Detayını en çok merak ettiğiniz teknolojiler nelerdir ?

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
ekonomik açıdan satın alma kabiliyetimin olmadığı hiç bir teknolojiyi merak etmiyorum, hatta yüzüne bile bakmıyorum. geçenlerde yeni iphone'lar tanıtılmış, merak edip bakmadım bile.
Aslında sadece almak değilde fikir sahibi olmak açısından açmıştım konuyu :) yani kablosuz teknolojilerin nasıl çalıştığı konusunun merakı sadece kablosuz teknoloji kullanan bir cihazı almakla ilgili olmuyor. ?

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Mikrodalga fırın asimetrik yapısından dolayı ideal bir Faraday kafesi değildir aslında. Konteynır bu iş için biçilmez kaftandır ama bu arızaların nedeni başka bir şey olabilir çünkü radyo dalgasını bloke eder Faraday kafesi. İçindeki cihazları bozmaz.
Zaten telefonun bozulması telefonda wifi açıkken mikrodalgaya koymam ve mikrodalganın kapağını kapatır kapatmaz çalışmaya başlaması yüzünden oldu. Yoksa dediğiniz gibi calismiyorken zarar vermiyor. Ben zaten orada yanlış yaptım. Zaman ayarı açıkken kapağını kapattım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ekonomik açıdan satın alma kabiliyetimin olmadığı hiç bir teknolojiyi merak etmiyorum, hatta yüzüne bile bakmıyorum. geçenlerde yeni iphone'lar tanıtılmış, merak edip bakmadım bile.
Kinaye değil, ben gerçekten telefon sektrünü hiç takip etmiyorum.
Ne çıkmış, ne zaman çıkmış, bu sefer kaçı çıkmış umurumda değil.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Tıpkısının aynısını yapıyorum. Hatta forumda modlama konusuna onlarca kişi yönlerdirdim kendim hiç uğraşmadım:fiskosip tv konusuda aynı hiç uğraşmadım.Hatta abi sen bu işin içindesin ben anlasam denemediğim şey kalmazdı diyenlerde oldu. Valla bu işe bir giren pişman birde girmeyen :hayir

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
5G teknolojisi nedir ne değildir? Yeni telefon alırken bunu destekleyen mi almak gerekir? önemli bir kriter midir? Bir de SAR değeri bu 5g ile iyice mi artacak? Düşük sarlı 5gli uygun bütçeli telefon tavsiyede araya karıştırsanız ne güzel olur :)

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Dolby Vision işin görsel tarafında, HDR dediğimiz High Dynamic Range olayı bu konuda bir otorite gibidir. Artık HDR olmazsa olmaz öyle düşünün. Dolby Vision, HDR 10, HDR 10+, 4K Active HDR gibi farklı adlandırmalar ve bu sektöre yönelik ürünler mevcuttur. Bunu şuna benzetebiliriz. Çikolatalı gofretin ne olduğunu kimse bize tekrar anlatmaya çalışmaz ancak Ülker Çikolatalı Gofret, Eti Hoşbeş, Torku No1 gibi farklı ürünler çikolatalı gofret standardında farklı ürünler üretir. Hangisi iyidir, kalitelidir çok göreceli bana göre.

Dolby Atmos , DTS X vb ise işin ses tarafında. Dolby daha yüksek bit rate ve daha gerçekçi bir film deneyimi sağlayabiliyor örneğin. Surround dediğimiz teknoloji ise sesin doğal hayatta olduğu gibi aksiyonun olduğu taraftan bize yönlendirilmeye çalışılmasıdır. Örneğin karşınızda TV'yi düşünün, film oynarken TV'nin en sağ tarafındaki sahnede bir aksiyon olduğunda sağ hoparlörden ses iletilir ki sanki filmin içindesiniz gibi hissedesiniz diye. Asıl amaç her iki teknolojide de atmosferi gerçekçi hale getirmeye çalışmaktır.
ülker çöptür en ünlü kaliteli markayı bile batırdılar... kalite o kadar düştü ki organik katkılı oldu... çikolatada kakao oranı %10 olur mu oldu...

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Google glass'lara ne oldu? Tam olarak nasıl bir teknolojiydi? Hayatımıza girecek mi girmeyecek mi?

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
Google glass'lara ne oldu? Tam olarak nasıl bir teknolojiydi? Hayatımıza girecek mi girmeyecek mi?
Google ın ölü doğan birçok girişiminden biri oldu :) hayatımıza girmesi biraz zor gibi. Snapchatte bu konuda girişimde bulundu. Spectacles serisi gözlükler üretiyor. Onlar piyasa da bi tık daha fazla karşılık bulmuş olsa da yinede pek tercih edilmiyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hayranlık değil o fakirlik :kop
Adem Abi Venüs 4 almışın sorun çıkmış tefefon diye kaktırdılar dedin orası komikti :kiskis
Kötü müşteri deneyimi yaşamışın Vestel Venüs'le sonra yine güvenip Vestel venüs Almışın
Burası hayranlık sayılır kaç sene Veste'le emek vermişin çalışmışsın ayrı bir sempatisi oluyor insanda

Geri
Üst Alt