DiseqC motor - usals motor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bugün 9 derecedeki uydudaki sinema kanalında film izlemek için kanalın üstüne gelip ok bastım ,sinyal geldi ve gitti.Şaşırdım tabii ,tekrar astraya dönmek istedim ama kanal sinyali bir türlü gelmeyince ,gittim antene baktım ,anten tam doğuda duruyor ,motorun altında kırmızı led yanıyor,yani limiti aşmış doğuda sona dayanmış çanak ?
Ne yaptıysam orada kaldı ,hareket etmedi ,bende anteni söktüm,çanağı ayırdım,ardından 20 yıllık motoru bir 13lük civatayı kırarak parçaladım,içinden örümcek çıktı ,motor dönerken örümcek sıkışıp ölmüş,o an üzerinde bulunan transistörü yakmış gibi görünüyor ,saat 21den gecenin 01rine kadar onunla uğraştım ,sonunda motoru temizledim ama çalışıp çalışmadığı yarın belli olacak ,transiztör patlamış ,umarım hurdalardan bulurum,alışmıştım motora ?
Bu arada sökmüşken iyice temizleyip yağladım.Receiver meşhur Humax 5400 dür :)
diseqc1.jpg

memed3 Çevrimdışı

memed3 

Aktif Üye
11 Kas 2018
241
43
bi dönem bende motor lu çanak la uğraştım sonra iptv çıkınca bıraktım Kayseri deki evde öyle kaldı. şu an bursadayim iptv ile idare ediyor um. kolay gelsin umarım yaparsın ustam.

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
Motoru sökmeden önce keşke reset atsaydınız. Bazen usals motorlarda kitlenme oluyor. Motorun alt kısmında da yeşil ve kırmızı olan ışıklar in olduğu silikonlara aynı anda basıp bir 10 saniye beklemeniz yeterli olacaktır, şayet iki silikon yoksa reset atmak için modemlerin arkasindakine benzer küçük delikler oluyor aynı işlemi oraya da yapabilirsiniz.

1591951347542.jpg

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Emmi valla helal olsun kendi işimi kendim görenlerden takımındansın yine.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Sn.@teraspy geçmiş olsun,umarım motor çalışır.Uydu yayınları için motorlu çanak bir ayrıcalık.Kolay gelsin.

C Çevrimdışı

commigere 

Aktif Üye
17 May 2018
86
40
Bende de Next 2600 diseqc motor var. 39 dereceden daha doğuya dönmemeye başlamıştı. Reset attım ama işe yaramadı. Garantiden değişimi sağlandı ve hala kullanmaya devam ediyorum. 2007'den beri 2 tane de Goldmaster diseqc motor eskittim. Diseqc motor candır :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
bi dönem bende motor lu çanak la uğraştım sonra iptv çıkınca bıraktım Kayseri deki evde öyle kaldı. şu an bursadayim iptv ile idare ediyor um. kolay gelsin umarım yaparsın ustam.
Teşekkür ederim ,bugün transistörü değiştirdim ,çalıştı ,ama civataların 2 si kırılınca ,birini delerek çıkarttım ama diğerini mutlaka kaynak yapmam lazım ,bugün yağmur felaketti maşallah ,yarın umarım toplar tekrar takarım :ok

Motoru sökmeden önce keşke reset atsaydınız. Bazen usals motorlarda kitlenme oluyor. Motorun alt kısmında da yeşil ve kırmızı olan ışıklar in olduğu silikonlara aynı anda basıp bir 10 saniye beklemeniz yeterli olacaktır, şayet iki silikon yoksa reset atmak için modemlerin arkasindakine benzer küçük delikler oluyor aynı işlemi oraya da yapabilirsiniz.

1591951347542.jpg
Yaptım yaptım,yapmazmıyım :) bendeki motorda ledin hemen yanında ,ama sıkıntı reset ile alakalı değildi sevgili metin1975 :ok
Emmi valla helal olsun kendi işimi kendim görenlerden takımındansın yine.
Bana anahtarı ver ,bırak yemeği bile işim bitince yerim koray ,dün gece 01 de çözdüm olayı ,ama o saattan sonra yemek yemedim tabii :)
Abi birakta , ustalarda az ekmek yesin yaf :kiskis
İnan bugün hem transistör hemde kırık civatayı çıkartmak için gittim o yağmurda ,birisi "bende yok o transistörden" dedi, diğeri "çok yoğunum,yarın gel" dedi sevgili sidar2000 :)
Sn.@teraspy geçmiş olsun,umarım motor çalışır.Uydu yayınları için motorlu çanak bir ayrıcalık.Kolay gelsin.
Teşekkür ederim ,çalıştı çok şükür sevgili akrep2018:ok
Bende de Next 2600 diseqc motor var. 39 dereceden daha doğuya dönmemeye başlamıştı. Reset attım ama işe yaramadı. Garantiden değişimi sağlandı ve hala kullanmaya devam ediyorum. 2007'den beri 2 tane de Goldmaster diseqc motor eskittim. Diseqc motor candır :)
Apartmana merkezi sistemi kurunca ,motorlu çanağımı köye kurmuştum sevgili commigere :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri