Dijitsu 65ds880 smart moda geçmiyor

S Çevrimdışı

sertwert

Yeni Üye
10 Şub 2023
4
30
Merhaba, dijitsu 65ds8800 tv kullanıyorum internete kablo ile bağlanıyorum modem uzak kablolu internet bağlandığında tv de smart modu açılmıyor tv modundan çıkış yapıyorum siyah ekran geliyor geri tv moduna dönüyor, ama wifi ile bağlanırsam aynı sorunu yaşamıyorum smart modu açılıyor tv nin çözümü veya başına gelen var mıdır ? Çıldırtacak.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
55 ds 7700
kanal listesini de kendi sitesinden "ds kanal list" yükledim. tv açık iken arada bir ekran gidip çarpı işareti çıkıyor 2-3 saniye sonra görüntü tekrar geliyor onu çözemedim. teknik bir arıza mı yazılımsal mı bilemedim. belki düzelir :(
usb format atarken "fat32" olacak
kanal listesi yüklerken "dvbs" seçilecek
Ben olsam kanalların tümünü silerdim, manuel olarak Türksat araması yaptırırdım ,kanal listesi falan yüklemezdim ama sen hazır listeyi yüklemişsin(ben daha hiç hazır liste yüklemedim)

T Çevrimdışı

talha190551

Yeni Üye
17 Ocak 2024
1
28
Hocam şöyle anlatayım size. Bende 1 1-5 haftadır uğraşıyorum. Dijitsu genel merkezle ayrıca servisle defalarca konuştum. servis fatura olmadan 450 lira istedi. Hırs yaptım sorunu hallettim.

Sorun cihazın mac adresinin kayıtlı olmaması yada güncel olmaması ile ilgili.

Bu dosya şu modellere geçerlidir : 50DS7700 50DS8800 55DS7700 55DS8800 65DS8800 65DS9800

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Öncelikle verdiğim mac dosyasını indirin.

"Mac.Rar dosyanızı bilgisayarınıza indirdikten sonra rardan çıkarmanız gerekiyor indirdiğiniz Mac.rar dosyası üzerine gelip sağ tıklayıp dosyayı buraya çıkar sekmesine tıklayın.

Karşınıza klasör gelecektir klasör içerisindeki mac.bin dosyasını boş flash bellek içerisine kopyaladıktan sonra flash belleği televizyonda bulunanan 2 usb girişinden herhangi birine takıyoruz fiziksel olarak yapacaklarımız bu kadar.

Televizyonda normal yayın bölümünde iken kumandadan MENÜ tuşuna basıyoruz ardından kumanda üzerindeki tuşlarla 8202 tuşlarına basıyoruz yani MENÜ+8202 Karşımıza televizyona ait servis menüsü açılacaktır açılan servis menüsü üzerinde ”Write mac adress” yazısı üzerine gelip kumandadan ok tuşuna basıyoruz ”Upgrade ok” yazısını gördükten sonra televizyonun fişini çekiyoruz ve tekrar taktıktan sonra cihaz düzelmiş olacaktır."

Kaynak :

Denedim ve başarılı oldu.
Müdür adamsın ++++

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt