dts özelliği olmayan tvde dts ses alabilmek

R Çevrimdışı

ramaxforever

Yeni Üye
10 Mar 2018
36
dostum verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. şu an için tvyi kurdurmadım. diğer tv duvara asılı ve hdmi kablosu giremeyecek kadar dar arkası. bunu ancak diğer tvyi kurdurduğumda deneyimleyebileceğim. o zaman size haber ederim tekrardan
laptopda spdif çıkışı yok. onun yerine laptopu hdmi ile tvye bağladığımızda tvden 2 kanallı ses alabiliyorsak eğer. tvyide hdmi kablosu ile ses sistemine bağlasak. ses sisteminden dts hd sesi alabilir miyiz ?

R Çevrimdışı

rotasmmm

Yeni Üye
3 Şub 2018
46
mb130 anakartlı JVC kullanıyorum. orjinal profil dosyasında dts aktif gözüküyor.

adsiz2-jpg.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
dostum verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. şu an için tvyi kurdurmadım. diğer tv duvara asılı ve hdmi kablosu giremeyecek kadar dar arkası. bunu ancak diğer tvyi kurdurduğumda deneyimleyebileceğim. o zaman size haber ederim tekrardan
laptopda spdif çıkışı yok. onun yerine laptopu hdmi ile tvye bağladığımızda tvden 2 kanallı ses alabiliyorsak eğer. tvyide hdmi kablosu ile ses sistemine bağlasak. ses sisteminden dts hd sesi alabilir miyiz ?

HDMI ARC özelliği varsa bağlayabilirsiniz.
Ancak DTS kapalı olduğu müddetçe TV yayınlarından birşey beklemeyin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
kullandığınız tv jvcnin hangi modeli ayrıca tvnin sw profilini nasıl indiriyoruz

Hatırladığım kadarıyla;

FAT32 ile biçimlendirilmiş boş bir belleğe

"profile" diye klasör oluşturuyoruz,
sonra içine yeni metin belgesi oluşturup, "DownloadProfile.mbXX" diye dosyayı değiştiriyorduk sanırım.

siz regal tv için büyüm ihtimal dosya uzantısını ".mb130" yapacaksınız.
yani "DownloadProfile.mb130" diye görünecek.

Sonra MENU + 4275 ile servis menüsüne girip, diagnostic bölümünden "USB Operations" butonuna ok diyorduk sanırım.

Bu konuda anlatılıyordu. Buraya bakmanızı tavsiye ederim.
SWProfile Patcher ile kolayca yapabilirsiniz.
Ama ürününüzde donanımsal destek yoksa DTS işlevi çalışmaz.

R Çevrimdışı

ramaxforever

Yeni Üye
10 Mar 2018
36
kardeşim eyvallah. valla bir umut oldu içimde belki dtsyi aktif edebilirim diye. mb130nonconnected işlemcilerde varsaeğer bir deneyecem. tabi riskli bir işlem ama denemeyede değer. eğer olumsuz olursa tv yayınlarını dts ile izleyemeyeceğiz demektir. yada dts hd kodekli kendinden çözen ses sistemleri var. bin liranın üstünde ondan alıcaz öyle izleyecez. şimdi bazı arkadaşlar nedir bu telaş diye düşünebilir lakin eskiden dolby digital bu kadar yaygın değildi şimdi ise birçok kanalda dolby digital ile tv izleyebiliyorsunuz. benim evimde 3 tane uydu var. geçenlerde hotbirdde yayın yapan tnt kanalına denk geldim dts sistemi kullanıyordu. belkide böyle bir çok kanal vardır ve de zamanla yaygınlaşacaktır

R Çevrimdışı

ramaxforever

Yeni Üye
10 Mar 2018
36
donanımsal desteğin olup olmadığını ancak yazılımı tvye yüklediğimiz zaman mı anlayabiliyoruz. başka bir seçeneği yok galiba

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
R ramaxforever DOLBY sizin için önemliyse Dolby destekli bir uydu alıcısı alın. Hatta Android işletim sistemli uydu alıcıları bile var ama o cephede adam akıllı bir ürün çıkmadı sanırım.

Ses sistemi alacaksanız da Logitech Z906 gibi oyuncaklara bulaşmanızı tavsiye etmem.
Gidin ikinci el ses sistemi toplayın derim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
donanımsal desteğin olup olmadığını ancak yazılımı tvye yüklediğimiz zaman mı anlayabiliyoruz. başka bir seçeneği yok galiba

Bire bir aynı anakart kullanılmış başka TV'de DTS açık ise o zaman sizinki de destekliyor diyebiliriz.
DTS'i açtınız diyelim, tv en fazla kilitlenir veya restart atar diye düşünüyorum.
Siz yeter ki "USB Operations" işlevi ile çektiğiniz orjinal .hwprofile, .swprofile dosyalarının yedeğini tutun.
Baktınız TV DTS çözmüyor, yine aynı metod ile orjinal profil dosyalarını TV'ye yüklersiniz.

R Çevrimdışı

ramaxforever

Yeni Üye
10 Mar 2018
36
inşallah yazılım ile düzeltiriz kardeş. şu an il dışındayım. yarın tvyi servise kurduracam. sonra çalışmalarımıza başlayacaz hayırlısı ile

R Çevrimdışı

ramaxforever

Yeni Üye
10 Mar 2018
36
hwprofile nedir tam olarak bilmiyorum ama bazı forumlarda swprofile ile dts ve disk kaydetme özelliğinin aktifleştirilebildiğini duydum. muhtemelen bu tvninde özellikleri arasında dts olacağını düşünüyorum. çünkü aynı segmentteki aynı işlemciye sahip olduğunu düşündüğüm telefunken ve vestel cihazlarda bu dts özelliği mevcut. tabi işin piri siz sayılırsınız. benim ki varsayım. cihazların isimleri ise ve vestel 50ud6300

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
hwprofile nedir tam olarak bilmiyorum ama bazı forumlarda swprofile ile dts ve disk kaydetme özelliğinin aktifleştirilebildiğini duydum. muhtemelen bu tvninde özellikleri arasında dts olacağını düşünüyorum. çünkü aynı segmentteki aynı işlemciye sahip olduğunu düşündüğüm telefunken ve vestel cihazlarda bu dts özelliği mevcut. tabi işin piri siz sayılırsınız. benim ki varsayım. cihazların isimleri ise ve vestel 50ud6300

Bu işin pirleri belli. Ben sadece uyarmaya çalışıyorum.
Hwprofile TV üzerindeki donanımların işletimi ile ilgili parametreleri, yapılandırmaları barındıran dosyadır.
DTS için bu dosya ile oynadıklarını görmedim zaten.
Sizin işiniz swprofile ile. :kas

Geri
Üst Alt