Elektrikli ocak tavsiyesi (Radyan mı, İndüksiyon mu?)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Açıkçası ben biraz yemek düşkünüyümdür. Ayıptır söylemesi. O yüzden ben bir türlü elektrikli ocak işine alışamadım. Evdekilerin görüşünü aldınız mı bu konuda? Eğer daha önce tecrübeleri olmadıysa gazlı ocak ile elektriklinin performansı bana göre çok farklı oluyor. (Ne yaparsanız yapın, frankeye bulaşmayın da)

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Annem 2019 yılında vefat etti. Babamla kardeşim yaşayacak evde. Babamla elektrikli ocak konusunda anlaştık ama forumdan görüş almadan da almak istemedim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Annem 2019 yılında vefat etti. Babamla kardeşim yaşayacak evde. Babamla elektrikli ocak konusunda anlaştık ama forumdan görüş almadan da almak istemedim
Allah rahmet eylesin. Başınız sağolsun. O zaman ben konuyu özellikle elektrikli ocak konusunda daha tecrübeli olanlara bırakayım. Bir de alternatif sunayım, son dönemde airfryerlar aldı yürüdü. Mevcut durumda daha pratik bir ortam sağlar mı diye düşünüyorum.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Allah rahmet eylesin. Başınız sağolsun. O zaman ben konuyu özellikle elektrikli ocak konusunda daha tecrübeli olanlara bırakayım. Bir de alternatif sunayım, son dönemde airfryerlar aldı yürüdü. Mevcut durumda daha pratik bir ortam sağlar mı diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim slowfood slowfood sağ olasın. Bir de elektrik bağlantısı da değişecek sanırım 🙁 Neyse bu konuda bilgisi olanlardan cevap bekleyelim bakalım ancak konu bir süre sonra aşağılara düşüyor. Gözden kaçar mı acaba?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teşekkür ederim slowfood slowfood sağ olasın. Bir de elektrik bağlantısı da değişecek sanırım 🙁 Neyse bu konuda bilgisi olanlardan cevap bekleyelim bakalım ancak konu bir süre sonra aşağılara düşüyor. Gözden kaçar mı acaba?
Sota Sota Başkan müsait olduğunda görüşlerini paylaşır. By_Trol By_Trol ustamız deneyimi varsa paylaşır. Umut Barış Umut Barış teknolojisi konusunda fikir verebilir.

Bu arada taban uyumluluğu nedeniyle indüksiyonlu ocaklar yeni kap kacak aldırıyor. Ama manyetik alan etkisiyle çalıştığı için hatırladığım kadarıyla en verimlileri onlar. (%84) Düşünülebilir.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
İndiksüyonluların reel verimi çok yüksek olmasının yanında kolay silinmesi, altının ısınmaması gibi çok güzel faydaları var. Uygun tencere tava kullanımı dışında hiç bir dezavantajı yok. İlk satın alım maliyeti de biraz yüksek tabi.

Ancak slowfood slowfood üstadın söylediği gibi ben de airfryer ve elektrikli düdüklü tencere ile genel tüm yiyeceklerin yapılabileceğini düşünüyorum. Gerektiğinde kullanmak üzere uygun fiyatlı sıradan elektrikli ocak veya tüplü ocak da bulunması iyi olabilir. Ankastre yerine koyulmayacaksa taşınabilir seçenekler de o durumlarda iş görecektir.

Son düzenleme:
Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
İndüksiyonlu ocak kullanıyorum tavsiye ederim. Temizliği aşırı kolay. 220 ile çalışanı da var ama genelde perilex bağlantı istiyor o yüzden özel hat cekilmesi gerekebilir. Ben temizliği, kendi zaman ayarı özelliğini ve örneğin çaydanlığı alınca kendi kapanmasını çok seviyorum 😊

Geri
Üst Alt