FHD Standart TV Arayanlar & Tavsiye Edecek Olanlar

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Panel olarak ok ama özellik olarak sizin taleplerinizi karşılayacak bir tv olduğunu düşünmüyorum bu tv nin.

MB140 anakart
LG IPS panel
smr değeri 800hz

:alala
Adem Bey, farklı ihtiyaçlar için farklı sorular sorduğumdan yorumlarınızda karışıklığa sebep olmuş olabilirim. Bu kadar talebe cevap vermeye çalışırken muhtemelen konuların geçmişlerini unutuyorsunuz doğal olarak. Şuan 2 farklı kullanıcı profili için 2 farklı tv arayışındayım.
Bu talebimde ulaşmaya çalıştığım ideal tv'nin kullanıcısı ben olmayacağım: Orta yaş üstü, sadece hd-sd tv yayını izleyecek, tv'nin konumlandırılacağı odada açılı izleme (30derece) oluşacağından dolayı standart, smartsız,IPS panelli 49inç tv arayışım vardır. Yaptığım araştırmada 49r4020f tespitinde bulunmuştum ve siz de İSABETLİ SEÇİM demiştiniz.Alternatifler için bir bakacaktınız; kaldı öyle.
30 derecelik açıda IPS hassasiyetine gerek var mı; ona da tam karar veremedim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Bey, farklı ihtiyaçlar için farklı sorular sorduğumdan yorumlarınızda karışıklığa sebep olmuş olabilirim. Bu kadar talebe cevap vermeye çalışırken muhtemelen konuların geçmişlerini unutuyorsunuz doğal olarak. Şuan 2 farklı kullanıcı profili için 2 farklı tv arayışındayım.
Bu talebimde ulaşmaya çalıştığım ideal tv'nin kullanıcısı ben olmayacağım: Orta yaş üstü, sadece hd-sd tv yayını izleyecek, tv'nin konumlandırılacağı odada açılı izleme (30derece) oluşacağından dolayı standart, smartsız,IPS panelli 49inç tv arayışım vardır. Yaptığım araştırmada 49r4020f tespitinde bulunmuştum ve siz de İSABETLİ SEÇİM demiştiniz.Alternatifler için bir bakacaktınız; kaldı öyle.
30 derecelik açıda IPS hassasiyetine gerek var mı; ona da tam karar veremedim.

Doğru tespit, gerçekten geçmişi unutuyorum hep yeni konu gözüyle bakıyorum :alala
Siz hatırlatınca baktım, evet alternatif olabilecek gibi olan 1-2 model gördüm lakin fikir değiştirmeye değecek içeriğe sahip değillerdi. Mesela Finlux FX620 gibi.
E bakıyorum sadece isim değişik, gerisi aynı içerik aynı yazılım aynı panel.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Doğru tespit, gerçekten geçmişi unutuyorum hep yeni konu gözüyle bakıyorum :alala
Siz hatırlatınca baktım, evet alternatif olabilecek gibi olan 1-2 model gördüm lakin fikir değiştirmeye değecek içeriğe sahip değillerdi. Mesela Finlux FX620 gibi.
E bakıyorum sadece isim değişik, gerisi aynı içerik aynı yazılım aynı panel.
FX620'ler smart değil miydi Adem Bey? Kullanıcı profili tamamen düz olduğu için tv'nin de tamamen düz olması gerektiğini düşündüğümden smart aramıyorum. Farklı bir bakış açınız var ise lütfen paylaşınız. Yoksa fiyat anlamında pek bir fark yok. 48FX410F var bildiğim kadarıyla.O da VA panel sanırım.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
A Ado merhaba,
Son cevabı alamadığım için içeriği unutmuşsundur. Hatırlatayım ya da bir önceki sorularıma ve cevaplarına bakabilirsen hatırlayabilirsin:
Aylardır yayıla yayıla yaptığım tv arayışımın sonuna geldim. Yıl sonuna kadar alayım artık:
Düz; smart olmayan 48-50inç IPS panel FHD arayışım vardı. Kullanıcılar orta yaş üstü; sadece standart tv kanallarını (HD-SD) izleyecek. 49R4020F'i liste başına yazmıştık ve alternatif (varsa) paylaşacaktın. Daha önceki mesajında alternatif paylaştığın model smart özellikli bildiğim kadarıyla. Kullanıcıların smartla mımartla işi olmayacağı için smart'lardan uzak durmam gerektiğini düşünüyorum her ne kadar aynı fiyat dahi olsalar.
Son vuruşu yap da konu, benim ve bu konuyu - az da olsa- takip edenler için şimdilik kapansın.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado merhaba,
Son cevabı alamadığım için içeriği unutmuşsundur. Hatırlatayım ya da bir önceki sorularıma ve cevaplarına bakabilirsen hatırlayabilirsin:
Aylardır yayıla yayıla yaptığım tv arayışımın sonuna geldim. Yıl sonuna kadar alayım artık:
Düz; smart olmayan 48-50inç IPS panel FHD arayışım vardı. Kullanıcılar orta yaş üstü; sadece standart tv kanallarını (HD-SD) izleyecek. 49R4020F'i liste başına yazmıştık ve alternatif (varsa) paylaşacaktın. Daha önceki mesajında alternatif paylaştığın model smart özellikli bildiğim kadarıyla. Kullanıcıların smartla mımartla işi olmayacağı için smart'lardan uzak durmam gerektiğini düşünüyorum her ne kadar aynı fiyat dahi olsalar.
Son vuruşu yap da konu, benim ve bu konuyu - az da olsa- takip edenler için şimdilik kapansın.

Günaydın;

Farklı kulvarlara da baktım lakin, örneği Profilo PA serisine baktım panel tipi, üreticisinin CMO olması nedeniyle sizin istediğiniz IPS yapısına uygun değil.
48FB5000 VESTEL baktım o da SAMSUNG panel o nedenle o da uymuyor.
48 olmadı bari 50FB5000 olsun dedim o da CMO
50FD5400 desem o da CMO
Yine smart olmayan, 48 50 boyutlarında başkaca uygun tv görünmemekte, birtek ARÇELİK grubunda 4 tane model buldum ama Servis arkadaş ile görüştüm, panele %100 garanti veremiyor IPS olup olmayacağı konusunda.

O halde elimizde somut örnek olan sizin tespit ettiğiniz model en makul model olarak kalıyor geriye :ok

kayzetr Çevrimdışı

kayzetr

Yeni Üye
21 Ara 2018
6
31
Merhabalar YouTube üzerinden geldim :) arkadaşlar evimde tv yok genelde projeksiyonum üzerinden film izlerim. Yakın zamanda annemler yanıma gelecek ve mağlum ben yokken evde sıkılırlar diye tv alayım dedim çokta bilgim yok evde tv izlesinler,ben laptop'u hdmi ile aktarayım. Smart olsun 43" yeter 3 4 aya sıkılınca aileme kargolarım diye düşünüyorum araştırmalarımla 43R6520F 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Dahili Wi-Fi Smart LED diye tv gördüm fiyatıda uygun geldi. Almamı önerir misiniz tavsiyelerinizi bekliyorum, salonum kare bütçem maksimum 2000 tl

H Çevrimdışı

hakan06

Yeni Üye
18 May 2018
33
40
lg 55 uk7550 hakkında deneyimi olan yada görüşü olan ustalardan bilgi alabilirmiyim acaba aklıma takılan edge led olması direct led temi performans acaba daha ıyı olur yoksa bundamı kararsız kaldım

B Çevrimdışı

bluwin

Yeni Üye
22 Ara 2018
8
39
arkadaslar seg 43sc7600 modelini almayi düşünüyorum. smart tv var gozukuyor. sizce bu modelde iptv izlemem mümkünmüdür?

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Günaydın;

Farklı kulvarlara da baktım lakin, örneği Profilo PA serisine baktım panel tipi, üreticisinin CMO olması nedeniyle sizin istediğiniz IPS yapısına uygun değil.
48FB5000 VESTEL baktım o da SAMSUNG panel o nedenle o da uymuyor.
48 olmadı bari 50FB5000 olsun dedim o da CMO
50FD5400 desem o da CMO
Yine smart olmayan, 48 50 boyutlarında başkaca uygun tv görünmemekte, birtek ARÇELİK grubunda 4 tane model buldum ama Servis arkadaş ile görüştüm, panele %100 garanti veremiyor IPS olup olmayacağı konusunda.

O halde elimizde somut örnek olan sizin tespit ettiğiniz model en makul model olarak kalıyor geriye :ok
Vakit ayırıp konuyla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Bu cevapla da araştırmamızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Hedef belirlendi: 48-50 inç aralığında, Vestel veya Arçelik üretimi, smart özelliği olmayan, FHD, IPS panelli tv arayışımızda karşımıza bir tek Regal 49R4020F modeli çıkmıştır. Piyasada yaygın olmamasına rağmen 2100tl civarlarına bulunabilmektedir.

O Çevrimdışı

onebloodblack

Yeni Üye
20 Ara 2018
13
38
Selamün aleyküm arkadaşlar. REGAL 48R6084F bu model GittiGidiyor da 1999 dan satılıyor fakat modelle ilgili internette herhangi bir bilgi bulamadım (panel, anakart vs). Bilgisi olan var mıdır arkadaşlar.

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43
Selam arkadaşlar.. Çeşitli nedenlerden dolayı uzun süredir foruma giremiyordum.. Vakit olarak biraz rahatladım mümkün olduğunca girmeye çalışacağım kısmetse..

Sn. A Ado abim bilir önceleri iyi bir Vestelciydim ama şansıma mı deyim bilemedim 1 seferde 5 kez ürün değişimi yaşadım ve son değişim TV'side sorunlu çıkınca sattım kurtuldum diyebilirim..

Bir daha asla vestel'e bulaşmam diyebilirmiyim. Hayır bulaşabilirim. Önce ürünü güzelce inceleyip sorun olmadığına ikna olmama izin verirlerse olur.

Büyül ekran Vestel'imi sattıktan sonra uzun süredir 82 ekran Beko kullandım. Görüntü kalitesi on numara, smart menüsü sorunsuz, uydu bölümü her zaman ki gibi kanalları ayarlayana kadar baygıntılık verici ama güzel tv. En kötü yanı Netflix olmaması.

Hadi dedik eve tv alalım ama öyle büyük olmasın odamız küçük 109 ideal.. Araştırmalara başladım ve baktım ki markalı tv'lerin uçuk fiyatı insanı ister istemez yerli malına itiyor..

Girdim bir Suriye'li dükkana. Baktım 43'inch TELEFOX var ve kutusu çok şık.. öyle böyle değil siyah falan on numara olmuş :) Awox üretimi Türk Malı..

Fiyat sordum 1400 dedi az pazarlık ile 1300'e anlaştım önce ve ardından açıp tv'yi inceledim. Bulutlanma Piksel sorunu göremedim. Görüntü kalitesi ve renkleri o onda olduğu kadar hoşuma gitti. Sesine hiç bakmadım çünkü karşıma ne çıkacağını biliyordum.

Aldım tv'yi eve geldim evdede son bir kontrol yapıp Duvara astım.

İlk gözlemlerim ile @Ado tecrübelerim ile TV Samsung VA panel.. Belkide VA panel'e benzeyen üretim bir modelde olabilir tabi.. Siyah tonlar çok iyi ama yanlardan görüntü kaybı var. Tv'yi karşılarına alacaklar için çok ideal.

Ses kalitesi tv'yi duymanıza yarıyor. Çok çiğ değil ama öyle dolgun tok bir ses yok. Ses sistemi ile sorun çözülür.

Uydu alıcı bölümünde TKGS yok şebeke arama ile işinizi görebiliyorsunuz. Toplu Kanal taşıma ve silme yok. Kanal listesi yedekleme yok.

Çok basit ama kullanışlı sinir sisteminiz ile oynamayan hafif bir menüsü var..

Benim tek işime gelmeyen yönü Full Screnn modu olmaması. Yani Otomatik 4.3 ve 16.9 seçenekleri var.. Benim kişisel takıntımdır bu imkan varken kanalların logolarının taa çerçeve diplerine kadar gelmesini sevmem. 16.9 seçeneği ile malesef dibe kadar geliyor. Büyük bir sorun mu derseniz tabiki değil.

Genel olarak TV fiyatına göre büyük ölçüde tatmin edici. Smart ve 4K hariç tüm özellikler mevcut. 300 - 400 liraya Google TV gibi iyi bir Android TV Box alarak Smart hale gelebilir..

Marka: Telefox / Model: 43 43tfh4300

Olayı şöyle özetlersek 1400 TV 400 Google TV 200 TL ses sistemi Toplam 2000 TL'ye tok sesli Smartlı iyi bir TV sahibi olmuş oluruz..

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43
Arkadaşlar öncelikle merhabalar herkese..

Geçen gün Telefox marka ürünü üst mesajda tavsiye etmiştim ama tv bir kaç gün gibi kısa bir sürede tv panelinde 4 kenarda birden ışık sızması gibi belli belirsiz sarımtrak bir şeyler oluştu ve tv'yi geri iade etmek zorunda kaldım..

Sorun cep telefonu koruma camlarının altında baloncuk oluşması gibi birşeydi. Hiç anlam veremedim.

Herkeste aynı sorunlar yaşanacak değil elbet ama tavsiyemi geri çekme gereği hissettim.. Kusuruma bakmayın lütfen. Bundan sonra tavsiyelerimi daha geniş bir vakit sonrasında yapma gibi bir ders çıkardım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt