Fethiye'den Manzaralar

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam, senin bu dükkanın orada evlerin fiyatları ne kadar, 2,5 yıl var emekliliğe, hani belki olur ya bi ev nasipleniriz oralardan

Bu günün koşullarında 350 ile 450 bin dolaylarında değişiyor evin oda sayısı konumu ve durumuna göre. Bizim buradan biraz yukarısı Ovacık bölgesidir, Genelde İngilizlerin tercih ettiği bölgedir, Bir dağ düşünün, O dağın bir eteğinde biz, diğer eteğinde Ölüdeniz var ve tam tepesi de Ovacık dediğim yer oluyor. Orada ise normal ev olarak bakarsanız 550-650 arası, Genelde Orka gurubun yaptığı villalar vardır villa tipi bakacak olursanız 800 ile 1.500 arası değişiyor maalesef.

Allah ev almak isteyenlerin yardımcısı olsun ama sırf bu yüzden hayatım boyunca ev almayı düşünmedim ben. Kiracıyım, Fethiyenin dışında köyde yaşıyorum, 3 oda 1 salon çift banyo 128m2 ye ilaveten 400m2 bahçesi olan eve 750tl kira ödüyorum :)

G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
Bu günün koşullarında 350 ile 450 bin dolaylarında değişiyor evin oda sayısı konumu ve durumuna göre. Bizim buradan biraz yukarısı Ovacık bölgesidir, Genelde İngilizlerin tercih ettiği bölgedir, Bir dağ düşünün, O dağın bir eteğinde biz, diğer eteğinde Ölüdeniz var ve tam tepesi de Ovacık dediğim yer oluyor. Orada ise normal ev olarak bakarsanız 550-650 arası, Genelde Orka gurubun yaptığı villalar vardır villa tipi bakacak olursanız 800 ile 1.500 arası değişiyor maalesef.

Allah ev almak isteyenlerin yardımcısı olsun ama sırf bu yüzden hayatım boyunca ev almayı düşünmedim ben. Kiracıyım, Fethiyenin dışında köyde yaşıyorum, 3 oda 1 salon çift banyo 128m2 ye ilaveten 400m2 bahçesi olan eve 750tl kira ödüyorum :)

Memur aklı işte, illaki ev satın alınacak diye kazınmış kafamıza ? Sizin kaldığınız köydeki evler de güzelmiş, çift banyolu, kocaman bahçeli, siz deyince daha da mantıklı geldi kirada oturmak. Çok özel değilse hangi köy, çünkü iyice bir niyetlendim o taraflara. Aslında kalabalıktan ziyade sessiz sakin manzaralı, doğası güzel olsun, köy olsun kasaba olsun fark etmeyen bir yer her zaman tercihimdir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Allah, fırsatçılara kazandırmayı, yedirmeyi nasip etmesin inşallah.

Geçen hafta, Kuşadası Güzelçamlı'da günlüğü 200 liradan 1+1 kiraladık.
Hey gidi beeeee, Eski rut alanım benim orası :)

2005 2008 arası 3 yıl boyunca Kuşadası merkez, Davutlar, Güzelçamlı bölgesine gidip geldim. Aykuştur sitesi ve adını daha hatırlamadığım onlarca site hey gidi hey vallahi çok özlemişim ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Memur aklı işte, illaki ev satın alınacak diye kazınmış kafamıza ? Sizin kaldığınız köydeki evler de güzelmiş, çift banyolu, kocaman bahçeli, siz deyince daha da mantıklı geldi kirada oturmak. Çok özel değilse hangi köy, çünkü iyice bir niyetlendim o taraflara. Aslında kalabalıktan ziyade sessiz sakin manzaralı, doğası güzel olsun, köy olsun kasaba olsun fark etmeyen bir yer her zaman tercihimdir.
Ben size bu gece yatarken pencereden eve giren sesleri kaydedeyim. Sabah güne başlarken de çekeyim, sonra bir daha düşünün bakalım Fethiyede o kalabalık trafik içerisinde korna motor egzost sesleri içerisinde arabayı park edecek yer bulamadan komşunun öksürüklerini duyacak kadar mahrem kalmayan evlere üstüne bir de 300 500 bin para vermek istermisiniz :)

Benim oturduğum ilçe Seydikemer. Adı ilçe diye geçse de aslında biraz gelişmiş bir köy olarak düşünebilirsiniz.

Peki ben neden Seydikemeri tercih ettim?

1- Fethiye ile arası 27km yani denize ulaşmam 30 dakika

Menekşe Yazan yer benim Evimin Olduğu mahalle
18171045e08323b80.png

260bd46eac0850b54.png

2- Yayla bölgesi olan SEKİ ye 50km mesafede yani yaz dönemi bunaldığınız zamanTemmuz ayında 15 dereceyi görmek istersem bana en fazla 1 saat o da Karabel mevkiinde durup 1300 rakım tepede oturup manzaraya karşı çay içme süresi dahil :)

Tabi bu coğrafyada kar görebileceğin yer olduğunu da unutmamak lazım ;)

krbl.jpg

3- Canınız şöyle güzel bir nehir kıyısında özel sarımsaklı sos ile yapılmış alabalık istemiş olabilir, O zaman sizi Ortaköy Ören yeri Mehmet Ekinci abimizin mekanına da alabilriiz :kas

Düşünün ki şu güzelliklere benim oturduğum yerden ulaşma mesafesi 10 dakika :)

20200607_134214.jpg

20200607_133128.jpg

4- Gelişmemiş yer olması nedeniyle ufak tefek sorunları olsa da tam bir doğal güzellik burası, Benim evimin arka cephesi Çam ormanlarına bakıyor, Eşen çayı bizim ilçenin içerisinden geçiyor. Ancak bölge halkından kültürel anlamda pek bir şey beklemeyin. Ağırlıklı yörüktür buralar ve ben buraya taşındığımda bu bölge insanından şu lafı öğrendim ''Dağ adamı, Hasta eder sağ adamı''

Kültürel anlamda kendilerini geliştirmek gibi bir dertleri yok. Anadan babadan atadan kalan dağ tepe tarla toprak üzerinden sata sava veya ekip biçe şeklinde geçiniyorlar. Sosyal anlamda da burada belediyenin öyle girişimlerini falan göremezsiniz, sosyal tesis mi? O ne la? gibi bir mantık vardır burada.

Bu nedenle biz, huzur ve sükunet için burada yaşar ancak akşamları ve haftasonları kendimizi ya Antalya ya da Fethiye tarafına atarız.

Antalya ile aramızda takribi 2 saat var. Kaş Kalkan bölgesi takribi 1 saat.

Merak ettiğiniz, sormak istediğiniz her ne var ise seve seve cevaplarım :ok

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
İşin gerçeği, Muğlanın tadına varmak için akyakada en az iki gece iki gün geçirmeniz lazım ama Akyaka Fethiyeden çok daha coşmuş durumda. Adı villa olup da kendisi kıytırık bir ev olan yere dahi günlük 1500tl istiyorlar.

Çok merak ediyorum bu paraların vergileri devletimize ödeniyor mu acaba? :alala

Ben bu gün o haftalık 4500 olan yer için detaylı bilgi talep ediyorum arkadaşlardan. Önce bir yerini yurdunu koşulları bir öğreneyim ki sonra dışı sizi içi beni yakmasın :)

merakle geri dönüş bekliyoruz hocam haftalık4500 iyi fiyat ama dediğiniz gibi villa mı villacık mı :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı , valla hocam yer güzelmiş. Tam aradığım yerlere örnek oturduğunuz yer. Bende o dediğiniz kalabalık ve keşmekeşten hoşlanmıyorum, sakin huzurlu bir yer istiyorum. ben şimdi bu dediğiniz yerleri bi inceleyeyim g. earth üzerinden, teşekkürler :mutlu
Buyrun gelin mahalle komşusu oluruz belki :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
O halde şu gece güzelliğini de ekleyeyim. Burası Seydikemerde gidip iki tek atılabilir tek mekan olan Esinti Cafe :ok

Çok güzel bir manzaraya hakim tepededir. Aile işletmesi ve çok kıymetli insanlar. İlçe ve ilçenin civari ile Eşen çayı ram anlamı ile gözler önünde kalır burada. O ayın doğduğu yerden sabah da güneşin doğuşunu izlersiniz hem de bedava ?

20200705_214738.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
O halde şu gece güzelliğini de ekleyeyim. Burası Seydikemerde gidip iki tek atılabilir tek mekan olan Esinti Cafe :ok

Çok güzel bir manzaraya hakim tepededir. Aile işletmesi ve çok kıymetli insanlar. İlçe ve ilçenin civari ile Eşen çayı ram anlamı ile gözler önünde kalır burada. O ayın doğduğu yerden sabah da güneşin doğuşunu izlersiniz hem de bedava ?

20200705_214738.jpg
yani tam benlik demek istedin usta :kiskis :kiskis :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt