Eğitim amaçlı max. 5000 TL'ye kadar bir dizüstü bilgisayar tavsiyesi

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
Selamlar
2014 ten beri lenovo G45 serisi kullanıyorum, tavsiye isteyen arkadaş mesleğinde kullanacak ise lenovo alınır model tavsiye edemiyorum sadece extra Ram takılabilen bir model bakın derim, ben bir kaç ay önce 270 TL ye 4gb tam aldım toplamda 6gb tam oldu ve de dırarıdan Ram yuvası olduğundan toplam 2 dk da ben taktım, sorunsuz kullanıcı dostu bir marka benim için, okulda evde online derslerde sıkıntısız devam ayrıca bir kez bile sorun çıkarmadı. Orijinal win yüklü aldım FREE dos bulaşmayın derim
Sevgiler

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Selamlar
2014 ten beri lenovo G45 serisi kullanıyorum, tavsiye isteyen arkadaş mesleğinde kullanacak ise lenovo alınır model tavsiye edemiyorum sadece extra Ram takılabilen bir model bakın derim, ben bir kaç ay önce 270 TL ye 4gb tam aldım toplamda 6gb tam oldu ve de dırarıdan Ram yuvası olduğundan toplam 2 dk da ben taktım, sorunsuz kullanıcı dostu bir marka benim için, okulda evde online derslerde sıkıntısız devam ayrıca bir kez bile sorun çıkarmadı. Orijinal win yüklü aldım FREE dos bulaşmayın derim
Sevgiler
Teşekkürler bilgi için.aynen sadece eğitim amaçlı kullanılacak. Bir kaç tane model arasında karar vereceğiz. Ram konusunda dikkat ediyorum arttırılabilir olmasına.?

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424

5800 tl inmiş anlık alınırsa söyleyim Umut Barış Umut Barış galiba hepsinden iyi bu hem güçlü. çok güzel dersen hemen görüşeyim hocayla. zaten 5300 kadar çıkmıştı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

5800 tl inmiş anlık alınırsa söyleyim Umut Barış Umut Barış galiba hepsinden iyi bu hem güçlü. çok güzel dersen hemen görüşeyim hocayla. zaten 5300 kadar çıkmıştı
hepsibuarada 6800 tl anlık.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
5800 tl inmiş anlık alınırsa söyleyim .avatar--xss { width: 21px; height: 21px; line-height: 21px !important; margin-right: 2px; } Umut Barış [IMG alt="Umut Barış"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/764.jpg?1585933796[/IMG] @Umut Barış galiba hepsinden iyi bu hem güçlü. çok güzel dersen hemen görüşeyim hocayla. zaten 5300 kadar çıkmıştı

6999 diyor? Fiyat hatalı girilmiş olmasın?
Kendi sitesinde 6799 TL;

Şu ürün var ama, aynı satıcı Trendyol'da ürüne tükendi demiş;

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ürün kapandı ondan yükseldi galiba neyse nasip değilmiş ? hp bakayım teşekkürler ?

İş amaçlı bakılacağı için ısınma gibi konular sorun olmaz diye düşünüyorum.
Çünkü ısınma kaynaklı thermal throttling sorunu yaşanan notebook modelleri mevcut.
İşlemci ısındığı için frekans kısıyor, belirli bir ısıdan sonra.
Chrome, Zoom gibi uygulamalarda bu durumlar yaşanmaz muhtemelen ama ne olacağı da belli olmaz.
Açıkçası iş öyle bir yere gelmiş ki, 6000-6500'den aşağısına güzel notebook kalmamış.

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
İş amaçlı bakılacağı için ısınma gibi konular sorun olmaz diye düşünüyorum.
Çünkü ısınma kaynaklı thermal throttling sorunu yaşanan notebook modelleri mevcut.
İşlemci ısındığı için frekans kısıyor, belirli bir ısıdan sonra.
Chrome, Zoom gibi uygulamalarda bu durumlar yaşanmaz muhtemelen ama ne olacağı da belli olmaz.
Açıkçası iş öyle bir yere gelmiş ki, 6000-6500'den aşağısına güzel notebook kalmamış.
bilgi için saol dostum. Aynen iş amaçlı ama arada n11 saatlik indirimine bakarım. Bu sefer dizüstü ve 4 gb ekran kartı vs görünce yorumlarda güzel olunca dedim acaba olur mu! 5bin tl civarı ve istenilenin üzerinde bir dizüstü gibi :)
Benden ondan korktum sorun yaşatan bir notebook olabilir diye artık en kısa zamanda karar veririz. Emeğinize tekrar teşekkürler. Saolasınız.?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bilgi için saol dostum. Aynen iş amaçlı ama arada n11 saatlik indirimine bakarım. Bu sefer dizüstü ve 4 gb ekran kartı vs görünce yorumlarda güzel olunca dedim acaba olur mu! 5bin tl civarı ve istenilenin üzerinde bir dizüstü gibi :)
Benden ondan korktum sorun yaşatan bir notebook olabilir diye artık en kısa zamanda karar veririz. Emeğinize tekrar teşekkürler. Saolasınız.?

Ekran kartı belleğinin bir önemi yok da, işlemci iyi. (Ultrabook işlemcilerine göre.)

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Yıllardır bizzat kendimde kullanmaktayım ya asus ya HP şu linkteki güzel ürün mesela hem tasarımı şık hemde fiyatı uygun hemde performansı mükemmel.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt