Dijitsu 65ds880 smart moda geçmiyor

S Çevrimdışı

sertwert

Yeni Üye
10 Şub 2023
4
30
Merhaba, dijitsu 65ds8800 tv kullanıyorum internete kablo ile bağlanıyorum modem uzak kablolu internet bağlandığında tv de smart modu açılmıyor tv modundan çıkış yapıyorum siyah ekran geliyor geri tv moduna dönüyor, ama wifi ile bağlanırsam aynı sorunu yaşamıyorum smart modu açılıyor tv nin çözümü veya başına gelen var mıdır ? Çıldırtacak.

M Çevrimdışı

Musgen

Yeni Üye
13 Ara 2023
9
44
Bu kadar çok yazmakla çözüm bulunmaz aksine uzaklaştırma alırsın.Konu hakkında bilgisi olan zaten bir cevap verir(di) ,ben yine de sevgili Ömer Genç arizanotlari ve C Cihan Elektronik dostlarımı etiketliyeyim ,bilgileri varsa cevap verebilirler.
ilginiz için öncelikle teşekkürler. Kusura bakmayın aranıza yeni katıldım ilk defa paylaşım yapayım derken olmadı galiba diye birden fazla paylaşım yapmışım

M Çevrimdışı

Musgen

Yeni Üye
13 Ara 2023
9
44
Servis menusunden dual portu kapatın.
rica etsem Dijitsu 65 Ds 7700 yazılımı varsa yükleyebilirmisiniz? dual portu bulamadım kendi sitesinde uygun yazılımı da bulamadım DS8800 in yazılımını yüklemeye çalıştım olmadı. yardımcı olabilirmisiniz
IMG-20231212-WA0011.jpg
IMG-20231212-WA0004.jpg
IMG-20231212-WA0009.jpg

Ömer Genç Çevrimdışı
24 May 2018
91
44
Dijitsunun model kodlamasını bilmiyorum. Son 4 rakamı benzer modellerin ekran boyutu farketmeksizin birbiri yerine uyma ihtimali var fakat panel boyutuna bağlı olarak her bir model için (son 4 rakamı aynı olsa bile) farklı şase, dolayısıyla farklı yazılım kullanılmış olabilir.

Çift görüntünün çözümü; servis menüsü/panel bölümünden dual portu kapatmak/açmaktır. Ayarın ismi division da olabilir. Farklı yazılım yüklemeye çalışıp şaseyi çökertmeyin.

Ömer Genç Çevrimdışı
24 May 2018
91
44
Site yöneticilerine de bir tavsiyede bulunayım. Alt forumları marka bazlı genişletip, her markanın ana yazılımlarını sabit ve kilitli bir topicte toplarsanız daha iyi olur. Üyeler kendi soruları için yeni bir konu açar ve karışıklık olmaz Şu anki haliyle ve özellikle vestel yazılım istekleri haddinden fazla kullanışsız. Tabi belki bana karışık geliyordur.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Site yöneticilerine de bir tavsiyede bulunayım. Alt forumları marka bazlı genişletip, her markanın ana yazılımlarını sabit ve kilitli bir topicte toplarsanız daha iyi olur. Üyeler kendi soruları için yeni bir konu açar ve karışıklık olmaz Şu anki haliyle ve özellikle vestel yazılım istekleri haddinden fazla kullanışsız. Tabi belki bana karışık geliyordur.

Bunu çok önceden yönetime belirtmiştim :ok

M Çevrimdışı

Musgen

Yeni Üye
13 Ara 2023
9
44
ben de çözüm bulamadım, sen bulabildin mi kardeşim?
Ömer Genç arizanotlari, ve yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler.
Panel sorunu çözüldü. çift ekran tek oldu.
ilk olarak,
buradan 7700 uzantılı programı tv ye yükledim
daha sonra kanal listesi yükledim sadece sıralı liste bulamadım.

Böyle bir sorum olmuştu
👇
kanalları düzenlemek isterken kanal listesi yüklemek istedim maalesef çift ekran olmuştu buradaki arkadaşların tavsiyesi ile tekrar yazılım yükledim düzeldi. düzgün kanal listem olmadı neyse buna da şükür.

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ömer Genç arizanotlari, ve yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler.
Panel sorunu çözüldü. çift ekran tek oldu.
ilk olarak,
buradan 7700 uzantılı programı tv ye yükledim
daha sonra kanal listesi yükledim sadece sıralı liste bulamadım.

kanalları düzenlemek isterken kanal listesi yüklemek istedim maalesef çift ekran olmuştu buradaki arkadaşların tavsiyesi ile tekrar yazılım yükledim düzeldi. düzgün kanal listem olmadı neyse buna da şükür.
Peki hangisinin 7700 uzantılı yazılımı, 43,50,55? Çünkü kontrol ettiğimde 65' in 7700 uzantılı yazılımı yoktu. O bilgiyi paylaşabilirseniz en azından benzer problem yaşayan kullanıcılar o yazılımın muadil olduğundan emin olabilirler.

D Çevrimdışı

deymwoker

Yeni Üye
17 Ara 2023
1
42
Anladığım kadarıyla kayıtlı olduğu bilinen bir cihazın MAC adresini kendi cihazınıza yazdırıyorsunuz. Mevcut MAC adresi de kayboluyor. Yazdırdığınız MAC adresinin kaydının sürekli olacağı ya da firma tarafından kalıcı olarak uzaklaştırılmayacağına dair bir garanti var mıdır? Ya da birden fazla cihazın aynı MAC adresiyle yazılım lisans kontrolüne server' a mesaj göndermesi durumunda ne olur?

GENEL KULLANICI UYARISI: YÖNTEMİN KULLANILMASI SONUCU OLUŞABİLECEK HATALAR TAMAMEN KULLANICI SORUMLULUĞUNDADIR!
keşke bu lafları dijitsu denen dandik firmaya söylesen

M Çevrimdışı

Musgen

Yeni Üye
13 Ara 2023
9
44
Peki hangisinin 7700 uzantılı yazılımı, 43,50,55? Çünkü kontrol ettiğimde 65' in 7700 uzantılı yazılımı yoktu. O bilgiyi paylaşabilirseniz en azından benzer problem yaşayan kullanıcılar o yazılımın muadil olduğundan emin olabilirler.
55 ds 7700
kanal listesini de kendi sitesinden "ds kanal list" yükledim. tv açık iken arada bir ekran gidip çarpı işareti çıkıyor 2-3 saniye sonra görüntü tekrar geliyor onu çözemedim. teknik bir arıza mı yazılımsal mı bilemedim. belki düzelir :(
usb format atarken "fat32" olacak
kanal listesi yüklerken "dvbs" seçilecek

Geri
Üst Alt