Enigma2 sistemde hangi Imaj daha verimli, neden?

Hangi Imajı kullanıyorsunuz?

• Openatv

Oy: 5 41.7%
  • openpli

Oy: 3 25.0%
  • openbh

Oy: 1 8.3%
  • Ben hiç birini kullanmıyorum,beninki farklı

Oy: 3 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    12
  • Anket kapatılmış .
teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Ankette "beninki" yazmışım iyimi :) o "benimki" olacaktı, buradan düzeltir siz gençleri düşünceye soktuğum için özür dilerim :ok

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
742
7020S de Pli kullanmıştım zamanında, daha doğrusu CF kart büyük olduğu için multiboot ile her imaj yüklüyordum. Hey gidi günler sene 2003 ler.

T Çevrimdışı

turanvio

Yeni Üye
7 Şub 2024
16
41
bende zgemma 11 var bircok imaj denememe ragmen en hosuma gidenler openatv 7.4 ve blackhole 5.3 oldu
ama sunuda belirteyim birtanede mediastar gazal 20 plus aldim daha cok bunla izliyorum

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Serhat Altun 

Aktif Üye
11 Ara 2019
72
63
S.A. teraspy hocam çok uzun yıllar önce ( 2002 veya 2003 olabilir ) dreambox ile tanıştım o gün den bu tarafa enigma cihaz kullanıyorum, yaklaşık 10 senedir vu duo2 enigma2 cihaz kullanıyorum " 4K pahalı geliyor alamıyorum " son derece memnunum imajların hemen hepsini denedim openpli ile openatv arasında seçim yapmak durumunda kaldım openatv yi tercih ettim tercih sebebim iptv ile ilgili oldu atv nin daha stabil çalıştığını gözlemledim

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
bende zgemma 11 var bircok imaj denememe ragmen en hosuma gidenler openatv 7.4 ve blackhole 5.3 oldu
ama sunuda belirteyim birtanede mediastar gazal 20 plus aldim daha cok bunla izliyorum
Openatv 7.4 dün zgemma içinde stabil çalışmadığını duymuştum, genelde 7.3 tercih ediliyor acaba Python versiyonu ile alakalı olabilir mi bilemiyorum.

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
S.A. teraspy hocam çok uzun yıllar önce ( 2002 veya 2003 olabilir ) dreambox ile tanıştım o gün den bu tarafa enigma cihaz kullanıyorum, yaklaşık 10 senedir vu duo2 enigma2 cihaz kullanıyorum " 4K pahalı geliyor alamıyorum " son derece memnunum imajların hemen hepsini denedim openpli ile openatv arasında seçim yapmak durumunda kaldım openatv yi tercih ettim tercih sebebim iptv ile ilgili oldu atv nin daha stabil çalıştığını gözlemledim
Sen nerelerdesin mübarek :) Geçenlerde yeğenim bana bir cihaz bıraktı "eniştem bu sende kalsın bir süre , bak ne istiyorsan yap bozulacak diye de sıkıntıya girme" dedi. Openpli yüklüydü ,çeşitli denemeler yaptım kendimce,bir süre sonra openatv yükledim,ardından openbh.Bu arada hepsinin Türkçe çevirisine hayran kaldım doğrusu,bunca yıldır kullanılıyorlar birisi de çıkıp "şunu çevireyim bari düzgün bir çeviri olsun" dememiş :haha1 ,çünkü bir ara baktım bir bölüme ve OK dedim ,küt gitti herşey, sonra mo dosyasını gettext ile po yapıp çevirdiğimde meğer başka bir şey anlatıyormuş,yani kaldırın diyormuş iyi mi ,fakat üzerindeki çeviri alakasız bir çeviriydi :hihi .Tabii bir konuda tek kalmak çok kötü,kendim de yaşadığım için biliyorum bu nedenle sevgili "Apachi70"e de teşekkür ediyorum,çünkü baktığımda çevirinin Apachi70 tarafından yapıldığını gördüm.Ben de tamamını olmasa da neredeyse %50 çeviriyi kullanıcıya göre yeniden çevirdim,buna bazı eklentiler de dahil tabii.Bu arada stabilite sanırım kullanılan Python versiyonu ile alakalı olabilir,gerçi çok bildiğim bir konu değil açıkçası :)

S Çevrimdışı

Serhat Altun 

Aktif Üye
11 Ara 2019
72
63
Sen nerelerdesin mübarek :) Geçenlerde yeğenim bana bir cihaz bıraktı "eniştem bu sende kalsın bir süre , bak ne istiyorsan yap bozulacak diye de sıkıntıya girme" dedi. Openpli yüklüydü ,çeşitli denemeler yaptım kendimce,bir süre sonra openatv yükledim,ardından openbh.Bu arada hepsinin Türkçe çevirisine hayran kaldım doğrusu,bunca yıldır kullanılıyorlar birisi de çıkıp "şunu çevireyim bari düzgün bir çeviri olsun" dememiş :haha1 ,çünkü bir ara baktım bir bölüme ve OK dedim ,küt gitti herşey, sonra mo dosyasını gettext ile po yapıp çevirdiğimde meğer başka bir şey anlatıyormuş,yani kaldırın diyormuş iyi mi ,fakat üzerindeki çeviri alakasız bir çeviriydi :hihi .Tabii bir konuda tek kalmak çok kötü,kendim de yaşadığım için biliyorum bu nedenle sevgili "Apachi70"e de teşekkür ediyorum,çünkü baktığımda çevirinin Apachi70 tarafından yapıldığını gördüm.Ben de tamamını olmasa da neredeyse %50 çeviriyi kullanıcıya göre yeniden çevirdim,buna bazı eklentiler de dahil tabii.Bu arada stabilite sanırım kullanılan Python versiyonu ile alakalı olabilir,gerçi çok bildiğim bir konu değil açıkçası :)
S.A teraspy hocam ben aslında sürekli buralardayım lakin işlerin yoğunluğundan foruma giremiyorum ancak akşamları müsait oluyorum onuda torunlar bırakırsa tabii. chazların Türkçe çevirisi nde haklısın ama biraz haşır neşir olunca komutların ne işe yarayacağını çözüyorsun stabilite konusu evet python ile ilgili openatv ekibinin biraz daha ilgili olduğunu düşünüyorum kolay gelsin hayırlı akşamlar

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
S.A teraspy hocam ben aslında sürekli buralardayım lakin işlerin yoğunluğundan foruma giremiyorum ancak akşamları müsait oluyorum onuda torunlar bırakırsa tabii. chazların Türkçe çevirisi nde haklısın ama biraz haşır neşir olunca komutların ne işe yarayacağını çözüyorsun stabilite konusu evet python ile ilgili openatv ekibinin biraz daha ilgili olduğunu düşünüyorum kolay gelsin hayırlı akşamlar
Ohh maaşallah,Allah güzel günler göstersin tüm çocuklarımıza. Openatv konusunda haklısın,bana da öyle geldi ,en azından sürümlerini yükseltiyorlar hatta forumlarına üye olayım dedim (belki de olurum bir ara) ama sonradan vazgeçtim, çünkü bu sefer de duramıyorum :)

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
@emmim şimdi herkes Android ya da Google TV'ye yöneldi, kimse eskisi gibi imajla falan uğraşmak istemiyor.
Sevgili necati, elimde 2 cihaz var (şimdilik) birini geri vereceğim (E2 olan) , diğeri benim S11 (android) .Her iki cihazı da test etme imkanım oldu, inan aralarında bence uçurumlar var ve bana göre ne yazık ki E2 (diyeyim kısaca) önde görünüyor.İki cihazı yan yana test etme imkanım hiç olmamıştı ,kullandım ama karşılaştıramamıştım.İşin ilginç tarafı her iki cihazın işlemcisi de aynı [3798MV200] ,tek fark işletim sistemleri :) biri android (S11) diğeri linux(zgemma twin) ,ben görüntülerine alışık olduğumdan aynı kanalı her iki cihazda açıp hanıma test ettirdim,"hangi görüntü daha iyi" v.s diyerek.bana "hdmi2 deki" dedi ,çok canlı ve kadının yüzündeki çizgiler bile belli oluyor bu giriştekinde" dedi :)
O girişteki cihaz E2 idi.Tabii sana bir cevap olarak değil de genelde herkese yazıyorum sevgili necati bunu.Bana kalsa bu cihazların verdiği kaliteyi bence ne android tv ne de linux tv vermiyor ki bunu da çok yakından deneme şansım da oldu,aslında bu uydu alıcılarını bence prof kullanıcılar hala kullanıyorlar :ok

Geri
Üst Alt