Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Onu bunu bırakında gidişat hiç iyi değil... Sürekli fiyatlar artıyor. Nereye kadar gidecek bilmiyorum.. Gırtlağa dayandı artık...
İlk sandık gelene kadar gider yine hata yapıp oylar saraylıya giderse işte o zaman herkes çıra gibi yanar oyunuza sahip çıkın...

Ayık olmalı eşi dostu örgütlemeli saraylıya oy çıkmasın gelecek seçimler herkes için son sans tren kaçtı kaçar...

Akıllanmayan milletin hakkııdır sürünmek oylarımıza sahip çıkalım yeter artık yemeği değiştirme vakti geldi..

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
150 kwh sınırını da fatura bazlı yapmışlar mesela faturanız 45 günlük diyelim 150kWh'dan sonrası aylık kullanım dikkate alınmadan 45 gün üzerinden hesaplanacak 150KWh'ı geçen kısım direkt 2.06 TL olarak ücretlendirilecek.

45 günlük faturaysa 225 kwh üstü yüksek tarifeden hesaplanır. Fatura kaç günlükse çarpı 5 kwh yaparak düşük tarife sınırı hesaplanıyor.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Aynen. Bu hesaptaki kayıp/kaçak faktörü ne, onu da bilsek.
Onu kendiniz hesaplayabilirsiniz hocam.
Açıklanan yeni tarife:
Alt Kademe: 1.37₺/kWh
Üst Kademe: 2.06₺/kWh

Örneğin 32. gün 500kWh tüketimle faturanız kesildiyse;
32*5kWh = 160kWh (alt kademe üst sınırı)
Alt Kademe: 160*1.37 = 219.20₺
Üst Kademe:
(500-160 = 340)*2.06 = 700.40₺

Toplam: 919.60₺
ediyor. Bunun altı Serbest Tüketici Tarifesi indirimi oluyor. Üstü de kayıp kaçak kullanım bindirimi oluyor.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Onu kendiniz hesaplayabilirsiniz hocam.
Açıklanan yeni tarife:
Alt Kademe: 1.37₺/kWh
Üst Kademe: 2.06₺/kWh

Örneğin 32. gün 500kWh tüketimle faturanız kesildiyse;
32*5kWh = 160kWh (alt kademe üst sınırı)
Alt Kademe: 160*1.37 = 219.20₺
Üst Kademe:
(500-160 = 340)*2.06 = 700.40₺

Toplam: 919.60₺
ediyor. Bunun altı Serbest Tüketici Tarifesi indirimi oluyor. Üstü de kayıp kaçak kullanım bindirimi oluyor.

Aslında demek istediğim 150 kw yani günlük 5 kw hesaplanırken Türkiye nin elektrik tüketimine baktılarsa hane başı tüketim hesaplamasında bu kaçakların, boş evlerin tüketimi de göz önüne alınıyor mu alınmıyor mu. Ben günlük 12 kw tüketiyorum. Programda şehir ortalaması 4 kw görünüyor. Bunun olabilirliğine inanmakta zorluk çekiyorum. Eğer doğruysa da millet bildiğin karanlıkta oturuyor, hiçbir cihaz çalıştırmıyor. Yıllardır bütün ampuller led. Su ısıtıcısı, ızgara, kahve makinası yok. Bütün eşyalar en az A+ enerji. İki buzdolabı, haftada iki kere çamaşır, iki tv. Haftada bir elektrik süpürgesi. Her gün bulaşık. Bu şekilde 12 kw günlük.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aslında demek istediğim 150 kw yani günlük 5 kw hesaplanırken Türkiye nin elektrik tüketimine baktılarsa hane başı tüketim hesaplamasında bu kaçakların, boş evlerin tüketimi de göz önüne alınıyor mu alınmıyor mu. Ben günlük 12 kw tüketiyorum. Programda şehir ortalaması 4 kw görünüyor. Bunun olabilirliğine inanmakta zorluk çekiyorum. Eğer doğruysa da millet bildiğin karanlıkta oturuyor, hiçbir cihaz çalıştırmıyor. Yıllardır bütün ampuller led. Su ısıtıcısı, ızgara, kahve makinası yok. Bütün eşyalar en az A+ enerji. İki buzdolabı, haftada iki kere çamaşır, iki tv. Haftada bir elektrik süpürgesi. Her gün bulaşık. Bu şekilde 12 kw günlük.
Ortalama hesap diye birşey yok hesaba göre işlem yapılsa 200 kwh diye hesaplarlar yandaş dağıtım şirketlerine nasıl fazla para kazandırabiliriz,
Vatandaşın cebinden parasını nasıl alırız diye düşünülmüş bir sistem bizim millet koyun olmuş kimsenin sesi çıkmıyor alırlar zamlı zamlı.,,
Kendileride açıklama yaptı şimdi nabız yokluyoruz fazla ses çııkarsa tepki artarsa 150 kwh yukarı çekebilirz diyor enerji bakanı
Milletten ses çıkrmazsa tepki göstermezse 150 kwh kalıcı olacak başka bir ülkede böyle bir sistem yapılsaydı millet sokaklara inmişti,

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bugün uydu alıcısı ayarı için bir eve gittim(sunny sd cihaz tarihi eser tüplü tvye bağlı) kocası rahmetli olmuş onun aylığını alıyormuş .cihazı ayarladım türk kahvesi ikram etti. içerken bunların hepsi dış güçlerin oyunumuş tayip babanın suçu yokmuş. tayip babaya toz kondurmuyor .böyle meteliğe kurşun atıp tayyip babayı ölümüne savununlar varken biz daha çok çekeriz.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Sabredin ey müminler.
Hahahahahaha

Sayın Başbuğ sayesinde hepiniz kimyager oldunuz evde içki yapmaya başladınız, elektrik ihtiyacınızı yine kendi yaratıcılığınız ile "haşa tontona mahsus" gidermeye başlayacaksınız.

Bu adam ve yanında ki çerezlik tipler (danışmanlar) daha ne yapsın. Onların sayesinde herkes kalifiye oldu.

Unutmayın 2023 de süper güç 2054 de Küresel güç 2071 de inşallah galaxy güç'ü olacağız.

Selam ve Dua ile.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Sabredin ey müminler.
Hahahahahaha

Sayın Başbuğ sayesinde hepiniz kimyager oldunuz evde içki yapmaya başladınız, elektrik ihtiyacınızı yine kendi yaratıcılığınız ile "haşa tontona mahsus" gidermeye başlayacaksınız.

Bu adam ve yanında ki çerezlik tipler (danışmanlar) daha ne yapsın. Onların sayesinde herkes kalifiye oldu.

Unutmayın 2023 de süper güç 2054 de Küresel güç 2071 de inşallah galaxy güç'ü olacağız.

Selam ve Dua ile.
Açın camları kombileri,gaz bulduk diye pek muhterem bir zat vardı, onuda dipnot olarak ekleyelim ?

Geri
Üst Alt