Dijitsu 65ds880 smart moda geçmiyor

S Çevrimdışı

sertwert

Yeni Üye
10 Şub 2023
4
30
Merhaba, dijitsu 65ds8800 tv kullanıyorum internete kablo ile bağlanıyorum modem uzak kablolu internet bağlandığında tv de smart modu açılmıyor tv modundan çıkış yapıyorum siyah ekran geliyor geri tv moduna dönüyor, ama wifi ile bağlanırsam aynı sorunu yaşamıyorum smart modu açılıyor tv nin çözümü veya başına gelen var mıdır ? Çıldırtacak.

S Çevrimdışı

senacwm

Yeni Üye
12 Kas 2023
1
51
Bunun için üye olmuştum dosya silinmiş lütfen tekrar yüklermisiniz.
Dijitsu tvnin sürekli androide girmeme sorunundan bıktım artık.

N Çevrimdışı

nsoytas

Yeni Üye
26 Kas 2023
1
39
Allah razı olsun bendede oldu. 50ds7700 modeliydi bendeki tv.

Not: Mac dosyasını yükleyince ben kumandadan kapatıp fişi çekmiştim o şekilde olmadı. mac dosyasını yükleyince direkt fişi çekince oldu.
yani yukarda yazana aynen uyun.

Çook teşekkürler...

levocan05 Çevrimdışı

levocan05

Yeni Üye
27 Kas 2023
1
45
Hocam şöyle anlatayım size. Bende 1 1-5 haftadır uğraşıyorum. Dijitsu genel merkezle ayrıca servisle defalarca konuştum. servis fatura olmadan 450 lira istedi. Hırs yaptım sorunu hallettim.

Sorun cihazın mac adresinin kayıtlı olmaması yada güncel olmaması ile ilgili.

Bu dosya şu modellere geçerlidir : 50DS7700 50DS8800 55DS7700 55DS8800 65DS8800 65DS9800

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Öncelikle verdiğim mac dosyasını indirin.

"Mac.Rar dosyanızı bilgisayarınıza indirdikten sonra rardan çıkarmanız gerekiyor indirdiğiniz Mac.rar dosyası üzerine gelip sağ tıklayıp dosyayı buraya çıkar sekmesine tıklayın.

Karşınıza klasör gelecektir klasör içerisindeki mac.bin dosyasını boş flash bellek içerisine kopyaladıktan sonra flash belleği televizyonda bulunanan 2 usb girişinden herhangi birine takıyoruz fiziksel olarak yapacaklarımız bu kadar.

Televizyonda normal yayın bölümünde iken kumandadan MENÜ tuşuna basıyoruz ardından kumanda üzerindeki tuşlarla 8202 tuşlarına basıyoruz yani MENÜ+8202 Karşımıza televizyona ait servis menüsü açılacaktır açılan servis menüsü üzerinde ”Write mac adress” yazısı üzerine gelip kumandadan ok tuşuna basıyoruz ”Upgrade ok” yazısını gördükten sonra televizyonun fişini çekiyoruz ve tekrar taktıktan sonra cihaz düzelmiş olacaktır."

Kaynak :

Denedim ve başarılı oldu.
dostum teşekkür ederim. emeklerine sağlık. başarılı çalışma olmuş ve bende tv yi kurtardım sayende.

V Çevrimdışı

vux07

Yeni Üye
12 Ara 2023
2
30
Hocam şöyle anlatayım size. Bende 1 1-5 haftadır uğraşıyorum. Dijitsu genel merkezle ayrıca servisle defalarca konuştum. servis fatura olmadan 450 lira istedi. Hırs yaptım sorunu hallettim.

Bu dosya şu modellere geçerlidir : 50DS7700 50DS8800 55DS7700 55DS8800 65DS8800 65DS9800

"Mac.Rar dosyanızı bilgisayarınıza indirdikten sonra rardan çıkarmanız gerekiyor indirdiğiniz Mac.rar dosyası üzerine gelip sağ tıklayıp dosyayı buraya çıkar sekmesine tıklayın.

Karşınıza klasör gelecektir klasör içerisindeki mac.bin dosyasını boş flash bellek içerisine kopyaladıktan sonra flash belleği televizyonda bulunanan 2 usb girişinden herhangi birine takıyoruz fiziksel olarak yapacaklarımız bu kadar.

Televizyonda normal yayın bölümünde iken kumandadan MENÜ tuşuna basıyoruz ardından kumanda üzerindeki tuşlarla 8202 tuşlarına basıyoruz yani MENÜ+8202 Karşımıza televizyona ait servis menüsü açılacaktır açılan servis menüsü üzerinde ”Write mac adress” yazısı üzerine gelip kumandadan ok tuşuna basıyoruz ”Upgrade ok” yazısını gördükten sonra televizyonun fişini çekiyoruz ve tekrar taktıktan sonra cihaz düzelmiş olacaktır."

Kaynak :

dosya ındırılmıyor sıteye aktarıyor enestronik diye

dosya ındırılmıyor sıteye aktarıyor enestronik diye
yeniyim sitede simdi çözdüm saolasın denicem

M Çevrimdışı

Musgen

Yeni Üye
13 Ara 2023
9
44
@senacwm, slowfood slowfood, Borgahan Borgahan, merhabalar bende dijitsu DS7700 TV var ekran görüntüsü çift oldu yani tv ortadan ikiye ayrılmış ve kanallar çift görünüyor. nasıl düzeltebilirim. birde internet home açılmıyor. arada bir geliyor 10 gün geldiyse 2 ay gidiyor. düzgün kanal listesi de bulamadım. dijitsunun kendi sitesinde DS8800 kanal listesini yükledim açmadı. yardımcı olabilirmisiniz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
@senacwm, slowfood slowfood, Borgahan Borgahan, merhabalar bende dijitsu DS7700 TV var ekran görüntüsü çift oldu yani tv ortadan ikiye ayrılmış ve kanallar çift görünüyor. nasıl düzeltebilirim. birde internet home açılmıyor. arada bir geliyor 10 gün geldiyse 2 ay gidiyor. düzgün kanal listesi de bulamadım. dijitsunun kendi sitesinde DS8800 kanal listesini yükledim açmadı. yardımcı olabilirmisiniz
Kendi kendine mi oldu yoksa bir şeyleri mi kurcaladın :alala

M Çevrimdışı

Musgen

Yeni Üye
13 Ara 2023
9
44
M Musgen, Borgahan beyin tarifi ile smart olayını çözdüm kendisine çok teşekkür ederim. ancak ekranın çift olayını hala çözemedim ekran ortadan ikiye bölük ve sağlı sollu çift görüntü var. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Kaynak :

M Musgen, Borgahan beyin tarifi ile smart olayını çözdüm kendisine çok teşekkür ederim. ancak ekranın çift olayını hala çözemedim ekran ortadan ikiye bölük ve sağlı sollu çift görüntü var. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Borgahan Borgahan,

M Çevrimdışı

Musgen

Yeni Üye
13 Ara 2023
9
44
M Musgen, Borgahan Borgahan beyin tarifi ile smart olayını çözdüm kendisine çok teşekkür ederim. ancak ekranın çift olayını hala çözemedim ekran ortadan ikiye bölük ve sağlı sollu çift görüntü var. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
M Musgen, Borgahan Borgahan beyin tarifi ile smart olayını çözdüm kendisine çok teşekkür ederim. ancak ekranın çift olayını hala çözemedim ekran ortadan ikiye bölük ve sağlı sollu çift görüntü var. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Borgahan Borgahan,
Bu kadar çok yazmakla çözüm bulunmaz aksine uzaklaştırma alırsın.Konu hakkında bilgisi olan zaten bir cevap verir(di) ,ben yine de sevgili Ömer Genç arizanotlari ve C Cihan Elektronik dostlarımı etiketliyeyim ,bilgileri varsa cevap verebilirler.

Geri
Üst Alt