FHD Standart TV Arayanlar & Tavsiye Edecek Olanlar

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
a101 49" toshiba ips paneldi sanırım ama fiyatları uçtu maalesef
6 ay önceki fiyatlar hatırlanırsa şuan tv alınamaz. Bu sebeple bu zamlara kendimi motive etmeye çalışıyorum. Düşünsene; o zamanki JVC 50V73T fiyatına şuan boş fhd bakıyorum. Bu gerçekle alışveriş yapmaya çalışmak kötü bir duygu

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
6 ay önceki fiyatlar hatırlanırsa şuan tv alınamaz. Bu sebeple bu zamlara kendimi motive etmeye çalışıyorum. Düşünsene; o zamanki JVC 50V73T fiyatına şuan boş fhd bakıyorum. Bu gerçekle alışveriş yapmaya çalışmak kötü bir duygu

bugün black friday indirimi var bir sürü yerde araştır istersen

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
48 inch FHD ama IPS mi bilmiyorum. Fiyat 1.700 TL aşağıda linkde

Güzel yakalamışsın. Ama bu modelle ilgili hiçbir veri bulamadım neredeyse. Başka bir yerde de satılmıyor. Çok eski bir modeldir belki de. Smart özellliği de koymuşlar ama ürün eski ise birçok destek çekilmiştir: Ne kadar işe yarar; belirsiz. Ama fiyat güzel.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Orta üstü yaş grubunun sadece tv izlemek için (hd,sd) kullanacağı bir standart,düz bir IPS panel (açılı izleme oluşacak) FHD tv arayışımın son durumu özetlersek;
Şuan kendi imkanlarımla ve arkadaşların destekleriyle Vestel üretimli alternatifleri ikiye düşürdüm:
-Regal 49R4020F (600hz) (3 yıl garanti, 2200tl)
-Finlux 48FX410F (Tarama hızına bazı yerlerde; Real Motion Rate 100hz, bazı yerlerde 600hz belirtilmiş. buradan donanımsal 100, yazılımla 600hz gibi anlıyorum. Ama donanımsal 100hz'i şuan kim kaybetmiş de bu alt model bulunsun. Ayrıca Adem Bey, başka bir konuda bu cihazdan için Samsung VA panel demiş. F/P çok iyi ) (3 yıl garanti, 1850tl)

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
Aşağıda bazı bilgiler var 2018 üretimi olduğu yazıyor. Ne kadar doğrudur bilemem ama bu fiyata bu özellik biraz zor bulunur gibi geliyor.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Aşağıda bazı bilgiler var 2018 üretimi olduğu yazıyor. Ne kadar doğrudur bilemem ama bu fiyata bu özellik biraz zor bulunur gibi geliyor.

Onu ben de gördüm. Ama arama motoru tarzındaki web sitelerinin bilgilerine fazla güvenmemek lazım. Kağıt üzerinde dediğin gibi; fiyatına göre süper ama tv belirsiz; destek lazım.
Ayrıca carrefour bölgesel teslimat yapıyor kendi ekipleriyle. Benim sipariş Sivas'a gidecek. Sorgulayınca stok vermedi. :(

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
bugün black friday indirimi var bir sürü yerde araştır istersen
Çok baktım gün içersinde birçok sitede. Bu seferli cuma indirimi bence boş çıktı. Bazı firmalar sadece belli modelleri indirime almışlar; o modeller de benim aradıklarım çıkmadı. Bazıları kuponla indirim yaptı. O indirimi zaten normalde de yapıyorlar. Tutturan olduysa süper. Bana vurmadı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yok ya ben ümidimi kaybettim. Ayrıca bu tip desteklerin bir kişi üzerine binmiş olması, beraberinde mutsuz sonları da birlikte getiriyor. Talebi karşılayamayan arz. Mutsuz ve bilgiye,deneyime ve altı dolu tavsiyeye aç forumdaş kitlesi :(

Zaman herşeyin ilacıdır derler.:bilmiyom:sirit
Kişi konusuna şimdilik yapabileceğimiz birşey yok, zamanla artış olabilir.:kas

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Millet düz fhd'ye o kadar ilgisiz ki; müşterisi olmayan esnaflar gibi dükkanın önünde tavla atıyoruz.

Ben ilgiliyim aslında çünkü smart TV aldırdım zamanında heves edip, şimdi YouTube'u zor çalıştırıyor.
Uydusundan yana bir sıkıntım yok ama o ayrı mesele.
Uydulu, paneli iyi, usb medya desteği kapsamlı düz bir FHD tv çok iyi olur.
Ama firmalar trendi takip etme konusunda ısrarcı.
Kaliteli FHD'yi zamanında alacaktık bence.
İyi bir UPS, nem olmayan bir ortamda uzun süre giderdi bence. :sirit

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Ben ilgiliyim aslında çünkü smart TV aldırdım zamanında heves edip, şimdi YouTube'u zor çalıştırıyor.
Uydusundan yana bir sıkıntım yok ama o ayrı mesele.
Uydulu, paneli iyi, usb medya desteği kapsamlı düz bir FHD tv çok iyi olur.
Ama firmalar trendi takip etme konusunda ısrarcı.
Kaliteli FHD'yi zamanında alacaktık bence.
İyi bir UPS, nem olmayan bir ortamda uzun süre giderdi bence. :sirit
Lafım sana değil. Zaten dükkanın önündeki tavlayı senle atıyoruz :) İşler kesat.
Ya resmen zorla, döverek smart satıyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt