Dışarıdan Baksan Sanırsın ki LG :)

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Uydurma demeyek de, ticari zeka diyek bence :kiskis

Neticede uluslararası geçerliliği olan PRC yani People Rebublic China (Çin Halk Cumhuriyeti) ismini adamların kullanmak istememe nedeni bazı durumlarda haklı.

UCUZ OILSUN mantığı ile çinde üretilen EN DANDİK malları alıp satan işgüzarlar nedeniyle dünya genelinde bir ÇİN MALI algısı ouştu.

ÇİN MALI= adi dandik beş para etmez ucuz mal.

Aslında durum bu değil. Ellerindeki altyapı - Ucuz İşçilik ve Teknoloji sayesinde Çin, 1-10 arasında puan verebileceğiniz kalitede değişen AYNI malı üretebiliyorlar.

1. kaite pil
10. kalite pil

Ucuz olsun diye en basit üretimi alıp satınca ömürsüz adi dandik yaftası da yapıştı kaldı bu ülke üzerinde.

Çin hükumeti de akıl oyunu ile Made İn China yerine Made İn P.R.C. yzmaya başkladı ihraç edilen ürünlere.

Yasadışı bir durum yok :)
Abi yasadışı durum yokta
Made in china yazınca çin malı oluyor dediğin gibi. Made in P.R.C yazınca ( bilmeyenler için ) olmuyor gibi ??

H Çevrimdışı

hamur

Yeni Üye
22 Ağu 2019
39
41
donanim olayı standart hale gelmiş artık dunyada. adam yazılıma kafa yoruyor. mesela samsung xiaomi huwei bile bunlar giriş seviye telleri kendi uretmiyolar cindeki fasonculara urettiriyolarmış. herhalde kendi yazılımını yukluyor sonra.
lg yazılım hilevel tvde olsa tadından yenmezdi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
donanim olayı standart hale gelmiş artık dunyada. adam yazılıma kafa yoruyor. mesela samsung xiaomi huwei bile bunlar giriş seviye telleri kendi uretmiyolar cindeki fasonculara urettiriyolarmış. herhalde kendi yazılımını yukluyor sonra.
lg yazılım hilevel tvde olsa tadından yenmezdi

Donanım standart değil.
Teknolojiyi geliştirenler belli, kullananlar belli.
LG, Samsung, Sony gibi markalarda eleştirdiğimiz şey; her segmentte kendi teknolojilerini kullanmıyor olmaları.
Marka algısından kâr ediyorlar kısacası.

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Elbette oluyor, onlar da var elimde merak etmeyin. zamanı geldikçe tek tek yayınlıyorum :ok

Daha ülke içerisindeki sahtekârlar var ticari işletme olarak onları da yayınlayacağım sadece yasal tebliğ süresinin dolmasını bekliyorum :ok
bugun dh de birisi tv tavsiye konusunda sony övmüş üvmüş durmus bende senın youtbdaki markalar videolarından bahsettim sony ye bosuna para vermeyin izleyin adem helvacıyı görün dedim :danger ama işte adam anlamıyor laftan :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bugun dh de birisi tv tavsiye konusunda sony övmüş üvmüş durmus bende senın youtbdaki markalar videolarından bahsettim sony ye bosuna para vermeyin izleyin adem helvacıyı görün dedim :danger ama işte adam anlamıyor laftan :)

SONY nin de bu konuda LG den kalır yanı yok.

Pazarlamacılar ve marka fanları ne demek istediğimizi anlamak istemezler zira pazarlamacıların ticari anlamda, fanların ise duygusal anlamda işlerine gelmez söyleyip yazdıklarımız.

Arabası evi televizyonu ile duygusal bağ kuranları anlarım ve lafım yok zira ben de deliyim o konuda biraz. Kedi köpek ile, Balkondaki kaktüsüm ile, İş yerimin önündeki bitkilerimle, arabamla, evimdeki buzdolabım ile konuşurum. Arabama teşekkür ederim mesela. Gerçi burada madden arabaya teşekkür aslından Manen Yaradana teşekkür olsa da yine de bağ kurarım o nedenle fanlara lafım yok.

Fakat pazarlamacıların oyununu mutlaka bozmalıyız.

Burada amaç insanların SONY veya LG almamasını sağlamak değil, SONY ve LG nin bizlere yalan söylememesini sağlamaktır.

Ben kime güveniyorum? SONY markasına, o halde ''içinden neden SAMSUNG panel var?'' diye sorgulamak da benim hakkım. Burada problem, SONY içerisinde SAMSUNG olması da değil, LG tv nin içinde LG ye ait hiç bir şey olmaması.

Buna paralel teknoloji transferi ilk defa yapılmıyor yani biz burada Amarigayı yeniden keşfetmiş değiliz ancak benim en çok takıldığım konu bunun üreticiler tarafından suistimal edilmesi.

Bu mevzuya örnek verebilecek onlarca üretici marka var fakat bu derece ..okunu çıkartan da artık insana ''Pes doğrusu''' dedirtiyor.

Verdiğiniz linki tıkladım, arkadaşın yazılarını okudum ve gayet mantıklı yazdığını da belirtmek isterim. Yaklaşımında anormallik yok, sadece bizim hassasiyetlerimiz kendisi için o derece önemli olmayabilir, normaldir bakış açıları farklı olmalı ki hayat daha renkli olsun ?

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Mesela ben 2019 da vizyona giren '' Asfaltın Kralları Ford vs Ferrari'' 2020 Oscarda 2 ödül almış bir yapıt olarak ondan feyz alıyorum ve diyorum ki ; o filmi izlediyseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız ancak izlemediyseniz şöyle açıklayabilirim, filmde ferrarinin fordu en hızlı araba olarak geçişini konu alıyor ve filmde 2 araba şirketi kendi çalışanlarıyla mühendisiyle emeklerini azimlerini en zor anlardaki umutlarını gösteriyor ki bu yaşanmış bir konu.
Ancak günümüzde sizinde çok daha iyi bildiğiniz gibi (bende sizi dinledikten sonra öğrendim açıkcası) Sony ve Samsung LG gibi birbirine rakip firmaların bir ürün yaparken içini ortaya karışık dışına amblem logosunu yazıp bize postalamasını herkesi bilmem ama benim zoruma gider.
Bir sorum olacaktı bu sadece türkiyeye özel durum mu yok abd de ingilteredeki samsung sony aynı şeyleri yapıyor mu?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mesela ben 2019 da vizyona giren '' Asfaltın Kralları Ford vs Ferrari'' 2020 Oscarda 2 ödül almış bir yapıt olarak ondan feyz alıyorum ve diyorum ki ; o filmi izlediyseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız ancak izlemediyseniz şöyle açıklayabilirim, filmde ferrarinin fordu en hızlı araba olarak geçişini konu alıyor ve filmde 2 araba şirketi kendi çalışanlarıyla mühendisiyle emeklerini azimlerini en zor anlardaki umutlarını gösteriyor ki bu yaşanmış bir konu.
Ancak günümüzde sizinde çok daha iyi bildiğiniz gibi (bende sizi dinledikten sonra öğrendim açıkcası) Sony ve Samsung LG gibi birbirine rakip firmaların bir ürün yaparken içini ortaya karışık dışına amblem logosunu yazıp bize postalamasını herkesi bilmem ama benim zoruma gider.
Bir sorum olacaktı bu sadece türkiyeye özel durum mu yok abd de ingilteredeki samsung sony aynı şeyleri yapıyor mu?

Sektör tamamen böyle.

Yurt dışından özel getirtilmiş nice televizyonları söktüm parçaladım hepsinde genel durum aynı.

İşin enteresan tarafı şu, bu konu yeni değil, Tüplü tv zamanları dahi ve hatta Siyah beyaz tv zamanları dahi aynıydı, Vatandaş bu markaları sanki birbirine düşmanış gibi düşünse de temel olarak aslında bu firmalar arka planda birbiri ile kankadır. Çünkü birbirlerinden bir şekilde faydalanırlar işte o nedenle akademik eğitimlerde hep WİN/WİN formülleri dikte edilip durulur :kiskis

Ön planda rekabet var elbette, o da mühendislik, reklam kampanyaları, kasa dizaynı ve çok nadir de olsa ambilıght gibi ''İlk benim aklıma geldi artık benimdir' mantığı vs hangisi daha başarılı ise pastayı o kapıyor :ok

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sektör tamamen böyle.

Yurt dışından özel getirtilmiş nice televizyonları söktüm parçaladım hepsinde genel durum aynı.

İşin enteresan tarafı şu, bu konu yeni değil, Tüplü tv zamanları dahi ve hatta Siyah beyaz tv zamanları dahi aynıydı, Vatandaş bu markaları sanki birbirine düşmanış gibi düşünse de temel olarak aslında bu firmalar arka planda birbiri ile kankadır. Çünkü birbirlerinden bir şekilde faydalanırlar işte o nedenle akademik eğitimlerde hep WİN/WİN formülleri dikte edilip durulur :kiskis

Ön planda rekabet var elbette, o da mühendislik, reklam kampanyaları, kasa dizaynı ve çok nadir de olsa ambilıght gibi ''İlk benim aklıma geldi artık benimdir' mantığı vs hangisi daha başarılı ise pastayı o kapıyor :ok
Ooo o zaman bunlarla uğraşılmaz mazileri çok eskilere dayanıyormuş :cak o zamanAllah kolaylık veresin bir de teknoloji şansı versin malum teknolojik birşeyler alırken şans da önemli bir unsur bazen kronik hastalıklı cihazlar da çıkıveriyor kutulardan:hihi

O Çevrimdışı

Openline

Yeni Üye
4 Tem 2020
12
37
O zaman bende buraya bir Arçelik Tv bırakayım paneli Lg :))

IMG-20200704-WA0008.jpg
IMG-20200704-WA0007.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Asıl bende köyde var bir tv ,gerçek PRC malı ,içindeki karttan tutun da yapıştırdıkları bantlarda bile made in prc yazıyor(du sonra içini değiştirdim,led taktım ,aslı floresan idi) ,ama gerçekten taş gibi tv,panelde samsung yazıyor ama prc tabii :)
Bu arada PRC açılımını sevgili A Adem Helvacı vermiş ,ben tekrar etmeyeyim aynısını ,bildiğimiz PRC işte veya TR çevrimi ÇHC :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt