandı bilgi sahibi olduk.

Kodi+addons eklentiler dediğiniz şeyler medya oynatıcı programı mı oluyor sadece video açmak için? Tavsiye ettiğiniz program uygulama var mı?
Vlc mx player gibi değişik player uygulamarı mevcut dene bak beğendiklerini kullan.

K Çevrimdışı

Kaletoriko

Yeni Üye
26 May 2022
16
33
Torrent film indirme sitesi adı tavsiyesi? Google yazınca gördüklerim 1080p Blu-ray 4k 2160p yok mu? Bulamıyorum siz nerden buluyor Türkçe dublaj olup olmadığını anlamak için yardım?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Torrent film indirme sitesi adı tavsiyesi? Google yazınca gördüklerim 1080p Blu-ray 4k 2160p yok mu? Bulamıyorum siz nerden buluyor Türkçe dublaj olup olmadığını anlamak için yardım?
Onların siteleri vs var bizimkiler davet ile alım yapıyor ben bıraktım film siteleri Disney Netflix Amazon öyle takılıyorum.
İndir izle çok zahmetli oluyor.
Onlarda olan film sitelerine düşüyor.

Geri
Üst Alt