Eğitim amaçlı max. 5000 TL'ye kadar bir dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Tamam çok sağolun bilgiler için . E595 olanı tavsiye edeyim ??
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada e595'e diyelim daha sonra 1 tb hard disk takılabilir değil mi?Garantiyi bozar mı? yorumlarda güzel hayırlısı.

Son düzenleme:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

Bu arada e595'e diyelim daha sonra 1 tb hard disk takılabilir değil mi?Garantiyi bozar mı? yorumlarda güzel hayırlısı.
Takılır ama mekanik disk takmasın artık, kampanya ile bir 512 daha ssd eklenebilir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Garanti işini servisine kim bakıyorsa o firmayı arayıp sorun derim.
Ya da;

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben de bu aralar bu fiyat aralığında cihazlara bakıyorum. Size tavsiyem ikinci el az kullanılmış yeni nesil cihazlara bakmanız. Mesela ben 5000 liraya Monster Abra A5 v15.4 cihaz buldum. Özellikleri şöyle;

IMG_20200819_010507.jpg

5000 liraya sıfır alacağınız makinelerde bu aralar Ryzen 2000 ve 3000 serisi işlemciler mevcut ve genel anlamda performansları çok iyi değil. Uzun vadeli olarak dediğim gibi cihazlara yönelebilirsiniz.

IMG_20200819_012321.jpg

Bu cihazı sadece oyun odaklı düşünmeyin çok yüksek bir işlem gücü mevcut. Ben de şuan bir arayış içerisindeyim. Sıfır cihazlar beni fazlasıyla aşıyor ve paranızın karşılığını veremiyor. Ama bu az kullanılmış cihazlar onlara kıyasla daha cazip. Yukarıda bahsettiğim cihaza satan kişi 5300 TL yazmıştı. 5000 olur dedi. 7 ay kullanmış jelatinleri üzerinde. Sıfır dengi makineler 6500 liradan başlıyor. Sıfır almadan önce çevrenizdeki cihazlara bir göz atın derim ben.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben de bu aralar bu fiyat aralığında cihazlara bakıyorum. Size tavsiyem ikinci el az kullanılmış yeni nesil cihazlara bakmanız. Mesela ben 5000 liraya Monster Abra A5 v15.4 cihaz buldum. Özellikleri şöyle;

IMG_20200819_010507.jpg

5000 liraya sıfır alacağınız makinelerde bu aralar Ryzen 2000 ve 3000 serisi işlemciler mevcut ve genel anlamda performansları çok iyi değil. Uzun vadeli olarak dediğim gibi cihazlara yönelebilirsiniz.

İ7 9'ncu nesil iyi güzel ama 1050 olmamış.
1060 bulmanızı tavsiye ederim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

IMG_20200819_010507.jpg

Bu cihazı sadece oyun odaklı düşünmeyin çok yüksek bir işlem gücü mevcut. Ben de şuan bir arayış içerisindeyim. Sıfır cihazlar beni fazlasıyla aşıyor ve paranızın karşılığını veremiyor. Ama bu az kullanılmış cihazlar onlara kıyasla daha cazip. Yukarıda bahsettiğim cihaza satan kişi 5300 TL yazmıştı. 5000 olur dedi. 7 ay kullanmış jelatinleri üzerinde. Sıfır dengi makineler 6500 liradan başlıyor. Sıfır almadan önce çevrenizdeki cihazlara bir göz atın derim ben.

Ofis işlerinde o işlemciler iş görür.
Bu işlemciyi alsa birkaç sene daha götürür, fark bu.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İ7 9'ncu nesil iyi güzel ama 1050 olmamış.
1060 bulmanızı tavsiye ederim.
Ben de o yüzden eledim bu makineyi ama sıfır piyasasına göre özellikleri iyi yinede. GTX 1060 olan makinelerin ikinci eli 6-7 bin liradan başlıyor. Şuan GTX 1650 olan modeller yaygın. Performans olarak GTX 1060'a denk sayılır. Sıfırı 6500 lira civarı. İkinci elde 6-7 bin civar. Kullandıkça değerleniyor:clap2

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben de o yüzden eledim bu makineyi ama sıfır piyasasına göre özellikleri iyi yinede. GTX 1060 olan makinelerin ikinci eli 6-7 bin liradan başlıyor. Şuan GTX 1650 olan modeller yaygın. Performans olarak GTX 1060'a denk sayılır. Sıfırı 6500 lira civarı. İkinci elde 6-7 bin civar. Kullandıkça değerleniyor:clap2

Açıkçası 1060 da bulamıyorsanız piyasa ölmüş denir.
Sıfır masaüstü zaten kaç TL? :hihi
Oyun önemli değilse ikinci el Intel 3'ncü & 4'ncü nesil makineler fazlasıyla iş görür.
Çift kanal bellek, SSD takviyesi ile. :kas

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Açıkçası 1060 da bulamıyorsanız piyasa ölmüş denir.
Sıfır masaüstü zaten kaç TL? :hihi
Oyun önemli değilse ikinci el Intel 3'ncü & 4'ncü nesil makineler fazlasıyla iş görür.
Çift kanal bellek, SSD takviyesi ile. :kas
Laptoplarda ekran kartı ve oyun işi çok sıkıntı. Keşke şu cihazlara abuk sabuk bir ekran kartı koyacaklarına thunderbolt çıkışı koysalar. Oyun oynayan alır bi tane 1660 falan bi de uygun PSU takar oynar. Oyunla işi olmayan da öyle kullanır. Apple Macbook lar az biraz uygun olsa sırf thunderbolt çıkışı var diye alırım ama çok pahalılar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Laptoplarda ekran kartı ve oyun işi çok sıkıntı. Keşke şu cihazlara abuk sabuk bir ekran kartı koyacaklarına thunderbolt çıkışı koysalar. Oyun oynayan alır bi tane 1660 falan bi de uygun PSU takar oynar. Oyunla işi olmayan da öyle kullanır. Apple Macbook lar az biraz uygun olsa sırf thunderbolt çıkışı var diye alırım ama çok pahalılar.

Açıkçası taşınabilirlik zorunlu değilse masaüstü candır.
Ya da şehir dışında öğrenci falan olup evde kalınıyorsa, mini-itx bir sistem güzel olur.

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424

IMG_20200819_010507.jpg

IMG_20200819_012321.jpg

Öğretmen olan komşum için bakıyorum. Oyun oynama için değil demişti. Kendim için masaüstü düşünüyorum. o da şimdilik değil :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt