Ekran Kartı Tamiri Yapan Yer hk

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Profesyonel oyuncu değilim o yüzden ratingim oldukça düşüktür

Rating oldukça düşük ama, bazen aldığın k/d'ler benden bayağı iyiydi ama. :kiskis
PZ1C'de az yakan çok kaçan cinsten, karşıda zayıf tank varsa gerçekten mazluma vurur gibi yapıyor.
Bunun bir de Amerikan olanı var T67, kağıt gibi zırhı var ama dolmuş gibi gidiyor mübarek. :kop

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Rating oldukça düşük ama, bazen aldığın k/d'ler benden bayağı iyiydi ama. :kiskis
PZ1C'de az yakan çok kaçan cinsten, karşıda zayıf tank varsa gerçekten mazluma vurur gibi yapıyor.
Bunun bir de Amerikan olanı var T67, kağıt gibi zırhı var ama dolmuş gibi gidiyor mübarek. :kop
Sen hiç TYPE 5 kullandınmı Umut? :kop

Ben savaş alanına varana kadar savaş bitiyor zaten :kop

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Sen hiç TYPE 5 kullandınmı Umut? :kop

Ben savaş alanına varana kadar savaş bitiyor zaten :kop

Bu Japonların yürüyen ev yapma merakı beni benden almıştır zaten.
O-I'den biliyorum bunların yavaşlığını.
Koydu mu da sağlam koyuyordu ama namussuz.
Bunun Sovyet modeli de KV-2'dir bence.
Kulesi dönene kadar akşam oluyordu. Ama o kısa namlusuyla attı mı ortalığı inletiyordu. :kiskis
Ama gerçekte o kadar da ses çıkaran bir topu yok gördüğüm kadarıyla;

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu Japonların yürüyen ev yapma merakı beni benden almıştır zaten.
O-I'den biliyorum bunların yavaşlığını.
Koydu mu da sağlam koyuyordu ama namussuz.
Bunun Sovyet modeli de KV-2'dir bence.
Kulesi dönene kadar akşam oluyordu. Ama o kısa namlusuyla attı mı ortalığı inletiyordu. :kiskis
Ama gerçekte o kadar da ses çıkaran bir topu yok gördüğüm kadarıyla;

Sanki gerçek sesi değil gibi umut?

Yani kısıtlanmış bir ses düzeyi gibi :alala

N Çevrimdışı
1 Ağu 2019
19
o ekran kartında kısa devre var ekran kartı psu kısmındaki modsetlerde sorun var gibi gözüküyor yapılır ama stabil halde çalışması için baya iyi işçilik çıkaran birine yaptırmanız gerek 200-250tlden aşağı yapmazlar yaparlarsa baştan sağma ile yapılır yaptırmayınız

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
o ekran kartında kısa devre var ekran kartı psu kısmındaki modsetlerde sorun var gibi gözüküyor yapılır ama stabil halde çalışması için baya iyi işçilik çıkaran birine yaptırmanız gerek 200-250tlden aşağı yapmazlar yaparlarsa baştan sağma ile yapılır yaptırmayınız

200-250'ye başka kart almayı tercih ederim. :kiskis

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Ben stres atma oyuncusuyum abi.

Deşarj olmak için girip PZ1C ile yüksek hızda sağa sola ateş edip patlatabildiğimi patlatıyor, sonra patlıyorum oh diyorum :kop

Kullanıcı adım AdoVest

Bayi iken açmıştım hesabı, vest oradan geliyor :kiskis

En yüksek seviye tankım 10 uncu seviye TYPE 5 Heavy Japon Tankı
Garajımda SU152 ve ISU152 Rus Tankları ile hafif makineli yüklü olan PZ1C Alman tankı var.

Bunlar haricinde neye benziyor acaba diye merak edip aldıklarım var ama kıytırıklar hep, oynamıyorum.

Profesyonel oyuncu değilim o yüzden ratingim oldukça düşüktür :kop

wot.png

Object ve is 7 batırdı beni oyunda sonra iş 7 sattım isu ları sattım panzerlerde şansım hiç tutmadı sadece kmt si var ingiliz orta oynuyorum birde rus ağır geriye kalanlar da çer çöp tier 10 ağırlarla premium hesap yoksa batırıyor oyunu :)

Kurun bi klan da beraber oynarız arada

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Sorun ben'im aslında abim.

Geçenlerde canlı yayında bahsetmiştim hani Evdeyiz diye kafa dağıtmak adına WOT açtım ve PZ1C ile yüksek hızda giderken ekranın donma yaptığını farkettim ve baktım ki fanın birisi bozulmuş vs

Oraya yeni fan taktım, yerine taktıktan sonra test ederken kablo çarpmasın diye geri çekmek isterken elim dönen fana çarptı, ne olduysa ekran da gitti birden :alala

Onboard ile kullanıyorum şu an.

Bu ekran kartı takılı ile sistemdeki aygıt yöneticisi KOD43 veriyor zaten. yani sisteme giden enerjiyi kesiyor.

Tamirini yapan birisi olarak adem abi bga lehimleri yüksek sıcaklıkta eridi ve elin çarpınca birbirlerine kaynadılar.

Çözüm: üzerindeki soğutucu ve herhangi bağlı plastikler çıkarttıktan sonra

Nr215 denen alkol bazlı sıvı ekran kartı gpusuna dökülücek daha sonra varsa sıcak hava istasyonu ilk kademede 350 derecede ısıtılacak daha sonra flux isimli madde gpu üzerine ve altına gelecek şekilde sürülücek daha sonra varsa 450 derecede kademe 3 te ısıtılacak bu işlem en az 30 dakika sürücek kendi halinde soğutulmaya bırakılacak

Eğer bunlardan hiç biri yok ise soğutucu demirleri sçküldükten sonra bir aleminyuö folyo ile sarılıp evdeki fırına konulacak 250 derecede 20 dakika bırakılıp soğumaya bırakılacak geçmiş olsun abi .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Object ve is 7 batırdı beni oyunda sonra iş 7 sattım isu ları sattım panzerlerde şansım hiç tutmadı sadece kmt si var ingiliz orta oynuyorum birde rus ağır geriye kalanlar da çer çöp tier 10 ağırlarla premium hesap yoksa batırıyor oyunu :)

Kurun bi klan da beraber oynarız arada
Oyuna ilk başladığım 2015 senesinde durum çok daha kötüydü , premium olmayan hesaplar resmen paralı oyuncular için av konumundaydı, eşleşmeler kötüydü, bir gün Hafifi makineli PZ1C ile ağır tank karşı karşıya kaldık, Koca oyunda bir o var bir de ben. Ben pire gibi sıçraya sıçraya etrafında döne döne tarıyorum, o topunu çevirene kadar ben diğer tarafa geçiyorum vs ama deveyi sivrisinek ısırmış gibi oluyordu. Bütün mermilerim biti, adam banamısın demedi. Süre bitene kadar eğlendik saçma sapan, sonra süre bitti , oyun bitti.

Kendisinin arasıra hediye verdikleri altınlar ve premium süreler hariç hiç para verip premium oynamadım, karşı gibiyim ya da gerek görmüyorum bunlara para vermeye sanırım.

Bir de şu lanet radar mevzusu var tabi, Pusuya yatında senin dibine gelene kadar radarda gördüğüm tank, tam atış noktasına gelince kayboluyor malum :kas

Klan mlan abi kuralım sorun değil de, ben 6 ayda 2-3 kere anca vakit bulabiliyorum ki birisinde de ekran kartımı yedim bak :kop

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tamirini yapan birisi olarak adem abi bga lehimleri yüksek sıcaklıkta eridi ve elin çarpınca birbirlerine kaynadılar.

Çözüm: üzerindeki soğutucu ve herhangi bağlı plastikler çıkarttıktan sonra

Nr215 denen alkol bazlı sıvı ekran kartı gpusuna dökülücek daha sonra varsa sıcak hava istasyonu ilk kademede 350 derecede ısıtılacak daha sonra flux isimli madde gpu üzerine ve altına gelecek şekilde sürülücek daha sonra varsa 450 derecede kademe 3 te ısıtılacak bu işlem en az 30 dakika sürücek kendi halinde soğutulmaya bırakılacak

Eğer bunlardan hiç biri yok ise soğutucu demirleri sçküldükten sonra bir aleminyuö folyo ile sarılıp evdeki fırına konulacak 250 derecede 20 dakika bırakılıp soğumaya bırakılacak geçmiş olsun abi .

Anakartlarda sıcak hava istasyonu ile dahi (Özellikle LG anakartları) bu uygulamanın yapıldığını biiyor olmakla birlikte uzun süre gitmediklerini de biliyorum o nedenle tespitin doğru ise zaten mantıklı ve performanslı bir geri dönüş olacağını düşünmemeye başladım abim :kiskis

Her türlü kimyasal, Flux, Enjekte, Sıcak hava istasyonu var olsa da, müdahale etsem mi etmesem mi bilemedim.

En iyisi yasaklar kalkınca önce atölyede mikroskop altına alıp bir bakayım, sonra da neler yapılabilir ona bakayım.
Teşekkür ederim bilgi için :ok

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
36
Anakartlarda sıcak hava istasyonu ile dahi (Özellikle LG anakartları) bu uygulamanın yapıldığını biiyor olmakla birlikte uzun süre gitmediklerini de biliyorum o nedenle tespitin doğru ise zaten mantıklı ve performanslı bir geri dönüş olacağını düşünmemeye başladım abim :kiskis

Her türlü kimyasal, Flux, Enjekte, Sıcak hava istasyonu var olsa da, müdahale etsem mi etmesem mi bilemedim.

En iyisi yasaklar kalkınca önce atölyede mikroskop altına alıp bir bakayım, sonra da neler yapılabilir ona bakayım.
Teşekkür ederim bilgi için :ok

Hiç olmadı bir bakın olmazsa bana yollayın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri