En çok Problem Çıkaran Yer Sağlayıcı Sizce Hangisi (Anket İçerir)

En Çok Sorun Çıkartan Yer Sağlayıcı Firma Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    37
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir çalışma kapsamında (Konuyu biliyorsunuz)

Görüşlerinize ihtiyacım var dostlar.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Amazon çiçeksepeti hiç alışveriş yapmadım. İlk alışverişim 2004 yılında hepsiburada idi. Siemens cx65 cep telefonu almıştım. Gittigidiyordan o zaman çok satış yapmıştım. Neyse ben hiç biriyle sorun yaşamadım.
Bir çok ürün aldım. İadelerim oldu bir çok sefer hiç sorun yaşamadım ? oy kullanamicam.

G Çevrimdışı

GKHN_01

Yeni Üye
6 Kas 2020
34
33
Hepsi burada gitti gidiyor ve çiçek sepeti diyebilirim bu konuda seçenekler arasında. Sahte ürün satan satıcıyı uyardım hepsiburada firmasına ama düzeltmediler bile laf sadece ilgileniyoruz diyip öyle kalıyor. Yazık halkımız orijinal sanarak beyanata göre sahte ürün kullanıyor. Uyarıyorum aracı firma umrunda değil. Ben tüm alışveriş platformlarını kullanırım abi önemli olan bilinçli tüketici olmak satıcı ile iletişime geçmeden yorumlarına bakmadan sipariş vermiyorum. Yanlış ürün gönderiyorlar sonra elimizde yok diyorlar o model için ?

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
ePTTavm ?? Kendileri 2019 yılında satın aldığım ve bir yıl geçmeden windows tarafından kara listeye alınıp engellenen key için sorununuzu satıcı ile çözün yasal haklarınız saklıdır biz yer sağlayıcıyız diyerek kalitelerini belli etmişlerdir. Aynı durumda gittigidiyor güncel satış fiyatı üzerinden mağduriyetimi gidermiştir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
ePTTavm ?? Kendileri 2019 yılında satın aldığım ve bir yıl geçmeden windows tarafından kara listeye alınıp engellenen key için sorununuzu satıcı ile çözün yasal haklarınız saklıdır biz yer sağlayıcıyız diyerek kalitelerini belli etmişlerdir. Aynı durumda gittigidiyor güncel satış fiyatı üzerinden mağduriyetimi gidermiştir.
Aynı olay başıma Amazon Türkiye'de geldi.
Microsoft Office almıştım.
Desteğe yazdım, gün içerisinde iadem yapıldı, o satıcının da hesabı kapatıldı. :hihi

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Bence bu listenin gülü ePTTavm ama listede yok o yüzden oyumu bana göre ikinciliği kesinlikle kaptırmayacak olana kullanıyorum.

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Çiçek sepetinde sadece 2 kez olmak üzere hepsinden çok alışveriş yaptım. Hemen hiç sorun yaşamadım. Son zamanlarda tercihimi Amazon'dan yana kullanıyorum prime dolayısıyla, tabi alacağım ürünün fiyatı uygunsa. Trendyol'dan uzak durmaya çalışıyorum ama ordan da hanım çul-çaput aldığı için mecbur devam, ama kesinlikle kart kaydetmiyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
son zamanlarda Amazon hariç hepsi berbat, alıcıyı değil satıcıyı koruyorlar maalesef.
Haklı olabilirsiniz ancak en azından n11 , Hepsiburada da karşınızda muhatap var. Konu zaten bu gibi sitelerin müşteri hizmetlerinin biz aracıyız karışmayız gibi yaklaşımlarına yönelik açıldı .Yoksa yukarıda yazdığım gibi e ticaret için halen ciddi kanun ve yaptırımlar gerekiyor.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Haklı olabilirsiniz ancak en azından n11 , Hepsiburada da karşınızda muhatap var. Konu zaten bu gibi sitelerin müşteri hizmetlerinin biz aracıyız karışmayız gibi yaklaşımlarına yönelik açıldı .Yoksa yukarıda yazdığım gibi e ticaret için halen ciddi kanun ve yaptırımlar gerekiyor.
eskiden yani 1998-2000 lerin başında HB çok iyi idi, ne desek hemen yapıyordu, tabii o tarihlerde internetle ilgilenen çok azdı, birde güvenlik sorunları ile internetten alışveriş yapanlar TR de parmakla gösteriliyordu, ben o parmakla gösterilenlerdenim, ama sonra malum piyasayı tuttular, büyüdükçe büyüdüler ve artık müşteri değil kendilerine komisyon ödeyenler haklıdır pozisyonuna geldiler maalesef. TR de bugüne kadar açılmış, tüm alışveriş sitelerinden bir şekilde alışveriş yaptım hatta bazıları kapandı bile bu arada. Yirmi yılı geçmiş ama hala devlet bu konularda çok ağırdan alıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri