Elektrikli Süpürgenin Motorunu kendim değiştirebilir miyim?

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Arkadaşlar bugün eşim temizlik yaparken süpürgeden yanık kokusu gelmiş. süpürgenin içini açtım motorun pervaneleri hiç dönmüyor sanki içinde plastik bir parça erimiş gibi. motor dışındaki koruma süngerinin de bir kısmı erimiş. resim gelsin

IMG-20201128-WA00111.jpg

buram buram plastik yanığı kokuyor. sanırım motorun değişmesi gerek. motorun parça numarası filan var mıdır nerede yazıyor? nasıl/hangi siteden temin ederim. internette biraz baktım ama birebir aynı ürünler bulamadım. şuna benzer ürünler var.

gaydirigubbak-motora8bba95b377d75c9.jpg

bana tamamen farklı ürünler gibi geldi.

IMG-20201128-WA00101.jpg

IMG-20201128-WA00091.jpg

şu 515ı774 yazan parçadaki vidaları çıkarmama rağmen kapağı sökemiyorum nedendir acaba. (çıkarıp napacan deseniz haklısınız valla :) ) bu arada süpürge modeli bu

Adem-hocam-siz-bana-yardimci-olursunuz-gibi-geliyor.jpg

ve bu motor neden yandı onu da merek ediyorum kablosunda temassızlık yapan bir yer vardı fişi prize 180 derece ters çevirip takınca çalışıyordu bi ara kabloyu tamir ederim dedim ama deyiş o deyiş öylece kaldı. A Adem Helvacı hocam siz sadece tv tamiri yapmıyorsunuz sanırım. ilgilenenlerden bi yardım bekliyorum. vay arkadaş saat iki olmuş yatayım ben.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Değiştirisin tabii ,gayet kolay nasılsa sökmüşsün ,takmak daha kolay bence ,söküm zor:)
İzmirde olsan Çankayaya git ısıtma-soğutmacılarda kesin bulursun derim,ama sanırım çevrende de bulursun,motoru götür yanında ,göster ve varsa al :ok

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
senin süpürgeye uyumlu motor al tak kullan

Teşekkür ederim ben de bu bekatech leri gördüm internette ama aynısı değil gibi geldi. Yine de bi satıcısıyla konuşayım. Bosch servisine gitsem bana bu motordan ver desem beni kazıklamaya kalkışır mi acaba. Veya biz parça satmıyoruz ver bize biz tamir edelim der mi ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Teşekkür ederim ben de bu bekatech leri gördüm internette ama aynısı değil gibi geldi. Yine de bi satıcısıyla konuşayım. Bosch servisine gitsem bana bu motordan ver desem beni kazıklamaya kalkışır mi acaba. Veya biz parça satmıyoruz ver bize biz tamir edelim der mi ?
Yoo,servise gitmene gerek yok ,bence dediğim gibi yap,motorla git ve aynısından al :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yedek parça arayanlar bu siteye de bakabilir;

Motordan önce bir kapasitör vardır, onu da kontrol edin derim ama sizin motora muhtemelen pislik kaçmış zamanla ve kısa devre olup yanmış sanırım.
Filtre temizliği bu bakımdan önemli. (Değişimi de.)
Ayrıca toz torbalı ise, toz torbasını yırtacak şeyleri vakumlatmaktan da kaçınmalısınız.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
aynı onlar biraz tip farklı gibi ama senin süpürgene uyumlu motor sorun yaşamazsın sorun çıkarsa uymazsa iade edersin satıcı Bosch BGC 1UB130 uyumlu diye satıyor zaten :ok

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37

Yedek parça arayanlar bu siteye de bakabilir;

Motordan önce bir kapasitör vardır, onu da kontrol edin derim ama sizin motora muhtemelen pislik kaçmış zamanla ve kısa devre olup yanmış sanırım.
Filtre temizliği bu bakımdan önemli. (Değişimi de.)
Ayrıca toz torbalı ise, toz torbasını yırtacak şeyleri vakumlatmaktan da kaçınmalısınız.
bu siteden birebir aynısını buldum 360 tl. ama site güvenilir mi acaba kazıklanmayalım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt