Digiturk Maç Yayınında Takılma Sorunu

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,325
39
albanez albanez,

IPTV'nin görüntü kalitesini beğenmiyorum, yoksa seçenek olarak düşünürdüm.

Enteresan olan şu ki, başka hiçbir platformda yayın sorunu yaşamıyorum ama ne zaman Digiturk'e geçsem mutlaka bir sorun çıkıyor. 2018 öncesi müstakil evde oturuyordum ve kendi çanağım vardı. 2014'ten 2018'e kadar yayından hiç memnun kalmadım. Çanağın kablosunu çıkarıp tv'nin kendi dahili uydusuna bağlıyorum ''0'' sıkıntı, digiturk kutusuna bağlıyorum sürekli problem. Durmadan kurulum yap, müşteri hizmetlerini arayıp hd sinyali göndermelerini iste, kutu değiştir bla bla bla...

2018'de yeni eve geçtik yine istediğimiz gbi görüntü alamadık. Kablonet'in uydusunda zerre problem yok, digiturk yine bildiğimiz gibi. Milletten tonla para istiyorlar maç yayını için, yıl 2021 kutular hala dandik. Vestel mi üretiyor yoksa Çinliler mi üretiyor orasını bilmiyorum.

Digiturk 4K'yı zaten konuşmaya bile gerek yok. Hem görüntü 4K değil hem de 4K olarak içerik yok. Bir de onun için ekstra ücret istiyorlar.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Samurai Unforgotten,

Yaklaşık iki buçuk yıl önce 4k, kayıt özellikli full paket üyelik aldım. Sagem in cihazını verdiler. Hiçbir sıkıntı yaşamadan kullandım. Sonra 6 ay önce hem kayıt özelliğini kullanmıyorum hem de cihaz aşırı pahalı ve zimmetli olduğu için o aboneliği kapatıp sıradan cihaza geçtim. O gün bağlantı, görüntü kesilmeleri, kilitlenmeler başladı. İki kere cihaz değişti, sıfır cihaz verdi arkadaşlar nafile. Bence o binlerce liralık cihazın dışındaki makineleri çöp. Sagem de kilitleniyordu arada bir ama fiş çıkart tak ile kendine geliyordu. Hiç görüntü sorunu yaşamamıştım. Aynı ev, aynı tesisatta cihaz değişir değişmez sorunlar başladı.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,325
39
Samurai Unforgotten,

Yaklaşık iki buçuk yıl önce 4k, kayıt özellikli full paket üyelik aldım. Sagem in cihazını verdiler. Hiçbir sıkıntı yaşamadan kullandım. Sonra 6 ay önce hem kayıt özelliğini kullanmıyorum hem de cihaz aşırı pahalı ve zimmetli olduğu için o aboneliği kapatıp sıradan cihaza geçtim. O gün bağlantı, görüntü kesilmeleri, kilitlenmeler başladı. İki kere cihaz değişti, sıfır cihaz verdi arkadaşlar nafile. Bence o binlerce liralık cihazın dışındaki makineleri çöp. Sagem de kilitleniyordu arada bir ama fiş çıkart tak ile kendine geliyordu. Hiç görüntü sorunu yaşamamıştım. Aynı ev, aynı tesisatta cihaz değişir değişmez sorunlar başladı.
Hocam ne desem bilmiyorum. Bu adamlar bana işini iyi yapmıyor ya da yapamıyor gibi geliyor. Bein grubu almadan önce de kötüydü şimdi de kötü.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Hocam ne desem bilmiyorum. Bu adamlar bana işini iyi yapmıyor ya da yapamıyor gibi geliyor. Bein grubu almadan önce de kötüydü şimdi de kötü.

Dsmart aboneliğim de var. Hem full paket hem çok iyi fiyat hem de cihazda sorun çıktığı an bir iki üç demeden ücretsiz değişim. Ne görüntü sorunu yaşıyorum ne takılma, kilitlenme. İstenince oluyor demekki.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Trt Çocuk hd değil. İğrenç bir görüntüsü var. Çizgi film kanalı bu. Sonra çıkıp 4k satmaya kalkıyor. Hem de aylık 95 lira gibi bir rakamdan. Daha kalitelisini daha fazla içeriği adam 25 liradan veriyor diyorum size 6 ay cihaz ücreti hediye edelim diyor. 40 dk dan fazla laf anlatmaya çalıştım çocuğa. O tamam, iletiyorum dedi. Ertesi gün bir abla aradı bir de ben görüşeyim istedim diye. Adamlardaki müşteriye bakış açısı da garip. ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Trt Çocuk hd değil. İğrenç bir görüntüsü var. Çizgi film kanalı bu. Sonra çıkıp 4k satmaya kalkıyor. Hem de aylık 95 lira gibi bir rakamdan. Daha kalitelisini daha fazla içeriği adam 25 liradan veriyor diyorum size 6 ay cihaz ücreti hediye edelim diyor. 40 dk dan fazla laf anlatmaya çalıştım çocuğa. O tamam, iletiyorum dedi. Ertesi gün bir abla aradı bir de ben görüşeyim istedim diye. Adamlardaki müşteriye bakış açısı da garip. ?
Oğlum almaya karar vermişti ,aldırmadım ona.Şimdi kablotv kullanıyoruz,gerçi o da film ve belgesel için alacaktı geçenlerde" baba ya iyiki kablotv aldık,internet süper" dedi,yoksa biliyorum ki DT'den nefret edecekti,almak kolay ,geri vermek dert bunları çünkü.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bizde her odada bir tv var. Ben hariç herkes kafasına göre takılıyor. Şu, eve tıkıldığımız günlerde yapacak birşey olmadığı için kapattırmadım. Odanın birinde bu dt nin tesisatı var. Yukarıdan başka hat çekmek de çok zor. Yoksa kim ararsa arasın nefret gelmişti. Arada virüs sayesine yırttı.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,325
39
Digiturk, Dsmart, Tivibu derken başımıza bir de exxen çıktı şimdi :) Bu adamlara nasıl şampiyonlar ligi yayın hakkını verdiler anlamakta zorluk çekiyorum. Yani hiçbir altyapı, yayın tecrübesi olmadan sırf en yüksek parayı verdi diye bu kadar kolay veriliyor mu bu yayın hakları ? Senin bu yayını sorunsuz bir şekilde yapabileceğin yeterli altyapın var mı diye bakmıyorlar mı hiç ? Bu adamlar bu yayını internet üzerinden hangi kalitede verecekler, sunucuları o kadar izlenmeyi kaldırabilecek mi çok merak ediyorum.

Benim tv tizen kullanıyor ve Samsung henüz exxen uygulaması koymamış uygulama mağazasına. Bu yüzden ya bilgisayardan izleyeceğim, ya tv değiştireceğim ya da bir tane medya oynatacı alacağım.

Şimdi sizlerden ricam, bana önerebileceğiniz 4K tv kutusu var mı ? Şampiyonlar Ligi'ni izlemek için exxen alacağız. Amazon Fire Stick 4K hoşuma gitti fakat kendi işletim sistemini kullanıyor, exxen yüklenir mi emin değilim. Mi Box S var, Roku Tv var. Bunlardan hangisinin görüntü kalitesi daha iyi ? Mesela Nvidia Shield ile Mi Box S arasında görüntü kalitesi farkı var mı ? Muhtemelen vardır sanırım.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Samurai Unforgotten,

q60r da exxen var. Ben yükledim baktım nasıl bir şeymiş diye. Yeni geldi sayılır. En son ne zaman bakmıştın. Mi box s de var. Hiç sorun çıkartmadı daha. Ama samsung a bir daha bak istersen.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,325
39
Samurai Unforgotten,

q60r da exxen var. Ben yükledim baktım nasıl bir şeymiş diye. Yeni geldi sayılır. En son ne zaman bakmıştın. Mi box s de var. Hiç sorun çıkartmadı daha. Ama samsung a bir daha bak istersen.
Benim TV biraz eski, 2014 model. En son dün baktım, bugün tekrar kontrol ederim. Exxen'in kalitesini de merak ediyorum açıkçası.
DH'de hem mi box hem de amazon fire stick kullanan bir arkadaşın yorumunu okudum. Amazon'un görüntü kalitesinin daha iyi olduğunu, mi box'un biraz silik durduğunu söylemiş. Mi box güzel duruyor kağıt üzerinde, sadece Dolby Atmos desteği yok galiba.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt