Film izleme uygulama veya web site tavsiyesi

K Çevrimdışı

Kaletoriko

Yeni Üye
26 May 2022
16
33
Merhaba arkadaşlar birçok yorumlar da gördüm internet film sitelerindeki 1920x1080p kalitesi düşük diyorlar gerçekten 4K en yüksek kalite filmler en az 70 80gb filmler oluyor diyorlar peki bu kalite de filmleri nereden nasıl bulup izliyorsunuz? Adres site adı nedir?

Not: gerçekten 4k en yüksek kalite indirmeden internet üzerinden film izlemek mümkün mü?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
80-90 GB filmler indirmeden izlenmez internet ortamında 1-2 gb arası sıkıştırılmış 4K içerikler mevcut bazı film sitelerinde var yada Disney Netflix prime video gibi seçeklerde mevcut .

S Çevrimdışı

Sakar 

Aktif Üye
20 Mar 2022
54
Ne yazık ki "gerçek 4k" filmleri internetten online izleyemezsiniz. Band genişliği ve depolama kısıtlamaları nedeniyle videolar o kadar çok sıkıştırılıyor ki 360p videodan farkları kalmıyor. Video özelliklerine baktığınız da 4k çözünürlük görünüyor halbuki piksel piksel cansız görüntü izlemiş oluyorsunuz.
Yasal yollarla izlemenin tabi ki yolları var fakat ülkemizin ekonomik durumu nedeniyle cüzdanlarımızı üzmemiz gerekiyor. Ortalama bir Bluray 200 liradan başlıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Online olarak Riplenmemiş 4K filmi izlenir mi evet izlenir ama bunun için ciddi altyapı gerekir.
Ayrıca bu yayın online olduğu için veri ilk önce ramde depolanmaya başlayacaktır.
2gb ram takılı tv önbelliğinde çok fazla veri tutamayacağı için sürekli donma sorunu yaşatabilir.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Online olarak Riplenmemiş 4K filmi izlenir mi evet izlenir ama bunun için ciddi altyapı gerekir.
Ayrıca bu yayın online olduğu için veri ilk önce ramde depolanmaya başlayacaktır.
2gb ram takılı tv önbelliğinde çok fazla veri tutamayacağı için sürekli donma sorunu yaşatabilir.
Benim Sony TV'de Stremio'da hiç sorun yaşamıyorum çoğunlukla eğer peer sayısı çoksa.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
-iyi de bu bahsettiğin filmleri nereden izleyeceksin?
TV den ise kolay olmaz ya da hiç olmaz veya bazı marka TV ler de bazı uygulamalar ile olur örneğin Stremio gibi

-TV-Box ise(şayet düşük RAM li filan dandik Box değilse) çok güzel izlersin!

-80/90 veya 120Gb lık filmleri ben izliyorum ama Box dan+KODI ve bazı atraksiyonlar yaparak!

ayrıca NET hızın min.200Mb olmalıdır ki bu bile çoğu zaman 80/90Gb flmler de şişer! 120yi hiç açmaz bile
bir kaç arkadaş var 500Mb ve 300Mb kullananlar olarak bunlar izliyor

ben ise 200Mb ie ancak 80Gb izliyorum fazlasını yemiyor internet!

Stremio gibi uygulamalar farklı ve seeder/peer sayısına göre durum değişiyor

benim bahsettiğim direk stream tarzı ve net hızına bağlı olarak kaynak dan anında izleme yapıyorsun!

Not;ancak bunun için Alldebrid veya Realdebrid gibi premium hesaplar alacaksın,aksi halde 3/5Gb lık
dosyalardan izlersin(hiç tavsiye etmem-beleş olduğu halde!)

++

TV den bir kere denemiştim geçen sene KODI yükleyerek ancak RAM :haha1cortladı yaw
zaten Kodi+Addons lar filan sistemi duman etti,bunlar TV ler ile olmaz BOX lazım

yani her şekilde çözümler var,bazı masraflar da gerekiyor BOX zaten olmazsa olmaz!
bilgi de gerekiyor temel ve biraz ileri hatta ingilizce de gerekiyor gibi

++

yaw bunlar kim uğraşacak hele beleşe izleyeyim v.s diyorsan o iş olmaz!

işin ucu üst kalite durumunda biraz paraya da bakıyor,net hızı ise olmazsa olmazı!
bak 200Mb ile yine de 80Gb üstü olmuyor ya da sürekli freeze veya atma takılma v.s ile bile olamıyor

++

TV den en basit yolu ise iptv uygulaması yüklersin bir tane veya TV de hazır vardır,bunun üzerinden
izlersin

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
TV den ise kolay olmaz ya da hiç olmaz veya bazı marka TV ler de bazı uygulamalar ile olur örneğin Stremio gibi

-80/90 veya 120Gb lık filmleri ben izliyorum ama Box dan+KODI ve bazı atraksiyonlar yaparak!

ayrıca NET hızın min.200Mb olmalıdır ki bu bile çoğu zaman 80/90Gb flmler de şişer! 120yi hiç açmaz bile

benim bahsettiğim direk stream tarzı ve net hızına bağlı olarak kaynak dan anında izleme yapıyorsun!

Not;ancak bunun için Alldebrid veya Realdebrid gibi premium hesaplar alacaksın,aksi halde 3/5Gb lık

++

TV den bir kere denemiştim geçen sene KODI yükleyerek ancak RAM :haha1cortladı yaw
zaten Kodi+Addons lar filan sistemi duman etti,bunlar TV ler ile olmaz BOX lazım

yani her şekilde çözümler var,bazı masraflar da gerekiyor BOX zaten olmazsa olmaz!

++

işin ucu üst kalite durumunda biraz paraya da bakıyor,net hızı ise olmazsa olmazı!
bak 200Mb ile yine de 80Gb üstü olmuyor ya da sürekli freeze veya atma takılma v.s ile bile olamıyor

++

TV den en basit yolu ise iptv uygulaması yüklersin bir tane veya TV de hazır vardır,bunun üzerinden
izlersin
Eyvallah Can abim :clap

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
dün unuttum yazmayı ki bu da ciddi önemlidir!

Net hızınız min.200Mb hatta 300/500Gb olmalı veya olacak ama
sizin TV daha hala 100Mb de yaw:haha
çoğu Box larda aynen 100Mb lik dir

şimdi tarifen 1Gb olsa ne yazar!

piyasadaki Box ların tüm TV lerin v.s ethernet/wifi desteği standard 100Mb dir
yani o bahsedilen dosyaları açma da tırt bir değer
100Mb ile ben fazla 60Gb a kadar açıyordum

işi sağlama almak için özellikle cihazın 1000mb(1Gb)LAN lı olmasına bakın!!!
Ethernet chipseti gerçi 1Gb kadar desteklemez ama 500Gb sağlam basar
bazı dandik Box larda bu değer 300/350Mb kadar anca çıkar

"dandik chipset kullanımı"!!

TV ile bunlar pek mümkün değildir,meraklıysanız BOX alın ama 1Gb LAN olan bir Box olmalıdır!
Box lar genel de 5GHz WiFi ile en yüksek değere çıkarlar LAN değerleri genel de daha düşüktür!
bunun testini cihazı alınca yaparsınız artık

Modem ile cihaz mesafesi uzak veya çok dolambaçlı odalar v.s ise o zaman 5GHz hikaye olur!
direk Ethernet den bağlayacaksınız!

sakın 2.4GHz ile bağlamayın rezil şeklide hız düşer!!!!

iyi bir Box da şöyle olur Hız durum

1.5GHz WiFi
2.Ethernet
3.2.4 ancak hız çok kötüdür 2.4 de!

K Çevrimdışı

Kaletoriko

Yeni Üye
26 May 2022
16
33

++

++

++

izlersin
Teşekkürler detaylı bilgi için merak ediyorum stremio premium üyelik ne kadar nereden nasıl alınır Türkçe dublaj altyazılı içerikler mevcut mu internet e düşen herşey var mı? Detaylı bilgi verebilir misiniz şimdiden teşekkürler not: telefon dan app ile TV app cast yapıp izlemeyi düşünüyorum android değil sadece smart TV 1080p cast app ile idare ediyoruz çok merak ediyorum sizin kalite de izlemek nasıl yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılarımla

Geri
Üst Alt