Elektrik zamları sonrası Led ampul zorunlu olmuştur...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
240-270 kwh arası kullanım vardı zam haberi yokken elektrikli semaver yerine cayları tüpte yapmaya ketle yerine kahve suyunu tüpte ısıtmaya masaüstü pc yerine laptop kullanmaya başladım 192 kwh ya düştü kullanım bilmeyerek yaptığım tasarruf sayesinde zamdan az etkilendim ama az kullansamda fatura aşağı inmedi yine 200 küsür geliyor şubat ayında 300 TL fatura bekliyorum...

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Çirkef medyanın haberinden kısa bir alıntı aşağıda:

ORTALAMA TÜKETİM İHTİYAÇLARI KARŞILIYOR

Kademeli tarifede üst limite geçiş için sınır olarak belirlenen aylık 150 kWh'lik miktar, aydınlatma ve temel ev araçları gibi tüm kullanımlara yetiyor. Yapılan hesaplamalara göre haftanın her günü yaklaşık 10 saat açık kalan ortalama bir televizyon ayda yaklaşık 27 kWh, 7 gün 24 saat çalışan bir buzdolabı ayda 30 kWh, haftada 3 gün çalıştırılan çamaşır makinesi ayda 19 kWh, haftada 2 gün çalıştırılan bir bulaşık makinesi 10 kWh, her gün 1'er saat yakılan 6 tane normal ampul ayda 10 kWh, haftada 2 gün 1'er saat kullanılan ütü 19 kWh elektrik kullanıyor. Bununla birlikte diğer ihtiyaçlarda dahil edildiğinde 150 kWh ortalama kullanıma ulaşılıyor.

Habere göre bakınca :
fırın
tost makinesi
saç kurutma
elektrik süpürgesi
bilgisayar
kettle-çaycı
traş makinesi
ısıtıcı
klima kullanmak yok
asgari tüketip asgari yaşayıp sürünmek var

ortalama tüketim bu anlama geliyormuş 206 liralık pahalı olmayan ortalama tüketimle gayette güzel yaşanabiliyormuş

Yalnız adamlar TV için 10 saat demişler.
"bol bol bizi izleyin ki; iyice mala bağlayın"

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
Panasonic ampullerin kötü olacağını düşünmüyorum. Ama nedense 806 lümen bana biraz az gibi geliyor. Belki psikolojiktir. Bilmiyorum. 1000 lümen civarı aydınlatma yapanlar daha iyi gibi geliyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Panasonic ampullerin kötü olacağını düşünmüyorum. Ama nedense 806 lümen bana biraz az gibi geliyor. Belki psikolojiktir. Bilmiyorum. 1000 lümen civarı aydınlatma yapanlar daha iyi gibi geliyor.
A101 ınflame 840 lümen verdiği ışık bu gayet yeterli
Panasonic kötü olacağını sanmıyorum normal bence

IMG_20220119_222356.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben duracell in de panasonic in de philips in de kendi üretimi olduğunu sanmıyorum. Ver çançinçon a parayı üretsin bassın adını malı bunlar.
Hepsi made-in china aynı yerden geliyor ama 1. kalite diye başlayıp gidiyor kaçıncı kalite üretim orası önemli.

Markalı ürünler birazcık kaliteli sağlam üretim yaptırıyor çoğu zaman çin'de kaliteli üretim de yapılıyor $ bakar :kiskis

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Nikola Tesla sizinle gurur duyardı.
Tasarruf işinin ampulle olmayacağını asansörsüz binaya bu ay sadece 18 lira elektirik faturası geldiğinde anlamadım. Bence tasarruf; kattle, ütü, fırın vs. kullanım miktarını düşürerek yapılır artık ??‍♂️
Bu saydıklarınızı çıkarttığımız ya da azalttığımız da zaten Moğol dönemine giriyoruz. Ama hala umudum var Tesla ya Benzeyen liderimiz 2023 de büyük atılımlar yapacaktır.

Size iyi geceler dilerim.

images-1-264798a8a14d7ccd74.jpg

osmanke Çevrimiçi

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,674
59
Ben 4 yıldır spot led kullanıyorum tüm odalarda bina yapılırken müteahit,e taktırtmıştım hala iyi çalışıyorlar ama içlerinden bir tanesi sadece arızalandı sürücüsü oda varya bomba etkisi yaptı adeta tavanda alçıpan içinde olunca çok ses yaptı elimde bayağı bir şerit led var yotube,de bir ara bakmıştım bu şerit ledleri en küçük kablo gizleyici kanallar varya onların üzerine monte edip tavana yaptırıyorlar ve oldukça,da hem güzel hem,de iyi ışık veriyor ben zaten evin sığınak bölümünde çalışma odam,da bunlardan kullandım 3 çipli olanlardan 30 amperlik,de besleme koydum 15mt çok rahat iyi aydınlatıyor tavsiye ederim

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Ben 4 yıldır spot led kullanıyorum tüm odalarda bina yapılırken müteahit,e taktırtmıştım hala iyi çalışıyorlar ama içlerinden bir tanesi sadece arızalandı sürücüsü oda varya bomba etkisi yaptı adeta tavanda alçıpan içinde olunca çok ses yaptı elimde bayağı bir şerit led var yotube,de bir ara bakmıştım bu şerit ledleri en küçük kablo gizleyici kanallar varya onların üzerine monte edip tavana yaptırıyorlar ve oldukça,da hem güzel hem,de iyi ışık veriyor ben zaten evin sığınak bölümünde çalışma odam,da bunlardan kullandım 3 çipli olanlardan 30 amperlik,de besleme koydum 15mt çok rahat iyi aydınlatıyor tavsiye ederim

30 amper kaç watt çekiyor Osman abi. Milletin ocağına incir ağacı dikmesin. :hihi

Geri
Üst Alt