Elektrik zamları sonrası Led ampul zorunlu olmuştur...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Elektrik zamları sonrası hemen hemen herkesin evinde bulunan 20'watt'lık tasarruflu ampulleri,

9 watt'lık led ampuller ile değiştirme zamanı gelmiştir böylelikle 11 watt ampul başı tasarruf etmiş olacağız..

Led ampullere zam gelmeden fiyatları şimdilik uygun herkes alsın evdeki ampullerini değiştirsin azda olsa katkı...

Ben 10'lu panasonic marka 8.5watt led ampul şiparişi geçtim dileyen olursa buyursun alsın bana fiyatı uygun geldi.

format_webp4b460311edcb766b.webp

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Powerkey 3 Yıldır kullanıyorum. :ok
By_Trol By_Trol Hocam benimde aklıma geldi 2 sene önce 20 wattlık var gerek yok dedim şimdi zorunluluk oldu led ampul

Zamanında 3-4 sene evel 20 tane 20 watt'lık tasarruflu ampul almıştım daha 5-6 tanesi duruyor denemek için dün led ampul aldım.

Bu led ampuller fazla ışık vermez çabuk bozulur diye almıyordum ışık kalitesini beğendim 10 lu paket şiparişi geçtim zamda gelince :kiskis

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
87 TL ye aldım aldıktan 20 dk sonra 92 TL oldu zamlar çabuk geliyor :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu yüksek zamlarından sonra insanlar nerden nasıl daha fazla tasarruf yapacağını araştırmaya başladı..Baştakiler tasarruf yapmıyor,halkın çoğunluğu mecburen yapıyor.
Daha önce 4 kere seçim oldu o kadar olaylar oldu bu halk gitti yine onları seçti hak ediyoruz şimdi gideceklerini anladılar ...

kendilerine 20 sene oy veren %51'e bu zamlar ile teşekkür ediyorlar yine gidip aynı yere oy versinler ..

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Fiyat çok iyi, ben tahammül edemiyorum beyaz ışığa. Salonumda yıllardır led avize var,diğer odalardada tasarruflu halojenlerden. Bozuldukça lede geçeriz bizde. Hayırlı olsun umarım güzel çıkar, Bim’den bu fiyata ilginç markaları alamazsınız.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
4-5 yıldır led ampul kullanıyoruz. Tasarruflu ampullere göre daha iyi ve hemen aydınlatıyor. Salona 2 yıl önce Migros indiriminden beyaz renk Duracell almıştım şimdi hiçbir yerde yok. Osram-Philips de kullanıyorum Duracell renk tonu olarak daha iyi. Buzdolabının faturaya etkisi büyük, dolabı değiştirince fatura 50 lira az gelmeye başlamıştı.

E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
Çirkef medyanın haberinden kısa bir alıntı aşağıda:

ORTALAMA TÜKETİM İHTİYAÇLARI KARŞILIYOR

Kademeli tarifede üst limite geçiş için sınır olarak belirlenen aylık 150 kWh'lik miktar, aydınlatma ve temel ev araçları gibi tüm kullanımlara yetiyor. Yapılan hesaplamalara göre haftanın her günü yaklaşık 10 saat açık kalan ortalama bir televizyon ayda yaklaşık 27 kWh, 7 gün 24 saat çalışan bir buzdolabı ayda 30 kWh, haftada 3 gün çalıştırılan çamaşır makinesi ayda 19 kWh, haftada 2 gün çalıştırılan bir bulaşık makinesi 10 kWh, her gün 1'er saat yakılan 6 tane normal ampul ayda 10 kWh, haftada 2 gün 1'er saat kullanılan ütü 19 kWh elektrik kullanıyor. Bununla birlikte diğer ihtiyaçlarda dahil edildiğinde 150 kWh ortalama kullanıma ulaşılıyor.

Habere göre bakınca :
fırın
tost makinesi
saç kurutma
elektrik süpürgesi
bilgisayar
kettle-çaycı
traş makinesi
ısıtıcı
klima kullanmak yok
asgari tüketip asgari yaşayıp sürünmek var

ortalama tüketim bu anlama geliyormuş 206 liralık pahalı olmayan ortalama tüketimle gayette güzel yaşanabiliyormuş

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Çirkef medyanın haberinden kısa bir alıntı aşağıda:

ORTALAMA TÜKETİM İHTİYAÇLARI KARŞILIYOR

Kademeli tarifede üst limite geçiş için sınır olarak belirlenen aylık 150 kWh'lik miktar, aydınlatma ve temel ev araçları gibi tüm kullanımlara yetiyor. Yapılan hesaplamalara göre haftanın her günü yaklaşık 10 saat açık kalan ortalama bir televizyon ayda yaklaşık 27 kWh, 7 gün 24 saat çalışan bir buzdolabı ayda 30 kWh, haftada 3 gün çalıştırılan çamaşır makinesi ayda 19 kWh, haftada 2 gün çalıştırılan bir bulaşık makinesi 10 kWh, her gün 1'er saat yakılan 6 tane normal ampul ayda 10 kWh, haftada 2 gün 1'er saat kullanılan ütü 19 kWh elektrik kullanıyor. Bununla birlikte diğer ihtiyaçlarda dahil edildiğinde 150 kWh ortalama kullanıma ulaşılıyor.

Habere göre bakınca :
fırın
tost makinesi
saç kurutma
elektrik süpürgesi
bilgisayar
kettle-çaycı
traş makinesi
ısıtıcı
klima kullanmak yok
asgari tüketip asgari yaşayıp sürünmek var

ortalama tüketim bu anlama geliyormuş 206 liralık pahalı olmayan ortalama tüketimle gayette güzel yaşanabiliyormuş
Bulaşık makinesi hesaba katmışlar ya. Elde yıka diyebilirlerdi ?

Fırın kullanmayıverin,semt pidecinize ufak bir bedelle tepsi attırın içeri,

Tostu tavada ocakta yapın

Saç havluda kendi kurur doğal olarak

Çalı süpürgesine geçin

Çay ocakta olacak

Traş Ali Desidero abimiz gibi jiletle

Isıtıcı Soba

Klima yerine çay için hararet alır

Bu zihniyetin bakış açısını yazmak istedim sinirlenen olduysa kusura bakmasın ama böyleleri aramızda yaşıyor ?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Neredeyse on yıldır zaten Led ampül kullanırım. Bim'in ampüllerini gün ışığı olanı kullanıyorum. Kalvin değeri 2700 olduğu için, Kalvin değeri 4000 olanla değiştiricem bakalım. Nette makel marka gördüm kafama yattı. Kalitesi nasıl tam bilmiyorum. Ama Bim'in ampulleri hakikaten uzun ömürlü.. 12.90 TL olmuş. Yinede uygun bence..
Tasarruf ampulü (florasan) sevmiyorum. Isınınca aydınlanıyor. Ve biraz daha fazla yakıyor.
Bazı oda lavabo gibi yerlerde ise a101 de 15 watt olan var. İyi ki var. Onu kullanıyorum. Keşke günışığı olanda gelse.. Geçen gördüm yine e14 duy olanda gelmiş ve yakın zamanda 9 watt günışığı olanda gelmişti. Onun Kalvin değeri ise 3000 Kalvin ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt